Recommended Posts

1493kg tacnije...Danas ga ceo dan vozim po SM i okolina nijednom nije presao 7 ( ako gledam bord ).Da napomenem da gorivo nesipam vise u Srbiji jer je em skupo em krs kvalitet,sto slozicete se ima itekako uticaj i na potrosnju.Naravno da ima dosta faktora koji uticu na potrosnju ali jbg.Ok mi je i 8-9l s obzirom da za pun rezervoar treba da izdvojim 42 evra.

Negledaj bord kao sto rekoh... Ja da gledam bord nikad mi ne bi presao 6l po gradu :) Bord laze pogotovu kod dizela a jos pogotovo na Facelift e46 320d. Naspi ti junace pun rezervuar kao sto rekoh pa se vozikaj 100,200km po gradu pa opet dopuni i vidi koliko je posrkao. Ja najmanje sto sam uspio da ga spustim lake noge po gradu i to u ljetnjm dobu je 7,6l po gradu...

Link to post
Share on other sites

Vozio sam e46 320 da vagonce, 150 HP remapiran skoro dve godine. Uvek na 17" 225-45 ili 18" 235-40 u gradu nije mogao ispod 9 litara, uglavnom su krace relacije 5-10km. Svako jutro pre pokreta 5 minura rad u mestu, nebitno leto zima. Otvoreno 7,3-7,5 na brzini 145km/h. Testirano vise puta sistemom cep-cep. Bord je koliko se secam 20-30% pokazivao manje.

Link to post
Share on other sites

moze, golf 2 :D

6,5 :D

Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Nov sam ovde na forumu pa ako moze mala pomoc ili savet, javljam se u vezi potrosnje goriva.
Pre tri meseca, kupio sam bmw e46 320d touring (150 KS) 2002 god, sa automatskim menjacem. Kupio sam ga od kuma, on ga je uvezo iz Nemacke od prvog vlasnika, auto je presao 199899 km, ima servisnu knjizicu, redovno odrzavan, servisirana turbina ove godine, zamenjene dizne pre godinu dana. Auto je maksimalno ocuvan i odrzavan. Jedino sta on nije uradio to je servis menjaca, pre dve godine njemu je komp izbacio gresku u vezi menjaca, on je promenio ulje i filtere, ali je problem i dalje bio prisutan. Menjac radi, ali tek kada se zagreje, tako hladan ima problem da prebaci u trecu brzinu, i slabije salta u odnosu na pre, ali uglavnom radi.
Pre nekih mesec dana kada sam stavio zimske gume, potrosnja je otisla u 15 litra (gradska voznja Nis). Mada je bord pokazivao i vise, kum mi kaze da auto zimi nikada nije trosio vise od 11 litra.
Bio sam u ovlascenom servisu, na kompletnu dijagnostiku kako bi uvideo da nisu dizne, protokomer ili sta vec. Sve je u izvanrednom stanju, osim ovog problema sa menjacem.
E sad mene interesuje da li je moguce da auto trosi toliko zbog menjaca? Jer ne salta bas najbolje i potreban je servis. Da li je neko imao slican problem?
I da li je neko od clanova servisirao menjac i gde, kakvi su utisci? Ovde su uglavnom predrasude da ovde to niko ne moze da uradi kako treba, sto je meni prosto neverovatno.

Veliki pozdrav

Link to post
Share on other sites

Mozda se zbog minusa odvojila voda od nafte u rezervoaru :)

Ti su menjaci kada propuste odrzavanja mnogo zajebani za ozivljavanje, tako sam barem cuo. Meni se potrosnja penje u nebesa sada kako slajfujem po ledu, ne mogu da se popnem do kuce na staroj Rakovici bez 15-20min jebanja po smetovima i ledu.

Link to post
Share on other sites

Ne razumem se nesto puno oko menjaca ali moj ti je savet da sto pre to resavas da kasnije nebi imao jos vecih problema.

Ja moj planiram posle praznika da servisiram i to cu raditi u Bgu na Rakovici kod nekog burazerovog majstora iako u Sremskoj Mitrovici do sada nisam cuo da iko moze to da odradi i da stoji iza toga sto uradi,pogotovo ako dodje kasnije do sranja inizbije iz dzepa par stotki.

Link to post
Share on other sites

Negledaj bord kao sto rekoh... Ja da gledam bord nikad mi ne bi presao 6l po gradu :) Bord laze pogotovu kod dizela a jos pogotovo na Facelift e46 320d. Naspi ti junace pun rezervuar kao sto rekoh pa se vozikaj 100,200km po gradu pa opet dopuni i vidi koliko je posrkao. Ja najmanje sto sam uspio da ga spustim lake noge po gradu i to u ljetnjm dobu je 7,6l po gradu...

Smešna je potrošnja goriva pogotovu na broj KS. Taj motor je poznat kao mali potrošač goriva, pogotovu ako ima menjač sa 6 brzina. Dosta znači na auto putu pri malo većim brzinama 140-150km/h

Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, obavezno cu uraditi servis menjaca. A da li je moguce da niko sa foruma nikad nije servisirao automatski menjac? Ako jeste moze da ostavi par saveta i iskustvo u vezi toga, naravno i gde je radio servis. Ja sam cuo da su ovi iz Sopota veoma dobri i rade vec preko 20 godina.

I sta mislite da li menjac moze da utice na potrosnju goriva? Jer meni je sve ostalo u redu. U ovlascenom servisu su mi rekli da moze da bude, ali ne mogu da garantuju koliko to moze da utice na potrosnju goriva. Pa zato rekoh da vidim da nije neko imao slicno iskustvo i da je posle sredjivanja menjaca resio problem potrosnje?

Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

Mozda i ima uticaj na potrosnju ali cisto sumnjam da je to toliko da bode oci.Nadam se da ce se neko dosta iskusniji oglasiti.Kad uradim moj tek onda mogu reci iskustva,za sad salta neosetim ali eto posto sam ga skoro kupio hocu i to da sredim.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...