Recommended Posts

Pozdrav,

u pitanju je e60, 523, kraj 2005, presao 75k km.

Uvezao sam ga iz nemacke 2010 sa oko 56k km. U pitanju je bio nemacki diler, auto sam nasao preko mobile.de isto kao i prethodni e39.

Auto je pogledao i dovezao covek koji se bavim usluznim uvozom kola iz nemacke (ispostavice se da ga nije bas dobro pregledao).

Dosta putujem (avionom) tako da auto malo vozim i vozim prilicno umereno.

Hteo sam inicijalno 525 ali je oprema na ovom bila odlicna (M paket), tako da sam progutao slabiji motor (mada je to isti motor kao 525 ali na zalost dosta oslabljen, izgleda da je jedina razlika u DISA ventilu ali to je posebna tema).

Cim je dovezen iz nemacke, posle par 100km pokazo je da je ulje na minimumu (e60 nema mehanicki merac ulja vec samo digitalni iz kabine), sto mi je bilo zabrinjavajuce i pokazalo se opravdano posto se kasnije pokazalo da je potrosnja oko 1l na 3k km.

Probao sam po savetu servisa zamenu separatora ulja sto nije pomoglo.

Sipam castrol edge 5/30, presao sam (mislim da je u pitanju) 10/30 bez promene.

Poslednji put kada je prijavio da je ulje na minimumu (inace nalazim da je digitalni merac vrlo nepouzdan, sve vreme pratim i sve vreme je nivo max ili blizu max a onda narednog dana padne na blizu minimuma) dosuo sam litar ulja ali je merac sledecih nedelju dana pokazivao da je nivo blizu minimuma da bi u seledecih nekoliko dana prikazao ipak maksimum, od tada sam presao oko 500-600km i sada mi prikazuje da je blizu minimuma tako da vise nisam siguran da li je zaista na tom nivou ili ne ali mi je prosto neverovatno da moze da potrosi 1l uljda na manje od 1000km penzionerske voznje a pri tome ne curi nigde.

Bio je na dijagnozi, ne izbacuje greske, svecice zamenjene u medjuvremenu.

Posto se problem sa uljem radikalizuje, hteo bin nesto da ucinm da ga resim pa sam za pocetak hteo da se obratim forumu i potrazim neki koristan savet i prethodna iskustva.

Unapred hvala,

Link to post
Share on other sites

Posto si iz BG-a, idi kod BMW Bate na Mirijevo, ulica Vitezova Karadjordjeve zvezde 28. Ako treba broj telefona poslacu ti. Po meni on ne bi smeo na toj kilometrazi da trosi toliko ulja.

Link to post
Share on other sites

Posto si iz BG-a, idi kod BMW Bate na Mirijevo, ulica Vitezova Karadjordjeve zvezde 28. Ako treba broj telefona poslacu ti. Po meni on ne bi smeo na toj kilometrazi da trosi toliko ulja.

Hvala, imam negde Batin telefon.

Sto se tice km. stigao je sa knjizicom ali ne verujem vise ni nemcima...

Link to post
Share on other sites

Ne razumem da ti nisu pogledali senzor a sam kazes da si dolio ulje i da ti je nakon toga pokazivao prvo minimum,

da bi nakon par dana (bez dolivanja) pokazivao maksimum. ?!?

Ocigledno te on cima.

Jesi im rekao za to pre zamene separatora ? (Mada sada je vec svejedno, zamenili su ga).

Ja bih u svakom slucaju prvo probao da resim senzor.

Link to post
Share on other sites

Separator sam zamenio pre 1-1.5.g pre nego sto je krenuo navedeni problem sa merenjem ulja.

Nije problem da zamenim senzor za merenje nivoa ulja, glavni problem je da utvrdim gde zapravo trosi ulje i da vidim sta treba da se uradi da se to sanira.

Link to post
Share on other sites

Treba utvrditi da li auto uopste trosi ulje jer cas ima cas nema ulja..

Pa kad to resis i utvrdis da auto 100 posto trosi ulje onda se krene sa proverom motora..

Pri tolikoj potrosnji ulja mora da izbacuje bar malo plavog dima,pogotovo pri prvom paljenju i na vecim obrtajima...

Ako ne prosipa ulje na nekom semeringu ili dihtungu a ne dospeva do usisne grane onda prvo izmeri kompresiju da vidis u kakvom su stanju karike pa ako taj test prodje ok onda su vrlo verovatno gumice ventila stradale i tuda ulje dospeva do cilindra i sagoreva ga...

U tom slucaju sledi skidanje glave i zamena potrebnih delova

Link to post
Share on other sites

Trosi sigurno, od kada sam ga kupio dolivam litar na 2.5-3k km.

U pravu si sto se tice plavog dima, ujutro kada ga upalim izbaci oblak plavog dima.

Link to post
Share on other sites

Trosi sigurno, od kada sam ga kupio dolivam litar na 2.5-3k km.

U pravu si sto se tice plavog dima, ujutro kada ga upalim izbaci oblak plavog dima.

To nikako nije dobro.

Link to post
Share on other sites

Trosi sigurno, od kada sam ga kupio dolivam litar na 2.5-3k km.

U pravu si sto se tice plavog dima, ujutro kada ga upalim izbaci oblak plavog dima.

E, plavi dim je vec nesto drugo, znaci da ti sagoreva ulje u cilindrima, tj. da ti "trosi" ulje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Jedno pitanje moj e60 530d isto na prvo paljenje ali samo zimi izbaci tih prvih 2-3sekunde plavkast dim posle nista na dijagnostiku pokazuje crkla 4 grijaca i sad protokomjer zadnje 2 zime koliko je kod mn na Zabljak sam bio na -10 pali na zub sto bi se reklo,potrosnje ulja nema 5-30 shelovo sipam vazda kad provjeravam od servisa do servisa na max nikad doliva nisam servis vazda na 10k km i auto ima pravih 350000 km

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa zadimi zato sto nemoze u startu da proguta svu naftu, jer 4 grejaca ne rade. Strese se par sekundi i onda sve normalno. 

Link to post
Share on other sites
Pa zadimi zato sto nemoze u startu da proguta svu naftu, jer 4 grejaca ne rade. Strese se par sekundi i onda sve normalno. 
Pa na to sam i sumnjao ali sto sve iscitah prepadoh se,pogotovo sto sam juce imao zesci problem sa fals uljem zamalo motor da strada

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovo sto si pisao iznad je normalno kad su grejaci neispravni i kada su zimski uslovi... 

A to za fals ulje to vec nemam pojma

Link to post
Share on other sites
Ovo sto si pisao iznad je normalno kad su grejaci neispravni i kada su zimski uslovi... 
A to za fals ulje to vec nemam pojma
Ne ne nagovorise me drugovi shell iz kao provjerenog prodavca da sipam kao svi servis da radimo popust cemo dobit,odradim sve prije ,juce krenem na more udes+radovi na putu i malo mu dao prznenja u brdo popali mi lampice za ulje na idrive gresku no oil pressure prvo pomislih uljna pumpa stradala kad izvadih mjerac od ulja i da provjerim ulje kao voda nimalo viskoznosti,tako da sam na lice mjesta auto na dizalicu i alat da ispustim ulja koliko mogu dok je drug posao do prve pumpe za ulje. Dosuh nekih 5l i polako nastavih put pogasio sve greske tako da cu za par dana opet mali servis i karter da skidam da vidim jel sto ostetilo

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Rocco77 said:

auto na dizalicu i alat da ispustim ulja koliko mogu dok je drug posao do prve pumpe za ulje. Dosuh nekih 5l i polako nastavih put pogasio sve greske tako da cu za par dana opet mali servis

Ja bih u tom slučaju i ostao na pumpadžijskom ulju, tu nema sumnje u originalnost. Ako su gradacija i LL potrefljeni, čemu izmena?

Link to post
Share on other sites
Ja bih u tom slučaju i ostao na pumpadžijskom ulju, tu nema sumnje u originalnost. Ako su gradacija i LL potrefljeni, čemu izmena?
Od sad cu da sipam slovenoil bivsa olma slovenska sipao je dok sam e39 vozio za te 2 godine kao musica je bio

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites