Recommended Posts

Pozdrav, imam jedan problem sa e36 318 tds, 1997. godiste. Kada vozim, i pustim gas, kada menjam brzine, ili jednostavno u brzini, i kada ga dodam ponovo, auto ne vuce jedno sekundu-dve, zatim nastavi dalje da vuce. Ne desava se svaki put. Izmenjana su sva creva od vakuuma, i ono na turbini, svi filteri, nova pumpa za gorivo niskog pritiska u rezervoaru. Na dijagnostici ne pokazuje nista od gresaka, ali sija ona zuta lampica gde je dizna nacrtana konstantno. Inace, auto ide super, osim u tim trenucima "slabosti".

Hvala unapred ;)

Link to post
Share on other sites

Meni nekad se upali ta lampica od dizne i da gas sam i sam povuce na kratko skroz suprotno od tebe i kad se ugasi lampica ni on sam ne daje gas. Nisam imao pojma sta je ne znam ni sad, desava je bas kad je hladno ili hladan motor, nema pravila bas nikakvog. Nekad u mestu, nekad u vozni. Retko se desava i bukvalno traje sekund dva tri. Neko mi je rekao da ima veze sa bos pumpom. Ako sija ta lampica vrlo moguce da postoji problem sa pumpom ili diznama nema sta drugo. Fazon ubrizgavanje goriva i tako to. A sve se to pocelo desavati posle remonta pumpe.

Link to post
Share on other sites

Isto i kod nas. Prvo je bio onaj problem s paljenjem, pali vruc, ne pali vruc, onda smo ga oterali u onaj servis, sada vec pokojni tocak, tu su ga tek raskantali, a racun bio 800e i od onda krecu muke s pumpom mada je satro remontovana u renomiranom servisu sa koliko cujem 100 godisnjim iskustvom :) . Nikad vise auto nije bio, tako je i prodat. Tog tds-a ne treba davati bilo ko da ga cacka.

Link to post
Share on other sites

Moguce da je onda i ovde poceo problem od kada je remontovana..posto je prethodni vlasnik rekao da su mu remontovali pumpu kad je presao na eurodizel..da je curila kao..ne znam, izgleda da niko ne zna tacno o cemu se radi, cak ni majstori u servisu :D Svako samo savetuje da cutim i vozim.. Hvala na odgovorima, ako skontam sta je, javim.

Link to post
Share on other sites

Redovna 2 ovlascena servisa..kazu da je senzor temperature usisnog vazduha ili da je crevce na turbini puklo, pa turbina gubi pritisak. Senzor sam izvadio i ocistio, bio je zaprljan dosta, i testirao sam ga, radi lepo. Takodje sam skinuo onu plastiku odakle idu 4 usisne grane i oprao sve lepo, bilo je unutra soca nekog dosta :D i izmenjao sva creva od vakuuma i ono na turbini. Ali cak i da negde gubi pritisak u sistemu, zar ne bi auto i dalje isao, samo losije? Ne bi ovako totalno izgubio snagu na sekndu, dve?

Link to post
Share on other sites