Recommended Posts

Interesuje me da li se moze naci uredan m40 motor (posto me polako moj m10 izdaje, vozio 10 km bez kapi vode) sa instalacijom i naravno kako se krecu cene. Na moju veliku zalost m50 skoro da je nemoguce zavesti u saobracajnu tako da ostaje m40 kao neko "bolje" resenje

Link to post
Share on other sites

U principu je ok motor, problem je u prednjem i zadnjem semeringu radilice , dihtung kod razvodnika palenja. Tandrce jedna klackalica i benzin nije video 5-6 godina postp mi je "AG Radic" unistio auto sve u svemu lepo pali sto bi moj cale rekao veselo ide samo sto mi curi ulje i to bas dobro.

Vozi se svaki dan 60+ km i presao sam preko 100 000km i nemam predstavu kada je lamela menjana i da napomenem da je jednu sasiju sahranio.

E da, kako to da ne daju m40 da se zavede ako se ugradjivao u kocku fabricki (sasija mi je 90to god. nekada sa 2.5 motorm)

Link to post
Share on other sites

Meni su rekli u AMSS da nije problem zamena motora samo ako je fabricki ugradjivan u pomenuti model vozila,sve sto ne odgovara po nekakvom kodu moze da se ugradi i izvrsi atest samo u saglasnosti fabrike koja je proizvela vozilo, tako da mislim da nije nikakav problem ponovno ubaciti m20 motor, Ili ja nisam nesto dobro razumeo

Link to post
Share on other sites

kakvi debili zavisi dal je mihajlo imao ili nije svadju sa zenom pa sad moze ne moze motor tralala oooo sveti kandrmandzilo zastitnice magaradi....udri po zemlji ludaka na brdovitom balkanu...

Link to post
Share on other sites

pa i ako on da saglasnost,opet mora da se radi atest kompletnog voyila,a da bi prosao ,auto mora biti u fabrickom stanju,ynaci bey folija na staklima i slicnim prepravkama

Link to post
Share on other sites

Ja sam za kockicu, 2012 godine uzeo M40 za 200 evra iz jednog E34. Bio je na 240 000 km i samo ubacio. Evo vec treca godina, extra me sluzi.

Link to post
Share on other sites