Recommended Posts

Evo posle 10 hiljada km prvi problem na autu. U pitanju je e90 320d automatik 2005.godiste,dakle imam sledeci problem, blago mi vibrira zadnji kraj, i to pocne negde na 50 do 60 km/h pa prestane i pocinje opet od 90 pa do 120 onako najintezivnije se tada oseca rekao bih. Vibracija se javlja nezavisno da li dodajem gas ili ne, i kada izbacim iz brzine ne prestaje. Vibracija je dosta blaga i na losijem asvaltu se jako malo i oseti jwr je nadjacaju potresi od losijeg puta. Gume i felne sam probao od drugog auta i isto se sve ponavlja. Bio na reglazi, nazad sve dobro, nema luftova, civek mi podmazivao poluosovine kaze moze ta mast u njima da otvrdne pa da zeza ali to nije nikakvu promenu donelo. Inace zivim na severu kosova pa ovde nema neki dobar servis pa dok neodem negde dalje mozda neko ima ideju sta bi moglo da bude?

Link to post
Share on other sites

Imas dva kuglicna ležaja koji su u gumenim kucistima i kroz njih se vrti kardan, kod mene je na jednom guma ispucala i imam blage vibracije na nekim brzinama kao ti. Kad se skine izolacija auspuha vide se ti lezajevi, mozes i sam da pogledaš ako imas negde kanal i ne mrzi te da se prljas.

Link to post
Share on other sites

Pre svega zahvaljujem na brzim odgovorima. Dakle ti lezajevi se kupuju posebno ili u kompletu sa gumama i ako sam dobro shvatio bitno je da se kardan kasnije precizno vrati na obelezeno mesto?

Imate li neku preporuku ko bi to mogao kvalitetno da odradi u Kraljevu, Cacku ako ne i u Bg cu radije da dodjem kod coveka koji zna poso nego da mi redom menjaju delove?

Link to post
Share on other sites

Danas bio u servisu i na reglazi i nista nemogu da nadju da nevalja. Guma na kardanu dobra, trapovi stegnuti, ponovo izbalansirali tockove i idalje se blaga vibracija javlja kako sam vec opisao. Jedino mi preostaje da idem u BMW Kum posto oni imaju i dosta polovnih delova pa da menjaju jedno po jedno, neznam sta bih drugo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...