Recommended Posts

Evo da predstavim moju kocku 318IS,krecem u sredjivanje od nule ili bolje receno od nekog minusa,racunajuci u kakvom je stanju trenutno ovaj automobil.Delove polako prikupljam,pregledan je trap i osnovno pa ovih dana ide kod majstora da se sve to resi i naravno da se izvadi plin(na zalost upisan u saobracajnu)i namesti da radi na benzin kako treba.

Posto je auto stigao bez zadnjeg lonca,to sam resio u Petrovaradinu posao je odradio Bata Sportauspuff,zamenio je komplet sve,mogu recu da sam zadovoljan,resili su mi sve na licu mesta,zvuk je ok,mozda malo prejak za moj ukus.

U planu je da kad se auto mehanicki kompletno sredi,farbanje i limarija u istu boju to ce mi najverovatnije raditi Bata limar iz ledinaca,mislim da je novosadjanima poznat njegov rad i kvalitet,pa dok auto bude na farbanju motor ide napolje da se napravi jedna revizija i odradi sve kako treba i na kraju presvlacenje enterijera.

Plan je da auto bude komplet sredjen za nekih 6 d0 8 meseci,pa da bude u garazi i vozi se samo po idealnim vremenskim islovima :D,trebace mi puno saveta oko sredjivanja kocke,al nadam se da cu izgurati ovaj projekat,ovo je jedan od automobila koji moram imati u garazi nadam se da posle kocke dolazi 850CI.

Link to post
Share on other sites

Zaboravih reci da je 1990 godiste,kilometrazu ne znam,pise 220000 al jasno je svima da to oda vno nije merodavno.Jasno mi je da sam mogao kupiti u boljem stanju al jednostavno takav sam kad mi nesto dune mora biti odma.

evo slika kako izgleda sada:

GIhPiW.jpg

Dv6KdX.jpg

XM8U3K.jpg

rmFCRd.jpg

NWD08H.jpg

liSviZ.jpg

0kBerb.jpg

lBo2Sc.jpg

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nešto me komp zeza, prvobitno mi nije otvorio post sa slikama pa sam zato napisao da okačiš slike. Tek sad sam ih video. Izgleda dosta dobro, dobra osnova za "zanimaciju". :)

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nešto me komp zeza, prvobitno mi nije otvorio post sa slikama pa sam zato napisao da okačiš slike. Tek sad sam ih video. Izgleda dosta dobro, dobra osnova za "zanimaciju". :)

Koliko sam ga brzo kupio u 17h sam resio da uzmem kocku bas 318IS i do 22h sam uzeo,pogledao dve i obe su mi doterali ispred kuce,prva je bila bas uzas i posle nje se za ovu bar moze reci dobra osnova za zanimaciju.Da ne spominjem da je bio mrak dok sam ih pregledao onako ispod bandere... :D

Link to post
Share on other sites

Meni najveci problem predstavlja sto nemam pouzdanog majstora i coveka koji ce da razume sta ja hocu od tog auta da napravim,ako dodjes sa kockom vecina je u fazonu mator auto daj da resimo to sto jeftinije i nek ide dok ide,ako kazes sta sve hoces onda su u fazonu ovaj bas ima para za bacanje daj da ga oderem,ne bezim od toga da platim kvalitet al nisam izludeo da mi za litar dosutog antifriza i pola litre ulja trazi 4500din(rec je o mom proslom majstoru koji je do sada odrzavao sva moja kola koja sam imao, zbog toga smo se razisli i sto se jako obezobrazio sto se tice cena,par puta ajde plati,al se to nastavilo i kraj)

Sad sam u potrazi za korektnim majstorom,mislim da sam jednog nasao videcemo vremenom,isao sam kod par iz NS za koje sam dobio preporuke da su dobri necu da imenujem,jer mozda su stvarno dobri,al ja sam odustao zbog neodgovornosti ne mogu ja po 5 puta da se dogovaram kad da doteram auto i isto toliko puta da mi odlazu.

Dobrog limara imam nije jeftin al bar znam da je odlican.Delove cu nabavljati sto ima u Srbiji sto nema u Austriji,treba ce mi preporuka za presvlacenje enterijera,ali ima do tad dosta vremena i posla da se odradi.

Link to post
Share on other sites

uh sto me nervira kad neki strucnjak stavi isparivac za plin na kontra stranu od usisa :angry: i kod mene je tako a to me uzasava ! Inace dobar za pocetak ,polako jedno po jedno ;)

Link to post
Share on other sites

Imam pitanje,bolje receno zanima me misljenje drugih sta da radim sa branicima,pre nego sto auto ode na farbanje,da li da ostavim ovako kako jeste,nadjem samo prednji lip koji fali ili da trazim neki mtech komplet?

Isto tako sto se tice volana dvoumim se da li da stavim mtech1 ili mtech2?Imam oba ali po meni mtech1 ima stariji izgled nekako mi vise pase na ovaj auto.

Link to post
Share on other sites

Kao prvo, svaka cast za projekat... Svidja mi se izbor motora, kao i modela... :e30: Mislim da je auto, ovako vizuelno, dobra osnova za sredjivanje... Slazem se sa Marudzom, mislim da bi najlepsa varijanta bila kompletan mtech2 kit ukljucujuci i volan naravno... Puno srece sa sredjivanjem i da te dugo i lepo sluzi...

Link to post
Share on other sites

ako nadjes m tech2 komplet stavi to,ako ne onda ostavi ovako,napred is lip,pragovi od karavana i bice to ok...a volan m tech2 u svakom slucaju,kec je samo za uski stop...po meni

Mislim da ce za sad biti ta druga opcija lip i pragovi,bar dok ne nadjem mtech 2,jer koliko kontam tesko se nalazi komplet,a za volan cu jos da razmislim.

Link to post
Share on other sites

kako je krenuo da mi pustosi tavan,bice do jaja auto :D

Samo ti cuvaj to sto imas za mene na tavanu,ja sam ovima sto mi dodju poklon za novu godinu vec podelio tvoj broj telefona :D

Link to post
Share on other sites

Moze neko da okaci sliku prednjeg lip-a bas od IS-a,da ne omasim kad budem kupovao,ili ako neko ima da proda moze ponuda na PM.

Link to post
Share on other sites