Odgovarajući mjenjači za E34 525i 12V


Recommended Posts

Zanima me koji mjenjači za ovaj auto odgovaraju. Stradao mi je moj mjenjac nema od njega nita u rikverc vise ne može ubaciti uopste a ostale brzine je lutrija hoce li ubaciti ili ne.

Link to post
Share on other sites

777.boban a na koju gumu mislite jer imam bas velik izbor upravo tih mjenjaca i jel se ne moze ugraditi bez nekih dodatnih prepravki!? Takodje mi je upravo izletio i mjenjac od modela e34 525i 24v i covjek me ubjedjuje da pae ali da ce mi biti duze brzine jer je to od jaceg 24v modela u odnosu na moj sto bi mi mozda i pasalo ako taj mjenjac odgovara fizicki

Link to post
Share on other sites

Nemoze od m50,nije isti ugao menjaca,ali ako ti kazu da moze nek ti ugrade.

A sto se gume tice,guma koja dolazi na spoju menjac/kardan je kod 2,5 veca nego kod 2,0.

Link to post
Share on other sites

A da li samo mjenjac trebam promijeniti ako mi krci i tesko ili nikako upada u svaku brzinu i nekad ispada iz brzine ili jos nesto treba da mijenjam? Nasao sam mjenjac bas za moj model auta :)

Link to post
Share on other sites

Bio sam na terenu i nisam mogao da se detalnjije posvetim autu. Znaci sad sam utvrdio ja licno da mi na autu nekad savrseno ubacuje u sve brzine a nekad tesko i ono sto sam primjetio takodje jeste da u cetvrtu brzinu uvijek malo zakrci kad ubacuje znaci jedino cetvrta je ta koja uvijek mora malo zakrciti. To kad mi se pocne desavati da tesko ubacujem tada mi se desava i da tesko izbacujem iz brzina iako je stisnuto kvacilo moram bukvalno trgnuti mjenjac da ga izvadim iz te brzine u kojoj je bio ubačen. Dijagnoza?? Pred smrt ovakvi su simptomi!?

Link to post
Share on other sites