Recommended Posts

Pozdrav svima!

Treba da zamenim motor u BMW E60 523i 2008 godiste (limuzina). (zbog nepaznje prethodnog vlasnika)

Sad me zanima da li moze u moj automobil da se stavi motor E60 525i 2009-2010 godiste?

Da li taj motor odgovara u potpunosti za moj automobil?

Hvala unapred na odgovorima!

Veliki pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Izbacio je gresku na displeju "oil pressure low-stop engine".

Ja sam odmah stao i pozvao slep sluzbu da odvezu auto do servisa.

U servisu su mi rekli da je pogresno ulje sipano u motor,da je motor zaribao i da mi treba drugi motor. (Greska prethodnog vlasnika)

Pitaces me sigurno sto ga ne poprave... Zvao sam ovde na milon mesta,ali to niko ne radi.

U BMW mi traze $270 po satu samo da vide sta je problem i naravno isto toliko po satu da ga poprave+delovi+slep sluzba+...$$$

Tako da sam nasao motor E60 525i (2009-2010) sa oko 80.xxx km za $2000

Link to post
Share on other sites

Ma nije on zbog pogresnog ulja zaribao,nego vrv zbog ne redovne zamene napravio mulj na uljnoj pumpi i zakucao.Ako je uopste i zakucao.Mada hoce i od loseg goriva da izgori blok

Probaj da nadjes neki drugi servis da ti otvore karter da se vide lezajevi na radilici i sama radilica u kakvom su stanju,obradi,zameni lezajeve ,operi motor iznutra,i gas,to nece da te kosta mnogo,naravno pod uslovom da blok nije sjeban.

A sto se motora tice moze da se ubaci i taj 525 bez problema ali moras da ga kupis kompletnog sa sve instalacijom i racunarima Cas-om,kljucem itd,inace to ti je motor od 3000 kubika N53,samo nosi oznaku 525.

Link to post
Share on other sites

Ovde sam obisao 100 servisa i dobio 100 istih odgovora... Treba ti drugi motor! I ja sam bio u cudu kao i vi,ali ovde nece niko sa tim da se zeza,oni jednostavno zamene motor. Mozda bi u BMW servisu to mogli da urade,ali $270 po satu + delovi+ slep sluzba+??? Sto je previse,previse je...

Link to post
Share on other sites