Recommended Posts

Imam problem od pre par dana...

tj od pre nekog vremena jedva sam osetio povremeno neku sitnu vibraciju...

ali od pre neki dan auto kao da gubi cilindar jedan, u voznji povremeno pocne da radi neravnomerno ali kad dam jaci gas i ode u obrtaje to prestane

u leru obrtaji stoje normalno tj za milimetar gore dole idu kad se desava to, i podrhtava u leru na svakih 5-10 sek.

Sta moze biti, odakle da pocnem?

motor m50b20 imam sekvent ako je bitno to

edit: sve to pocinje kad se malo zagreje

Link to post
Share on other sites

Proveravao, svecice ok, kablovi isto, kad raskacim prvi kabl od svecice nista se ne desava...stavio kod caleta normalno radi

Link to post
Share on other sites

Samo da dodam, od jutros pocela lamela da se cuje

kad pustim kvacilo kao da se cuje druk lager i to se dobro cuje

znaci ove dve stvari u isto vreme -.-

Link to post
Share on other sites

Razumeo sam i u prvom postu :D hahahaha :D

zvao sam kolegu sa posla, on radi kao mehanicar i ima ljude koji rade obradu glava itd...

kad se vrati za koji dan sa odmora teram mu auto, pa cemo videti

ne razumem se oko toga, kako dodje do toga da bude ventil pretegnut?

Link to post
Share on other sites

i jos nesto, kad je auto skroz hladan radi normalno prvih par minuta dok ne pocne da se greje...i onda pocinje ses :)

Link to post
Share on other sites

Znam da moram da skidam, cekam za par dana ga vozim kod majstora da pocne sa radovima. Mnogo me zanima sta je

Sent from my Telenor_Smart_HD using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E ovako bio sam kod majstora...sve me izadje 35000din.

Dihtung dekla

Dihtung glave

Dihtung usisa

Dihtung izduva Victor Reinz

Ruke su 12000din.

Obrada glave i sve sto ide 12000din. gore dole videcu tacno...

Zamena ulja,filtera ulja,filter vazduha. koliko bude para, eto na kraju kad radim jbg da ga uradim

Link to post
Share on other sites

Pa komplet glava sve sto ide odkud znam ne razumem se, to mi je covek rekao odprilike...kaze kad skinemo videcemo mozda bude i manje, on mi je rekao ako bas bude sranje neko

nista ne znam tacno jos, to je cena gruba onako.

prvo da pokupujem sve dihtunge,ulje i filtere pa vozim auto kod majstora da radi

Link to post
Share on other sites

Pa to sta ide odkud znam, mislim kad se skine glava to se radi pa se radi, sad da li je neki ventil izgoreo i sta se desilo videcemo za par dana

Koje ulje da kupim? 15-40 uzimam ali ne znam koju marku?

Link to post
Share on other sites

Do sad sam kupovao u jerkovicu kod nekog lika koji samo ulja prodaje i te gluposti aditive itd...kao bmw-ovo ulje, ali je lik puko digao cene kao da je u Svajcarskoj...

Nasao sam motul 4000 15-40, samo jos da mi stignu dihtunzi svi i vozim auto, kad ga otvori radi se sve

kad je krenulo da zavrsim kako treba

@Dzoni- Ne prdi majke ti...

Link to post
Share on other sites