Recommended Posts

Upravo mi crkao desni xenon (kratka svjetla), mislim da je sijalica u pitanju jer mi je vec dugo vremena tamnije svjetlo i znalo je da treperi.. Palio sam i gasio, proradi na kratko, sa izrazenijim treperenjem.. E sad mene zanima, hoce li sve biti ok ako nadjem originalnu istu i zamjenim je jer sam cuo da moraju da idu u paru inace nece dugo da radi.. Gdje se mogu naci originalne i koliko kostaju otprilike? Ima li smisla da trazim polovnu .. Inace je D1 12V 35W

Link to post
Share on other sites

Mogu ja da ti resim novu. Dosta povoljnije. Osram ili Philips. Znacu cenu u ponedeljak.

Link to post
Share on other sites

Obichno se mjenjaju obe sijalice u paru, jer ako zamijenish samo tu shto ti je crkla, uvijek ce ti biti razlike u boji svijetla u odnosu na staru, chak i ako su potpuno isti tip. Boja xenona se blago mijenja kroz zhivotni vijek sijalice. Na E60 sam mijenjao obje sijalice, cijena je bila 60E po komadu, Philips.

Link to post
Share on other sites

Nasao sam istu OSRAM-ovu za 70E i za sad svijetle isto, naravno ova stara ce vremenom oslabiti prije nove, osim u slucaju da sam kupio kopiju,pa ona rikne prije.. nikad se ne zna :)

Link to post
Share on other sites