Xenon farovi u halogena kucista, E46


Recommended Posts

Pozdrav clanovima!

Pre nekoliko meseci postao sam vlasnik BMW vozila po prvi put. Nisam ih ni vozio ranije i mogu reci da sam prezadovoljan performansama i kvalitetom moje E46 150KS 320D facelift masine 2003. godista.

Nakon velikog i malog servisa uradio sam jos nekoliko nadogradnji, a sada sam zapeo kod farova.

Naime, trenutno su u vozilu standardni halogeni farovi. U nameri da ugradim Xenon farove, pribavio sam sve elemente (fabricke originalne Mitsubishi balaste i ignitere, sijalice i farove (zajedno sam fabrickim bi-Xenon projektorima) skinute sa E46 M3 Coupé modela, verovajuci da ce posao biti lak, tj. jednostavno zameniti unutrasnje delove farova. Medjutim, konsultujuci se sa majstorima u gradu, dobio sam informaciju da jednostavna zamena nije moguca zbog razlike tacaka na kojima se far oslanja na kuciste fara i osovinu za nivelaciju visine.

U nastavku su fotografije jednog od unutrasnjih elemenata fara koji nameravam da ugradim u svoj auto:

- Slika 1

- Slika 2

- Slika 3

Pretpostavljam da bi nabavka kucista za projektorske farove resila ovaj slucaj, medjutim do sada ih nisam uspeo naci u prodaji ni na jednom od nasih sajtova, niti u prodavnicama. Takodje, napomenuo bih da sam upoznat sa Morimoto projektorima, ali mi ta opcija ne odgovara, pogotovo zbog cinjenice sto vec imam (gotovo) sve elemente.

Vec sam se konsultovao sa nekolicinom ljudi koji su me usmerili ka ovom forumu, te sa nestrpljenjem ocekujem Vase cenjene odgovore i pomoc oko mojeg problema.

Link to post
Share on other sites

Poz druze :) Sto se tice tvog problema, ja mogu najtoplije da ti preporucim servis Led Masters (imas grupu na fb). Ljudi se bave farovima pa cenim da ce moci da ti izadju u susret.

Ako ti ne bude mrsko, okreni 064/235-00-99 Ivan se zove decko koji to radi, cenim da ce moci nekako da ti pomogne. :)

Link to post
Share on other sites

Poz druze :) Sto se tice tvog problema, ja mogu najtoplije da ti preporucim servis Led Masters (imas grupu na fb). Ljudi se bave farovima pa cenim da ce moci da ti izadju u susret.

Ako ti ne bude mrsko, okreni 064/235-00-99 Ivan se zove decko koji to radi, cenim da ce moci nekako da ti pomogne. :)

Hvala, pozvao.

Drugo resenje nismo nasli, osim da poprodam sve sto imam i ugradim Morimoto, ili pribavim kucista za Xenon farove, sto bi mi iskreno mnogo vise odgovaralo.

Jos uvek ne gubim nadu. :)

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Ne znam kako izgleda dugo kada su projektori a ne "reflektori" u pitanju ..

Projektor bi trebalo da fokusira svetlo ...

Kod mojih projektora (morimoto) kada upališ duga, samo na projektoru on malo podigne samo ne koliko i kada upališ duga ... Hoću da kažem, da po nekom mom mišljenju, bolje je senilo (reflektor) od projektora za dugo svetlo ... ili se meni tako čini.

Alternativa bi možda bila da se podigne projektor koji je u dugim.

Na e46 to stvarno izgleda MOĆNO!

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako izgleda dugo kada su projektori a ne "reflektori" u pitanju ..

Projektor bi trebalo da fokusira svetlo ...

Kod mojih projektora (morimoto) kada upališ duga, samo na projektoru on malo podigne samo ne koliko i kada upališ duga ... Hoću da kažem, da po nekom mom mišljenju, bolje je senilo (reflektor) od projektora za dugo svetlo ... ili se meni tako čini.

Alternativa bi možda bila da se podigne projektor koji je u dugim.

Na e46 to stvarno izgleda MOĆNO!

Hvala na komentaru, medjutim mene muci prebacivanje kompletnih unutrasnjih Xenon elemenata u halogena kucista (vidi slike koje sam postavio).

Projektori su vec bi-Xenon i mislim da sa tim ne bih imao problema.

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako izgleda dugo kada su projektori a ne "reflektori" u pitanju ..

Projektor bi trebalo da fokusira svetlo ...

Kod mojih projektora (morimoto) kada upališ duga, samo na projektoru on malo podigne samo ne koliko i kada upališ duga ... Hoću da kažem, da po nekom mom mišljenju, bolje je senilo (reflektor) od projektora za dugo svetlo ... ili se meni tako čini.

Alternativa bi možda bila da se podigne projektor koji je u dugim.

Na e46 to stvarno izgleda MOĆNO!

pa ovo se vidi bukvalno kao po danu...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...