Recommended Posts

Planiram kupovinu 320d karavana automatika... Imao sam pre 2 godine 525d automatika i bio sam prezadovolojan sa menjacem. Sada planiram kupovinu e46 i provozao sam jednog 2000god. i nije mi se svidjao rad automatika. Mnogo je vrteo u prazno, lepo se ponasa samo kad nabijem pun gas.

Moje pitanje je da li ima razlike u automatskim menjacima u modelima od 100kw i 110kw. Ako su to isti menjaci onda zali boze trojke sa automatikom, neverujem da ulje moze toliko da utice lose na menjac.

Znaci, dali neko zna ima li razlike u restajling u automatiku od prethodnog modela kad su dizeli u pitanju e46 320d???

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Pa i ovaj lepo radi samo kad mu nabijes pun gas, onda iskoristi snagu motora jako lepo ali u normalnoj voznji rasipa snagu na sve strane...

Ako neko ima iskustvo sa 110kw bio bih mu zahvalan na odgovoru, da znam da li da odustanem od potrage e46 ili ne... :)

Link to post
Share on other sites

Vozio sam e46 320d automatic skoro dve godine, ako je sve OK sa autom ide kao metak. Povlaci odlicno, kickdown veoma brzo odgovara. Ja sam bio prezadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam jel ja pisem kineski ili sta. Lepo i kulturno pitam da li neko zna ima li razlike u automatskom menjacu u 100kw i 110 kw a dobijam odgovore da je covek vozio 320d e46 i da ide super. Druze ako imas od 100kw znam vec kako ide,vozio sam i to napisao u sustini ne ide nikako samo kad se nabije gas do daske onda lepo radi a inace rasipa jako mnogo. Ako neko zna restjlinga 320d automatika od 110kw da mi odgovori ja bi mu bio zahvalan....

Jako sam odusevljen i odgovorom "samo 330d sa automatskim menjacem"

Hvala snima :)

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam jel ja pisem kineski ili sta. Lepo i kulturno pitam da li neko zna ima li razlike u automatskom menjacu u 100kw i 110 kw a dobijam odgovore da je covek vozio 320d e46 i da ide super. Druze ako imas od 100kw znam vec kako ide,vozio sam i to napisao u sustini ne ide nikako samo kad se nabije gas do daske onda lepo radi a inace rasipa jako mnogo. Ako neko zna restjlinga 320d automatika od 110kw da mi odgovori ja bi mu bio zahvalan....

Jako sam odusevljen i odgovorom "samo 330d sa automatskim menjacem"

Hvala snima :)

Ti si nepismen, ako vidis, u mom postu da sam vozio E46 320d, 2003. godiste, onda bi znao da je od 110 KW.

Pogledaj koji su mi bivsi auti.

Link to post
Share on other sites

u ovom postu nisi napisao koje je godiste a da gledam tvoj profil i da se divim tvojim trojkama nepada mi napamet. Ja pricam o rasipanju u prazno na normalnom gasu pri izlasku iz raskrsnica i slicno po gradu a ti mi pricas o kickdown-u. Lukin odgovor mi je znacio ali bih ipak voleo cuti i jos vlasnika 320d 110kw, jel moguce da nece da krene ispod 1800obrtaja i slicno. Hvala jos jednom :)

Link to post
Share on other sites

Ja imam dilemu oko menjaca za trojku a vi pravite ovde neke scene. Ovde se "padobranci" vredjaju da su nepismeni a vi ih hocete jos i zakljucavati. Ja sam samo trazio odgovor oko menjaca a dobio sam odgovor da te bog sacuva. Mislim da ovde ima ljudi koji mi mogu resiti dilemu a ne da se svadjam i da slusam da je 330d najbolji. Ako vec nekoga hocete zakljucati onda procitajte sve postove pa odlucite ko je za zakljucavanje.

Opet se vracam na temu, ima li neko da je bio vlasnik 320d 110kw automatik????????

Link to post
Share on other sites

pa valjda si posle svog treceg posta zakljucio da i oni koji znaju nece da ti odgovore ?

a to sto sam ti napisao da je bolje 330d verovatno postoji neki razlog a ti izvoli kupi i uzivaj ako ti vec nasa skola nije dovoljna !

Link to post
Share on other sites

aooo brate sta je ovo prosipanje snage prosipanje nervoze... :D

leon63 je vozio 320d restajlink 110kw automatika i sve ti je rekao da menjac nema greske ni na nizim ni na vecim obrtajima. Sta ti nije jasno u njegovom postu. Covjek koji vozi bmw cio zivot i znam ga u dusu ti kaze sta je a ti to ne vidis ili trazis neki treci odgovor... :)

Link to post
Share on other sites

ja vozim automatik e46 110kw (2005 god) sad već dve godine, menjač nije savršen al nije ni loš- kao što je leon rekao kickdown je odličan, jako lepo se ponaša u oštrijoj vožnji a regulare samo treba navići.. trebalo mi je vremena da na se naviknem da održavam gas tako da oborim potrošnju a ne usporavam auto, jbg prešao sam sa manuelnog gde papučica gasa mnogo više oprašta dok je ovde vrlo osetljiva i na minimale poteze reaguje.

Jedina zamerka koju imam je što mi menjač pravi problem na većim minusima prilikom prvog paljenja- da li se ulje zgusne ili šta već, ali kad dam kontakt prikazuje grešku menjača i ne dozvoljava startovanje motora. Dešavalo mi se da moram i po 30x da vrtim ključ napred nazad dok mi ne skloni grešku i upali pumpu za gorivo. Za ovo se nisam konsultovao ni sa kim, pa ako imate neko rešenje- mnogo bi mi značilo :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

ja vozim automatik e46 110kw (2005 god) sad već dve godine, menjač nije savršen al nije ni loš- kao što je leon rekao kickdown je odličan, jako lepo se ponaša u oštrijoj vožnji a regulare samo treba navići.. trebalo mi je vremena da na se naviknem da održavam gas tako da oborim potrošnju a ne usporavam auto, jbg prešao sam sa manuelnog gde papučica gasa mnogo više oprašta dok je ovde vrlo osetljiva i na minimale poteze reaguje.

Jedina zamerka koju imam je što mi menjač pravi problem na većim minusima prilikom prvog paljenja- da li se ulje zgusne ili šta već, ali kad dam kontakt prikazuje grešku menjača i ne dozvoljava startovanje motora. Dešavalo mi se da moram i po 30x da vrtim ključ napred nazad dok mi ne skloni grešku i upali pumpu za gorivo. Za ovo se nisam konsultovao ni sa kim, pa ako imate neko rešenje- mnogo bi mi značilo :rolleyes:

Hvala Marko na informaciji, zao mi je sto imas problem ali ja pri put cujem za to. Probaj mozda sa zamenom ulja i filtera u menjacu, ne znam nisam imao takvih problema a imao sam tri auta sa automatskim menjacem.

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ko ti garantuje da je taj 100kw koji si probao ispravan?

To sto je mrtav do 1800 obrtaja indicira na kvar ili turba ili protokomera ili ko zna cega jos,nemoguce je da ne ide u automatic varijanti kad u manuelnoj odvaljuje.Znaci taj motor je pun obrtnog momenta i mora da ide i na manjim obrtajima bez obzira na to da li je automatic ili manuelac.

Link to post
Share on other sites

Jedina zamerka koju imam je što mi menjač pravi problem na većim minusima prilikom prvog paljenja- da li se ulje zgusne ili šta već, ali kad dam kontakt prikazuje grešku menjača i ne dozvoljava startovanje motora. Dešavalo mi se da moram i po 30x da vrtim ključ napred nazad dok mi ne skloni grešku i upali pumpu za gorivo. Za ovo se nisam konsultovao ni sa kim, pa ako imate neko rešenje- mnogo bi mi značilo :rolleyes:

brate tebe zeza kontakt brava ili ulozak kako mi se cini. Izvadi ulozak naprskaj ga wd sprejom i probaj onda. Ima sam slican problem sa mojim znaci znao sam isto tako da se cimam sa kljucem dok ne ukovca i aktivira pumpu ,skinuo ulozak isprskao ga wd sprejom i evo druga godina da kucnem radi bez greske...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mozda se kasno ukljucujem ali....ja vozim automatika i licno sam prezadovoljan. Posto vidim da si iz Vrbasa,ako te put ponese ka Subotici,javi se pa ga isprobaj. Nikakvo rasipanje snage ja ne vidim,a kick down mislim da nikada nisam ni morao stisnuti a ne vozim ga lagano. Automatik je dobar izbor.

Link to post
Share on other sites