ponovih se pa me svasta nesto muci :)


Recommended Posts

ok,ponovih se sa e38,3.0 v8... fini autic,95to god, ima mali maler sa farovima..

elem muce me par stvari...pa mi treba i par saveta..

primetih kad ga zakljucam ostane mi p pozicija na menjacu upaljena..i nisam primetio da se gasi,bar ne tih par minuta dok sam bio uz auto..

naravno menjac je u p poziciji...

imam one kao lepe farove sa angel ajs,ali su porazbijani,imam i ta stop svetla sa ledovima jedno pukla,trebaju mi stakla od takvih farova ili na kraj krajeva ako neko ima takve farove ili obicne da proda...i stop svetla,tata i sin su imali mali duel pa eto bmw izvuce debli kraj :)

imam muku,plin upisan u saobracajnu,neko izvadio plin....pa sad,moracu da ubacujem atestiram ili reatestiram da ga nemam vise i u pm..

zanima me potrosnja ovog auta od nekog ko ga vozi,neznam te sve podatke,lepo ide lepo radi,solidan unutra i spolja, hauba prednaja isto malo olupana i levo krilo prednje,to ili da menjam ili farbam videcemo,

elem ove felne bi skinuo 16tice i menjo za neke druge,ako neko ima neke da menjamo valjalo bi.. treba mi displeji za grejanje oni mali de pise temp oni su nesto pobrljavili i to je to u sustini za sad,ima tu vazda sitnoica koje su za zamenu itd,koje su onako..ali polako..resicemo,,sutra ce biti verovatno jos gomila pitanja..

elem na sta sve kod tog modela da obratim paznju oitd,dali ima nesto sto treba da odradim operem ocistim itd...sem redovnog servisa koji ce biti za par dana gotov..

http://postimg.org/image/6mru1d0jn/

http://postimg.org/image/5aa4zh343/

http://postimg.org/image/9uwbeemtf/

Link to post
Share on other sites

eh da,koji motor nosi ovo cudo,v8 3.0 ima vanos,to jest vanose . jel to m60..ili koji vec..svasta nesto me zanima,imal negde za taj e38 3.0 nesto stiva pisanog elektronskog da se bolje upoznam sa njim,zanima me i gde se gleda ulje za automatski menjac..i svasta nesto jos,hteo bi da sve to iskontrolisem...

Link to post
Share on other sites

nepise mnogo mislio sam na vako nesto..

http://meeknet.co.uk/E38/1997Manual-7Series.pdf

mada bih voleo i repair manuel da vidim...da malo cackam oko njega :)

elem sta me muci..ja nemam bravicu na vozacevim vratima,nepostoji,samo na gepeku,pa nesto razmisljam ako otkaze daljinsko otkljucavanje,kako da otkljucam auto...ne akumulator,nego recimo daljinski a na putu sam...ili crkne daljinski ili sitem neki zakaze...kako otvoriti auto..kako aktivirati centralnu bravu ili makar vozaceva vrata,jos gori scenario zakljucas kljuc unutra,,za gepek videh na you tube,busi se nesto itd,ali kako vrata otvoriti,,jel se neko bavio time,znaci nemam bravu za otkljucavanje na vozacevim vratima.gledao sam skido tapacir nije zatvorena ili tako nesto,jednostavno je nema fabricki...

http://postimg.org/image/posnj641v/

Link to post
Share on other sites

pa ima vec njegov fabricki..ma valjda nece,nego eto pitam,kad ostane bez struje moram da mu dam plus na aku kroz gepek pa tek onda da ga otkljucam,nezgodno kad nema bravu na vozacevim vratima...

Link to post
Share on other sites

pa ima vec njegov fabricki..ma valjda nece,nego eto pitam,kad ostane bez struje moram da mu dam plus na aku kroz gepek pa tek onda da ga otkljucam,nezgodno kad nema bravu na vozacevim vratima...

Kako nema bravu na vozacevim vratima?

Mora da ima,nego je neko vrv menjao kvaku jer je polomio i stavio sa zadnjih vrata.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

zanima me koji model menjaca nosi moj auto,95to god, koje ulje u njega koliko,imal negde po modelu da se nadje,sve nalazim na netu od 740 i 750....

i tako,jos svasta nesto,koji je najbolji izbor ulja za taj motor..filtere sam narucio, sad ulja,pa da se ceo iservisira itd...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

danas se pojavili gremlini po autu..desava se da mi nerade migavci,ablend,to jest samo pozicija radi,svetla ne,i u tom momentu neradi radio niti uopste taj deo displeja za radio ,ni sat, neradi u tyom momentu ni komp od light modula...ne pokazuje da mi neradi svetlo za tablicu i pozicija..

proverio osigurace kontakte, sve ok,skido ligh modul, nema veze sa radiom,radio radi i kad je otkacen light modul.. tako to sve proradi samo od sebe...kad radi sve,skinem ceo ligh modul,nerade migavci i ablend ali radio radi... sva 4 migavca rade uvek..neznam sad..vise sta je,kad otkacim light modul sija pozicija non stop...

ponasa se kao da mu nisam dao kontakt,sve ostalo radi,pali,sve drugo radi.i bord comp za potrosnju itd,svaka sijalicka na tabli svetli,grejanje,klima stopovi,..jebo radio i migavce,al sta da radim nocu ako mi otkazu svetla,proveravo kontakte i na kontakt bravi dok neradi to sve, brava istu struju daje kao i kad radi, cupo osigirac po osigurac,radio uvek sija samo reaguje na 2 osiguraca izgubi zvuk,ali sija sat i taj displej...neznam gde da trazim gresku,da bar neradi non stop pa da krenem nekim redom,ovo cas radi cas neradi..uprsko kontakt sprej svud po osiguracima, proverio pozadi u gepeku diode, kontakte na ligh modulu isto naprsko...neznam gde sve stoje osiguraci sem pozadi kod aku,a par komada i napred mali poklopcic kod motornog kompjutera, na pominjem da i kad neradi to sve,cd reaguje...cujem ga,probo skido klemu,vraco klemu..ma sve isto..e sad ako neko zna gde bi mogao muku jos da mu nadjem :)

ofarbo prednji kraj,da se skupe pare za farove,i stopove,pa plin da se ubacuje neki...telefon glupi iskljucio,non stop trazi sim kard,koj ce mu moj...ako neko ima onu srednju konzolu bez telefona rado bi menjo ovu sa tel,,uh da se setim sta me jos muci :)

ulje i filter za agregat kupljeni,ceka se slobodno mesto na kanalu pa i menjac da se osvezi,zameni filter i ulje, pa da se bacim na proveru kocnica itd,mada to sve funkcionise ok,ali da se proveri za svaki slucaj :)

Link to post
Share on other sites

trebalo bi da stoji kod suvozacevih nogu sa desne strane

to je light modul cinimi se...mislim dali radi jos nesto sem toga,na njega reaguju migavci i svetlo,radio ne..mozes sve skinut s njega sve konektore radio i dalje radi,ili ima jos nekaa pobrljavka oko toga,mozda su dva kvara,...ili je neka masa sto miki rece..nisam vise pametan sta mu je,sad sve radi normalno..

kako se brisu greske kjod njega,dali vazi ono kao na e 32 sa spajanjem skinutih klema ili mora dijagnostika da se menja..neko mi rece da to mora da se i kodira na autu...kad se menja...

Link to post
Share on other sites