Recommended Posts

Meren skoro u bobosportu f10 sa 163ks, izbacio 159ks na radilici.

Pa i nije neka razlika... Koliko bi ovaj moj muceni m50 izbacio, verovatno 90ks :D

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

Valjci ti pokazu snagu i na radilici i na tocku. Evo ovo sto sam ja primetio, mada bilo je jos primera. Drugarov e90 sa 163ks je izbacio 143, a evo primera nekih.

b48e7abd4176f10e4a64394e48c6db97.jpg

b57eef756e080aa45d15cc4eb95c6c72.jpg

Ici cu i ja mog da premerim, cisto da vidim koliko mi fali, a cip cu na leto raditi u Revo chipu, gde sam radio i prosli auto

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Navedi jedan auto koji je na valjcima izbacio koliko pise u saobracajnoj.

Prosto je nevwrovatno koliko neznanja a informacije nikad dostupnije.

Link to post
Share on other sites

to ja pricam od pocetka, samo neka racunanja, nema nigde merenja. U fabrici izmere obrtni moment na radilici, na osnovu toga i broja obrtaja izracunaju snagu motora. To je podatak koji pise u saobracajnoj.

Znaci tu nema serva, nema klime, nema altenatora, nema nicega sto bi smetalo i oduzimalo snagu motoru, cista, sirova snaga.

Dok to dodje do tocka, izgubi se i do 35% u zavisnosti koliko je komplikovano sve izmedju tockova i radilice. A to su menjac, kardan, diferencijal, poluosovine, lezajevi... sve to stvara neki otpor.

merenjem na valjcima, moze da izbaci samo konacnu snagu na tockovima(pod uslovom da je sve kalibrisano kako treba, a po brojevima koje izbacuju valjci u srbiji, koji su veci nego kad auto izadje iz fabrike, cisto sumnjam da jeste.), sve ostalo je tamo neko izracunavanje ko zna na cemu utemeljeno.

ne mogu sad da nadjem video merenja novog iksa kocke, od 170 do valjaka stiglo jedva 120.

ne budite ovce sa sisanje.

Link to post
Share on other sites

Znam da se u celom svetu kola mere na valjcima i pokazuju tacne rezultate, normalno u koliko se mere na pravim valjcima. Ja sam konkretno moj prosli auto radio u Revo chip Pozega. Na papiru dobijes koliko ks ima na radilici, a koliko na tocku. Oko 30ks se izgubi na samom prenosu. Takodje je dosao drugar sa neispravnim autom, protokomer mu nije valjao i umesto 150ks, izbacio je 130ks. Po meni neka logika je da su ljudi mnogo ozbiljnije stvari izumevali, od obicnih valjaka koji mere snagu motora. Takodje sam bio prisutan kad je drugar skoro nov auto stavio na valjke i izbacio je ocekivanu snagu. Sta bi rekao onda gore za ova dva navedena bmw? Da su valjci nastelovani da pokazu 20ks manje? Ja ne kazem da su 100% tacni, ali 20ks ne mogu da omase, sem ako nije neka prevara u pitanju. Vozio sam dosta kola koja su bila mapirana i merena na valjcima i razlika u snazi se bas oseti. Drugar je radio u Kanadi auto kod jedne tuning kuce koja mu je rekla koju snagu da ocekuje, a na drugo mesto je isao da meri snagu i rezultati su bili ti koji su ocekivani. To sto se kod nas svako drugi naziva tjunerom i cipuje kola, to je druga stvar. Ja cu konkretno ici u Nova speed da vidim sta kaze njihovi valjci, pa kad budem imao para ici cu u Revo da cipujem i taman cu usporediti njihove valjke.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

to ja pricam od pocetka, samo neka racunanja, nema nigde merenja. U fabrici izmere obrtni moment na radilici, na osnovu toga i broja obrtaja izracunaju snagu motora. To je podatak koji pise u saobracajnoj.

Znaci tu nema serva, nema klime, nema altenatora, nema nicega sto bi smetalo i oduzimalo snagu motoru, cista, sirova snaga.

Dok to dodje do tocka, izgubi se i do 35% u zavisnosti koliko je komplikovano sve izmedju tockova i radilice. A to su menjac, kardan, diferencijal, poluosovine, lezajevi... sve to stvara neki otpor.

merenjem na valjcima, moze da izbaci samo konacnu snagu na tockovima(pod uslovom da je sve kalibrisano kako treba, a po brojevima koje izbacuju valjci u srbiji, koji su veci nego kad auto izadje iz fabrike, cisto sumnjam da jeste.), sve ostalo je tamo neko izracunavanje ko zna na cemu utemeljeno.

ne mogu sad da nadjem video merenja novog iksa kocke, od 170 do valjaka stiglo jedva 120.

ne budite ovce sa sisanje.

bas tako stim sto na primer prednja vuca ima manje gubitke na snazi , dok zadnja ima vise X pogon (4x4) ima najvece gubitke u prenosu ......

Link to post
Share on other sites