Recommended Posts

Jedno pitanje,bmw e36 320i m52,kupujem uredno vec treci visko,ovaj put sachs i ni jedan nece da se ukljuci kad treba,auto pola sata radi u leru ok i onda kazaljka krece iznad pola.moram da ukljucim ventilator klime da bih se motor ohladio,jel ima nesto sto jos moze da zeza,creva su ok,budu malo tvrdja kad je vruc motor ali se ne duvaju,ulazi prst u njih kad ih stisnem,svaki visko je bio nov

Link to post
Share on other sites

Kako on dobija signal da se ukljuci,jel moguce da ga zeza vodena pumpa,ona izbacuje mlaz u posudu kada se dodaje gas,to vidim,dali preko nje dobija toplotu i signal da se ukljuci,mislim na visko

Link to post
Share on other sites

Imas metalnu plocicu na samom visku koja aktivira visko kada je bije vruc vazduh iz radijatora.

Da video sam je,sada citam po internetu,razlicita su objasnjenja za aktivaciju viska,jedni kazu da signal tj toplotu dobija sa osovine vodene pumpe a drugi da dobija od temperature iz hladnjaka,sta god bilo meni se ni jedan visko ne ukljucuje kada je vruc motor,pocne da prelazi kazaljka polovinu ali on miruje tj vrti kao kada je motor na 30 stepeni,zanima me zasto?dali vodena pumpa moze da pravi problem

Link to post
Share on other sites

ima nesto u njemu,kao "ziva",neznam kako se zove tacno i aktivira ga postepeno,kako se zagreva tako on steze i pojacava hladjenje

mislim da nebi smeo da se drzi horizontalno,jel to moze da se sjebe i onda nece da radi

ja kad sam pre par godina trazio da kupim polovan,decko nije hteo da mi posalje kurirskom iz razloga koji sam gore napisao,kao nesme da stoji poloske,samo uspravno tj veritkalno

Link to post
Share on other sites

ima nesto u njemu,kao "ziva",neznam kako se zove tacno i aktivira ga postepeno,kako se zagreva tako on steze i pojacava hladjenje

mislim da nebi smeo da se drzi horizontalno,jel to moze da se sjebe i onda nece da radi

ja kad sam pre par godina trazio da kupim polovan,decko nije hteo da mi posalje kurirskom iz razloga koji sam gore napisao,kao nesme da stoji poloske,samo uspravno tj veritkalno

moguce,znaci ovo je treci nov i ne radi,ne zelim da mi prokuva auto ali kazaljka krece na vise od pola i onda upalim ventilator klime i on to regulise ali nije resenje

Link to post
Share on other sites

ima nesto u njemu,kao "ziva",neznam kako se zove tacno i aktivira ga postepeno,kako se zagreva tako on steze i pojacava hladjenje

mislim da nebi smeo da se drzi horizontalno,jel to moze da se sjebe i onda nece da radi

ja kad sam pre par godina trazio da kupim polovan,decko nije hteo da mi posalje kurirskom iz razloga koji sam gore napisao,kao nesme da stoji poloske,samo uspravno tj veritkalno

Ovo mi nema nikakvog smisla, mnogo su male sanse da je tačno, mislim da su veće sanse da sam ja vanzemaljac.
Link to post
Share on other sites

Verovatno je mislio odakle dobija toplotu za aktiviranje viska. Ne verujem da je sa hladnjaka. Najlogicnije je sa vodene pumpe

Da to sam mislio,slabo se razumem u to ali me vec sramota da vracam ljudima delove,dali moze vodena pumpa da zeza pa da mu ne daje dovoljno toplote da se on ukljuci kad treba

Link to post
Share on other sites

A jel greje sva creva?

creva budu vruca,prvo donje pa gornje,na kraju postaju sve tvrdja i raste temp ali on ne ukljucuje,sada citam na jednom sajtu da temperaturu dobija sa hladnjaka i nista mi nije jasno

Link to post
Share on other sites

Visko aktivira ona bimetalna traka, koja se ugreje zbog strujanja vazduha kroz hladnjak

Ako se ne aktivira onda nema dovoljno strujanja vazduha - ili imas neku zatvorenu masku, ili je prljav hladnjak na tom delu, ili je zacepljen, nesto od toga

Link to post
Share on other sites

Visko aktivira ona bimetalna traka, koja se ugreje zbog strujanja vazduha kroz hladnjak

Ako se ne aktivira onda nema dovoljno strujanja vazduha - ili imas neku zatvorenu masku, ili je prljav hladnjak na tom delu, ili je zacepljen, nesto od toga

znaci trebao bi da probam da operem hladnjak za pocetak,maska je redovna,voda u hladnjaku cirkulise ali kad drzim na 2000 obrtaja i vise do tada ne vidim da ide u posudu,buni me jer ni jedan visko nece da radi

Link to post
Share on other sites

Pranje hladnjaka je uvek dobra stvar, ako budes prao videces koliko blata i smeca ispadne iz njega, skoro lopatom da skupljas :D

a sta mislis da ga rokam vazduhom ili u perionicu pa onim topom za pranje kola,doduse ispred njega ima i hladnjak klime pa moram oba

Link to post
Share on other sites

Imao sam sličan problem sa pregrevanjem. Da li ti uopšte kako raste temperatura povećava brzinu ventilatora ? Drugo kada si poslednji put menjao vodenu pumpu i koja je bila ?

Link to post
Share on other sites