Recommended Posts

Skoro je pocela da mi zuji pumpa.. Ocistio sam rezervoar i sito pumpe,ali se i dalje cuje. E sad jel bi trebao i nju da otvorim i ocistim ili ? I jos nesto s druge strane(pumpe) ima jos jedna,mislim da je isto pumpa. Od cega je ona ? Hvala

Link to post
Share on other sites

izgleda da je pri kraju , tesko da ces popraviti otvaranjem , sjebaces je jos vise , a to drugo je plovak

remont je oko 50e

Link to post
Share on other sites

nema tu popravke, pri kraju je definitivno.... ako ne daj Boze crkne kad budes uzimao drugu uzmi iskljucivo original, ako nemas para za novu original uzmi polovnu original, nikako novu a da je neka lijeva marka.... ja imam lose iskustvo sa tim pumpama lijevih marki... tako daaaaa... toplo preporucujem original

Link to post
Share on other sites

Cekaj, cekaj, sve je to u redu sto ti kazu dragance i motorsport, bilo nova ili remont, ali nisi nam rekao kako se to cuje, gde?

Otvoris gepek, sklonos sve sa rezervoara, tapacirunge itd. i kada das kontakt, ona mora da se cuje, tacnije cujes da radi. Ako si tako cuo pumpu onda ona radi svoj posao. Po cemu zakljucujes da ti je pumpa otisla. Gde to cujes pumpu i koliko jako. Kako se ponasa auto kada ga upalis, pri voznji.

Sve ovo ti kazem da ne bude da ti je pumpa ispravna a majstor ti naplati svoj rad jer je bila navodno neispravna.

Link to post
Share on other sites

@dragance

ne mislim na plovak,vec na drugu stranu,sediste iza vozaca. Isto ima dzek i dva creva..

@motorsport

U najgorem slucaju definitivno bice ili nova ili polovna,naravno original.

@nirvana

Pa zuji onako,ranije se nije cula,a sad se cuje i preko sedista(pumpa je ispod zadnje klupe). Pumpa nije otisla,jos sljaka bez ikakvih problema,jedino me zabrinjava to zujanje.. a kako sam cuo ovde na forumu posle zujanja obicno ide :)

Link to post
Share on other sites

pazi, uvek mozesh da otvorish poklopac pumpe uzmesh jednu pur penu naprskash ispod njega, sachekash da se to sve stegne i rashiri

i brate nema da se chuje uopshte!

to je reshenje ako te iritira zujanje

a reshenje kako da izvadish tu pur penu kada ti crkne pumpa...... nemam! :)

Link to post
Share on other sites

samo ti vozi dok ne stane ... ne putuj daleko ....

Link to post
Share on other sites

pimp;

znaci taj drugi poklopac za dzekom koji se nalazi ispod zadnjeg sjedista al na drugu stranu u ravni sa vozacevim sjedistem to ti je drugi plovak, rezervar je iz dva dijela tako da ima dva plovka.... znaci tu nema nikakve pumpe, samo je plovak....

opet ponavaljam kad se chuje da bas zuji onda je pri kraju i kao sto rece dragance ne putuj daleko i nek te ne iznenadi ako ti stane odjednom, sve ti to pricam jer sam imao istu scenu i mnogooooo jebade oko pumpe.....

kad das kontakt pumpa bi trebala da se chuje par sekundi i da prestane i kad upalis auto da nastavi da radi.... al ne smije ''glasno'' da se chuje....

Link to post
Share on other sites

Tako mi je majstor rekao...Kao taj deo koji crkne je elektronika to se promeni i očisti se ostatak...Sad koliko je to tačno nemam pojma,bitno je da pumpa radi bez problema...

Link to post
Share on other sites

menjaj tog " majstora "

Link to post
Share on other sites