Recommended Posts

e34 525i m50, prethodni vlasnik je isekao zice za pumpu prskalica za soferku, gledao sam oko suvozacevog fara ali nema nista.

Kuda prolazi instalacija i koje su boje zice? Izvukao ih nove zice posle kutije osiguraca, samo kad bih znao koje su :)

Link to post
Share on other sites

ako ne mozes da nadjes stare zice moras da udjes u kutiju sa osiguracima. Prvo, treba ti plus sa osiguraca. Drugo, treba da povezes rele pumpice koji je u istoj kutiji.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem kod mene na e36, pričam o strujnoj instalaciji.

Ja sam stavio jedan kraj pileta kod pumpe na žičicu i tražio po motornom prostoru. Na e36 ta žica ulazi u kola sa suvozačeve strane.

Link to post
Share on other sites

@vranjin, da znam da to moram da uradim, zato sam i mislio ako neko zna tacnu boju tica pa da provucem nove zice odatle

@smg, bas cu da pogldam ima li sta sa suvozacev strane, ako nema igrace se elektricar :)

Link to post
Share on other sites

Nasao sam par slobodnih zica ali ni jedna nije od pumpice za pranje soferke, koliko sam shvatio moj auto je imao i pranje farova i grejanje, ako je bitno imam onu vecu bocu za vodu

Ako nekoga ne mrzi, moze li da mi slika konektor da vidim koje su boje zice, odakle dolaze i sve sto bi me uputilo na nadjem gde ih je budala presekla :angry:

Link to post
Share on other sites

resen problem :)

ljubicasto crna zica koja se spusta iz snopa kod suvozacevog fara je 12v, masa je standardno braon, sad sve sljaka :preved:

hvala svima na pomoci a posebno rockturtle jer ga nije mrzelo da se zavlaci da kod sebe vidi koje je boje zica :)

Link to post
Share on other sites