zamena menjaca i diferencijala


Recommended Posts

e ovako... ovih dana skidam menjac,stavljam drugi, isto tako i diff... e sad, sta sve sada da zamenim kada vec sve to ide dole, da kasnije ne bih skidao opet jer nesto zeza ili nije zamenjeno...

ajmo saveti...rasprave, sta god :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Pa ako je dif u redu onda nema sta da menjas, ako ne zuji, ako je citav silen blok, i ako nigde ne curi.. Proveri koliko ima ulja, i kakvo je ako treba menjaj ili dospi.. Ocisti ga, ofarbaj i montiraj :) i procisti navoje u rupama za srafove, ureznicom ili srafovima

Menjac ako je zamastio na zadnjem delu mozes zameniti semeringe.. Jos nesto?

Link to post
Share on other sites

Pa tek sam ga uzeo,nadam se da je u redu...

Dosao je ceo prljav od ulja,ocistio sam sve lepo,prefarbao crnim sprejom... Ulje cu svakako novo,samo mi jos reci koje?

Koji semering promeniti? Zadnji radilice ili menjaca ili oba?

Iskreno,tvoj sam odgovor i cekao...eventualno bobanov... :-D :-P

Link to post
Share on other sites

Na menjacu pozadi ima dva semeringa, jedan na izlaznom vratilu a jedan na biracu, ako je bio masan tu negde onda menjaj

A diferencijal, jel se videlo gde curi ulje?

Za dif SAE90W ili neku sintetiku, ako je sper onda LS ulje

Link to post
Share on other sites

prvo pogledaj koje ti je kuciste za diff :) mozda ti treba i poluosovine i drugi kardan... pogledaj silen blokove na nosacu diff.

Link to post
Share on other sites

Pa da ga j***m sad, na izgled deluju isti! Trazio sam sper za 325, to mi je i poslato,bez pitanja o kucistu... Koliko znam i ovaj je dosao sa 325... A mislio sam da ne postoje drugaciji...

Miki sta je pod brojem 4?

Stefane,sper samo menjam za 'kraci' , a menjac je malo 'glasan' i ponekad zeza...odmah i drugi zamajac, jer znam da mi je ovaj na autu razvaljen...

Link to post
Share on other sites