Odrzavanje kedera


Recommended Posts

Juce sam zamenio plasticne zabice u sinama podizaca, i video sam da staklo bas tesko klizi kroz kedere... Skinuo sam ih, ocistio, podmazao uljem (bilo mi pri ruci:D), pa me zanima cime je najbolje namazati kedere da lako klizi staklo kroz njih i da traje dugo ili bar duze...

Link to post
Share on other sites

sunter zbunio si ga malo sa tim silikonska mast u spreju...jednostavnije reci silikonski sprej zavrsava posao

pre mesec dana sam drugaru naprskao na opela, stakla lete i gore i dole..manje je oterecenje nema trenja skoro samo kliza

ako mene pitas koji sprej onda samo mannol najbolji koji postoji, k2, motip i slicno zaobidji je kad probas mannol sve ce ti biti jasno..ako si u bg dodji resicemo da ne kupujes...

Link to post
Share on other sites

ne znam jesi probao mannol sprej...ja ga koristim za neke druge stvari koje moraju biti stalno pomazane pod opterecenjem, ne daje postojan nego je odlican...ali kao sto kazes moguce da je to jos bolj, to nisam probao

Link to post
Share on other sites

Mannol takodje ima i jedno i drugo(i sprej i white grease). Jednostavno mi se pokazalo da duze traje ta mast, silikon sprej cim naprskas odma ispari i ostavi tanak sloj silikona. Ova "White grease" se nalazi u svim motorima za podizace, brisace, makazama za podizace itd itd.

Link to post
Share on other sites

ne znam jesi probao mannol sprej...ja ga koristim za neke druge stvari koje moraju biti stalno pomazane pod opterecenjem, ne daje postojan nego je odlican...ali kao sto kazes moguce da je to jos bolj, to nisam probao

Ja dobio od drugara... Hvala brate Crni.

Link to post
Share on other sites

Kupio sam Motip-ovu silikonsku (belu) mast u spreju i mogu reci da je savrseno :D Kad sam video kako klize podizaci, naprskao sam svaki pokretni deo koji sam se setio :D

Koja je to od ove dve? http://gumatic.com/prodavnica/auto-kozmetika/silikon-sprej-motip/ ili http://gumatic.com/prodavnica/auto-kozmetika/bela-mast-u-spreju-motip/

Link to post
Share on other sites