Recommended Posts

Imao sam sličan problem sa pregrevanjem. Da li ti uopšte kako raste temperatura povećava brzinu ventilatora ? Drugo kada si poslednji put menjao vodenu pumpu i koja je bila ?

ovako,kad upalim i hladan je motor on zavrti jako i onda pocne polako,tacno se cuje kada se odkacio,racimo nakon 20 sec i tu brzinu ne menja,znaci radi polako,auto je radio vise od pola sat u leru ali visko okrece konstantno istom brzinom,vodenu pumpu nisam menjao nikad,auto je kod mene 4,5 godina

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se zezaš, promeni vodenu pumpu. Kod mene se na oko videlo da je Pk kaiš nov prilikom kupovine kola marke dayco kao i španer. Nisam ni pomišljao da je pumpa totalni krš. Tek kada je majstor skinuo vodenu pumpu videli smo da je prethodni vlasnik tu štedeo novac kupivši no name pumpu divču, ko zna gde napravljenu i kupljenu , koja se bukvalno raspala. Plastikanac totalni. Imao sam dosta sreće što sam prošao samo sa zamenom vodene pumpe...

Pravilo je da se te stvari uvek menjaju prilikom kupovine kola.

Link to post
Share on other sites

Nemoj da se zezaš, promeni vodenu pumpu. Kod mene se na oko videlo da je Pk kaiš nov prilikom kupovine kola marke dayco kao i španer. Nisam ni pomišljao da je pumpa totalni krš. Tek kada je majstor skinuo vodenu pumpu videli smo da je prethodni vlasnik tu štedeo novac kupivši no name pumpu divču, ko zna gde napravljenu i kupljenu , koja se bukvalno raspala. Plastikanac totalni. Imao sam dosta sreće što sam prošao samo sa zamenom vodene pumpe...

Pravilo je da se te stvari uvek menjaju prilikom kupovine kola.

promenicu i nju,nisam je menjao,mozda i ona malo zeza,izbacuje jak mlaz na 2-3000 obrtaja ali na leru ne vidim da piska u posudu ni malo

Link to post
Share on other sites

Po meni ti imas cirkulaciju. Treba da zavrti jako pri paljenju i onda da ugasi. Ako bi da peres hladnjak moras ga skinuti pa ga onda naprskati nekim sretstvom da odstoji malo i oprati ga pod pritiskom

da,on zavrti u pocetku,i ugasi ga,ali ga ne upali kad treba,znaci skidanje hladnjaka,ne moze ovako dok je na autu pa u perionici da ga izrokam?

Link to post
Share on other sites

Ne moze nazalost. I peres ga iznutra ka spolja prvo, najvise tako izadje. Mozda je Milos u pravu, da je hladnjak zacepljen do bola. Glupo je da 3 komada ne rade, a startuju pri paljenju, otpuste posle 15-20sec

da,tako oko 20 sec radi jako i onda se lepo cije kada odpusti

Link to post
Share on other sites

Javi kad operes hladnjak sta si uradio..

ok,ovih dana cu ga oprati,najgore mi je skidanje pa luftiranje,ali mora se,lepse radi auto nego kada je visko uvak ukacen

Link to post
Share on other sites

Kako prvo donje?Valjda se greje prvo gornje pa kad otvori termostat onda donje.I ako termostat nevalja onda ni hladnjak ne dobija vrucu vodu i nemas pravilno cirkulisanje vode kroz sistem a samim tim ni visko nemoze da radi kako treba.

Mala sprava ali moze mnogo veliko sranje da napravi.

Link to post
Share on other sites

Kako prvo donje?Valjda se greje prvo gornje pa kad otvori termostat onda donje.I ako termostat nevalja onda ni hladnjak ne dobija vrucu vodu i nemas pravilno cirkulisanje vode kroz sistem a samim tim ni visko nemoze da radi kako treba.

Mala sprava ali moze mnogo veliko sranje da napravi.

Sada cu bas da pogledam,tj opipam tacno sta se desava jer je hladan pa da sve vidim

Link to post
Share on other sites

Sada cu bas da pogledam,tj opipam tacno sta se desava jer je hladan pa da sve vidim

U pravu si,prvo gornje pa donje posle 10 min voznje delovalo mi je da su oba podjednake temp,creva kada se ugreje su tvrdja nego kad je hladan ali mogu da se stisnu recimo na trecinu od precnika

Link to post
Share on other sites

U pravu si,prvo gornje pa donje posle 10 min voznje delovalo mi je da su oba podjednake temp,creva kada se ugreje su tvrdja nego kad je hladan ali mogu da se stisnu recimo na trecinu od precnika

To je ok

Link to post
Share on other sites