Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Imam problem curi mi antifriz negde, problem mi se javio pre otprilike dve nedelje.

Bmw je e46 2002 n42 motor. Skoro je zamenjen i komplet sipan plavi g11 febi koliko mi se cini.

Da li je to ok antifriz za ovaj motor i da li neko zna otprilike koji moze da bude problem ovde i gde otprilike najcesce curi?

Inace dosipao sam onaj nisov plavi 100 u kombinaciji sa dest. vodom kad mi je zafalilo, da li je to bio pametan potez? :)

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Meni je vlazno ispod remenice servo pumpe, izgleda da voda prolazi oko osovine servo pumpe. I to sam pusta kada se auto ohladi, stoji ceo dan. Kada se zagreje ne pusta. Verovatno je otisao semering na vodenoj pumpi, a isti je pogon za servo i vodenu pumpu.

Link to post
Share on other sites

proveri creva,i ako imas gas racve od vode,hladnjake i ako ne curi tu onda curi gde ne treba,sto je cesta pojava kod n42

I kod M43.

Ako si sad menjao antifriz, moze da se desi.

Sa zamenom novog zna da propisa.

Link to post
Share on other sites

Ako su creva u redu proveri bocu za antifriz kad je vruc (na radnoj temp.). Booca je previse blizu veznog lima i dolazi do grebanja i pucanja boce. Takav sam problem imao kod sebe.

Link to post
Share on other sites

proveri creva,i ako imas gas racve od vode,hladnjake i ako ne curi tu onda curi gde ne treba,sto je cesta pojava kod n42

Gde je to gde ne treba?:)

Hvala vam ljudi. Moracu da ga dignem pa da vidimo konkretno o cemu se radi.

Nadam se da nije neki veci problem nastao.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites