Recommended Posts

Nisam baš siguran da je dobro uzeti matoru polovnu gumu. Postoji razlog što ti glupi ljudi sa zapada bacaju te gume posle 5 godina ...

Ja iskreno kupujem nove gume pošto mislim da nema smisla štedeti tu ... 4 GY Ultragrip 8+ sam platio 30ak hiljada din. To je negde oko 265€ sada. Neka bude da ih vozim 4 godine to je 60ak evra godišnje. Koliko mogu da uštedim tu sa polovnjacima u tom slučaju a vozim relativno sigurne i pristojno kvailitetne gume.

Ista priča i za letnje (25% su skuplje pošto su 16") ...

Nisam neki expert na polju saobraćaja ali za kočnice i gume gledam da kupujem novo (najbitnije mi je da mogu da stanem). Kad ne budem mogao novo da kupim, smanjiću promer guma ... a ako nemam da dam 50€ godišnje na gume ... gde je gorivo. Ja mesečno sa 1800cc ubijem 12 - 15k din goriva. Kada tako postaviš stvari, gume nisu skupe nikako.

Link to post
Share on other sites

continental svaki ce da pojede 2 seta tigrovih guma.Ne lupetajte gluposti nema gore gume od wintere.Novu winteru pozadi sam na autu unistio za sezonu do pola sare.Doduse nije bilo snega,na snegu su samo dobre a snega ima 10dana godisnje.

Link to post
Share on other sites

continental svaki ce da pojede 2 seta tigrovih guma.Ne lupetajte gluposti nema gore gume od wintere.Novu winteru pozadi sam na autu unistio za sezonu do pola sare.Doduse nije bilo snega,na snegu su samo dobre a snega ima 10dana godisnje.

Ovo za sneg i wintere i mimo snega udaram +1. Zato sam i kupio druge gume :)

Ja sam udario repliku na polovna vs nova guma istog proizvođača a ne wintera vs polovna.

Link to post
Share on other sites

ts850 contintal totalni vrh , vozim ih druga sezona, po snegu teraju gde zamsilis . uzeo sam nove naravno. najsuplja zimska guma na trzistu, ali vredi, svaki dinar, opet cu kupiti iste kad dodje vreme zamena

Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa time da je novo-novo i tu nema dileme. Zbog ogranicenosti budzeta neki od nas prisiljeni su da kupe i prodju jeftinije. u svakom slucaju, ja sam za 4 conti guma 205 55 16 koje su 2011 godiste pred zimu sada dao 200e sa montazom .

I i dalje stojim iza toga da ce ove conti trajati bar 3 zimske sezone , mozda i wintera toliko ali udobnost i sigurnost izmedju njih se ne moze porediti. :acute:

(stavio bih i ja 15-ice felne ali velika su klesta :scratch_one-s_head:

Link to post
Share on other sites