Recommended Posts

Da li neko zna sta je u pitanju , sva cetiri grejaca ili relej grejaca ako na dijagnostici prikaze gresku da ne radi ni jedan od cetiri grejaca?

Prosle zime na -20 je jedva iz drugog puta palio i lampica za grejace ugasi se u roku od 2 sec bez obzira koliko je hladno.

Greska se izbrise na dijagnostici i on je opet prijavi pa se pitam jel moguce da ni jedan grejac ne radi ili je ipak do releja?

Link to post
Share on other sites

otkaci relej i ispitaj grejace glinericom to ti je 1o minuta posla

pre ce biti da grejaci ne valjaju mada i relej crkava. imao sam isti slucaj sa e39, ispitao grejace zamenio i pali kao mina i na - 30 prosle zime na planini

Link to post
Share on other sites

to i meni izbacuje na dijagnostici. i oko 150 do 200e je to da se sredi, tako su barem meni rekli.

150-200 evra? Pa grejaci su po 1600din (BERU) komad i zamena je 20-25evra? to nikako nije ta cifra ...

A ako je relej on je malo skuplji ali nemoguce je da ne valjaju i grejaci i relej i sve... :rtfm:

Videcu ja da proverim direktno kao sto je Crni rekao i preventivno cu u svakom slucaju da zamenim sve grejace pred zimu pa cemo videti...

Link to post
Share on other sites

otkaci relej i ispitaj grejace glinericom to ti je 1o minuta posla

pre ce biti da grejaci ne valjaju mada i relej crkava. imao sam isti slucaj sa e39, ispitao grejace zamenio i pali kao mina i na - 30 prosle zime na planini

Hvala na savetu...

Link to post
Share on other sites

dok je auto bio kod burazera u vlasnistvu palio je ko mina, nije imao nikakav problem, mada ima najbolji bosov akumulator papreno je placen, ne verujem da je zbog toga ali eto ako to moze da bude razlog zasto je tako palio. Meni je Bole rekao sto radi kod Bate, da se to uradi kako treba kosta izmedju 150 i 200e. Jos neko mi je pomenuo slicnu cifru, zasto je toliko ne znam.

Link to post
Share on other sites

Znaci, proveris grejace a isto proveri i da li dobijas struju na grejace. Bilo je reci o releju grejaca, hoce i on da crkne ali se u dosta slucajeva svodilo na popucane zice u releju i to se resavalo.

Link to post
Share on other sites

Ukoliko se ispostavi da i posle promene grejaca oni ne rade i prijavljuju gresku onda skidam relej .

I jos samo da molim Boga da nisu zapekli i da mogu da se odviju... :scratch_one-s_head:

Ko moze da mi popravi relej ukoliko je do njega i da li se isplati popravljati ga ili kupiti drugi...?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I, epilog, jesu bili grejaci ili sta vec???

mene intesuje zato sto i kod mene prijavljuje neku gresku u vezi grejaca, majstor ih prosle godine pred zimu ispitao i kao su bili ispravni i dobijaju struju, mada sam danas imao problem, auto nije hteo da upali i to jutros na 10C iz prve a posle oko 15h iako je stojao na suncu i na bordu je pisalo 21C (inace nije paljen u medjuvremenu) na prvo verglanje se samo javio, ja ga zagrejem ponovo (sacekam da cujem relej da se ugasio) i morao sam da verglam sigurno 3-4 sekunde da upali i onda je izbacio gust sivkasto crni dim na auspuh... posto se u kabini cuje relej pretpostavljam i da radi, sumnjam na grejace (najjeftinije kvar :) ), pa da priupitam i dali se na E46 320D 100Kw mogu da promene grejaci bez skidanja usisne grane posto na njoj ima onih proreza u koje je utisnuta guma koja moze da se skine ili ipak ako dotle dodje mora da se skida i usisna grana, nedaj boze to lomljenje grejaca???

Link to post
Share on other sites

grejaci su oko 11e BERU i kad menjas jedan menjaj sve iz iskustva (kod mene su stradala dva ja zamenio posle mesec dana stradala druga dva) jer skidanje usisne nije bas toliko jednostavno.Relej grejaca beru je u BMW LINE oko 55e bio pre dve godine al kao sto ti neko rece skini ga odnesi kod nekog ko popravlja ovu danasnju modernu elektroniku i pod mikroskopom ce vidjeti da su zice koje vezu kontakte na releju sa plocom u releju u prekidu jednostavno od vibracija se razdvoje. Ja nisam htio da se cimam pa sam kupio nov al kasnije sam napravio i ovaj stari...Znaci glavni problem moze da nastane prilikom odvijanja grejaca probaj pre odvijanja naprskati wd ili nekim sprejom za lakse odvijanje srafova. kod druga su se zalimila dva i na dva radi i jbg majstor trazi 100e da ih povadi.Znaci ja sam prosao sa nesto preko 120e a pri tom sam ocistio usisnu zamjenio sva vakum creva skinuo klapne (istina sve sam sam radio) tako da ako vec nisi nista to radio na svome obavezno odradi jer nije neka investicija a znaci pino da otklonis potencionalne kvarove... ?

Link to post
Share on other sites

Dzabe sam se nadao da su grejaci ... :shok:

Vozikam se malopre po gradu i primetio ja miris nafte... vozim se ja dalje... i dalje mirise, parkiram ja i kad pogledam ZAMNOM OSTAJE TRAG OD NAFTE A ISPOD AUTO ZA 20 sec vec barica, na brzaka dovezem kuci, sva sreca pa mi je blizu kuca, sutra kad se vratim sa posla me verovatno ocekuje neki finansijski SAMAR koji ce da mi priusti moj auto...

Od simptoma osim mirisa i toga sto istice nafta nisam primetio nista, motor i dalje radi normalno, auto pali za sada a gde moze ovoliko da curi ili bolje reci tece a da auto i dalje radi i pali nije mi jasno. Kontam da je puko neki dihtung na Bosh pumpi pri ovolikom curenju ne verujem da bi auto hteo da radi a kamoli da upali... da bi ste stekli utisak koliko to stvarno curi ja sam napravio par fotki:

https://www.dropbox.com/s/76gk3qbvai8wxr8/IMG_20151002_203246.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nltw4xrtx7h6qf6/IMG_20151002_203153.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/gclag0d90bxwpsa/IMG_20151002_203138.jpg?dl=0

:shok:

sorry za OFFTOPIC...

Link to post
Share on other sites

Ivane koliko te je sve to izaslo posto mene ceka isto, i zasto si cistio usisnu ? :) koliko traje zamena

Stavljao sam BOSCH grejace a granu sam cistio i menjao vakum creva zato sto je logicno da kad vec skida majstor sve radi zamene to lepo i opere i ocisti. Nije skupa investicija za sve komplet. Imas PM sa kontaktom servisa i okvirnom cenom...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A gde se nalazi relej na 320d 100kw poto mi izbacuje greku da je on vrisnuo a nove grejače sam stavio pred kraj prole zime. Sad kad je zahladnelo duže vergla dok ne upali.

Link to post
Share on other sites