Recommended Posts

vec mesec dana mi je auto kod mehanicara i pravi opasne zajebancije

pocelo je tako sto mi je stradala plinska membrana i navukla plin u sistem za hladjenje, nakon cega je auto izbacio vodu na cep hladnjaka

e sad da li je plinska membrana prva stradala ili nesto drugo ne znam

menja se termostat posto je donje crevo bilo ledeno u trenutku izbacivanja vode, proba se auto i opet isti problem

proba se sa jos jednim termostatom, trecim po redu i opet isti problem

nakon toga se stavlja druga pumpa za vodu i opet isti problem

posle svega se radi glava, dihtung glave, i komplet sredjivanje iste, novi srafovi, i sve sto ide

nakon svega auto ne vrti vodu, tj na hladnjaku na onoj rupici u cantri ne baca vodu

hladnjak vode ociscen detaljno i auto pocinje da baca vodu i da kruzi kroz sistem

ali problem temperature ostaje

na kraju termostat ostaje zaglavljen da bi voda uvek kruzila veliki krug, ali temperatura i dalje ide gore

da napomenem da kazaljka ne prelazi polovinu, gledam na onim skrivenim funkcijama i ne dozvoljavam da predje polovinu da ne napravim vecu stetu

naravno ne radim sam vec je auto kod mehanicara, glava radjena kod ovih sto rade obradu, znaci nista ne ide na svoju ruku

motor je cuveni m52b20

isparivac plina, tj creva koja idu na njega su odmah iskljucena, tako da auto radi samo na benzin

i da napomenem da radi kao sat pored svega ovoga

ima li ko kakvu ideju???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ajmo opet iz pocetka

majstor vratio termostat koji otvara na 75 da ne bi pregrejao dok se ne resi problem

auto je normalno radio dva dana dok nisam primetio da curi na malom crevu na dnu hladnjaka

zamenjeno crevo

ispusta se vazduh i desava se sledece

kad se ispusti vazduh sve je normalno

temperatura stoji na 75, grejanje super, sve ok

sutra ujutru pali na pola kljuca, medjutim nema grejanja i temperatura po bordu pocinje lagano da prelazi 80-85, dovoljno je da se isturira par puta, mozda zadrzi na visem broju obrtaja 20tak sekundi, auto dobija grejanje, temperatura pada na 75.......nekad uspe iz prve, nekad treba par puta da se to uradi i nakon toga moze auto do norveske da se vozi, temperatura je ok, grejanje je ok dok ne stoji na leru minut dva a onda pocinje da duva malo hladnije, ali je opet kako treba nakon dodavanja gasa, makar na 1500 obrtaja

posle svega toga kad ozracujem, primetim da fali vode i da ne kruzi voda, sve dok ovaj postupak ne ponovim

sto znaci voda nestaje iz gornjeg creva, ali gde

ne primecujem barice ispod

sve racve pregledane

sve oko motora nije mokro

u kabini nema vode

plin prespojen

ima li ko kakvu ideju gde da trazim???

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je problem od pocetka,vrv ili nije dobro odradjena ili je neuspeo hidrotest.Moze da bude porozna i da to radi,definitivno ti jede vodu i nabija vazduh u sistem,reklamiraj posao majstoru koji ti je uzeo pare za to pa neka resava.

Link to post
Share on other sites

Imao sam identican problem ovde sa drugarovom 523,ali identicni simptomi nema sta nismo probali,isto kao i vi 3 termostata,2 vodene pumpe,ozracivali,drkali, jebavali....Na kraju glava druga,ravnanje,obrada,novi dihtung i kraj.I obavezno provera bloka.

Link to post
Share on other sites

Ja imao slučaja da je otisao dihtung glave, a imao slične simptome kao i tvoj auto. Menjao i termostat i vodenu pumpu, čisto i jedan i drugi hladnjak i na kraju ustanovim da mu otisao dihtung glave, posle toga auto je radio ok

Link to post
Share on other sites

Ja imao slučaja da je otisao dihtung glave, a imao slične simptome kao i tvoj auto. Menjao i termostat i vodenu pumpu, čisto i jedan i drugi hladnjak i na kraju ustanovim da mu otisao dihtung glave, posle toga auto je radio ok

Menjan dihtung i glava komplet sredjena.....jedino ako nije lepo uradjena ili majstor nesto zajebo.....

Link to post
Share on other sites