Recommended Posts

Kupio sam pre desetak dana 318CI pa me interesuju par stvari :D

1. Koje ulje je najbolje sipati u ovaj motor, nebitno koliko kosta. U jednoj radnji mi preporucuju Wurth 5w40 mada je bolje prvo da se raspitam. Nisam primetio da trosi ulje jer nisam mnogo ni presao sa njim za sad.

2. Cuje mi se zatezac lanca pri paljenju (pali kao dizel i bas se cuje nekih 2-3 sekunde pri hladnom paljenju, kad je zagrejan ne cuje se nista). Jel pametno zameniti samo njega ili komplet lanac sa svim zajebancijama? Ne znam kad je i da li je lanac uopste menjan. Na satu pise 160k mada to se iz uvoza nikad ne zna.

3. Palio je gresku za lambdu sondu i ponekad na leru zna da zatrokira. Ugasio sam gresku ali opet ponekad hoce da zatrokira ali samo na leru (i kad je hladan i kad je zagrejan). Na sta tu da obratim paznju? Jel moguce da ga sonda zeza a da ne pali gresku ili je mozda neki drugi problem.

4. Sta jos da pregledam, koji delovi mogu da prave probleme ?

Sve sugestije i svaka pomoc je dobrodosla :)

FullSizeRender_zps1csujaok.jpg?t=1463420

Link to post
Share on other sites

Ulje sto kvalitetnije to bolje,uzmi bmw-ovo ili castrol,likvi moli. Generalno taj N42 niko ne hvali prolistaj forum imas dosta tema o njemu,hoce da trose puno ulja itd.Lep ti je auto svaka cast :) ubaci jos koju sliku

Link to post
Share on other sites

Svi preporucuju neka druga ulja, sta god da sam citao, svuda razlicito :D Znam da ga niko ne hvali ali eto sta je tu je, valjda se kola po svici bolje odrzavaju nego ovde ;) Ako ima neko da moze da mi odgovori na pitanja bio bih zahvalan :)

Ubacicu slike kad se malo otopli, cim budem mogao detaljno da ga operem i voskiram :D

Link to post
Share on other sites

Mozda ti se zbog ulja cuje na pocetku kao dizel, ako je neko pre tebe sipao gusce. . Ili te zeza spaner lanca, probaj prvo sa njim. U nega ide 0w30 5w30 5w40 sa ll01 ili ll04 bmw normom. Lanci sa svim klizacima izadju oko 20000din u Febi varijanti. A imas temu za ovaj motor negde na forumu, detaljno su pisali o problemima ljudi koji ga voze. Za pocetak ti je najlakse i najjeftinije da promenis ulje i zatezac lanca, pa ces posle videti . Ja sam na mom zamenio oba lanca, lancanike, klizace, spaner i opet se cuo kao dizel, dok nisam zamenio izlazni vanos, a njega imas samo iz originala i kosta 42000din.

Link to post
Share on other sites

Nista za sad cu samo ulje, filtere i zatezac lanca pa cu videti na dalje. Kazi mi samo jel postoje obe varijante zatezaca u prodaj, da znam koji da trazim. I da, jos nesto. Ponekad kad dam gas (pola ili pun gas) kao da saceka sekundu pa tek onda povuce. Jel to normalno ili i tu mozda ima neki problem? :)

Link to post
Share on other sites

2002god. je auto. U Sokobanji i ne verujem bas da ima neki pro za BMW. Preporucite nekog u Nisu, nije mi daleko a sto pre bih da ga pregledam :scratch_one-s_head:

P.S. Sad sam video da svi hvale servis Radovanovic, pozvacu ga sutra pa cu videti sta i kako :)

Link to post
Share on other sites

Mislim da nema u prodaji stariji model, koji je bio problematican. Mozes i kod tebe da vidis po debljni da li ti je stari ili novi zatezac. Stariji ima deblju "maticu" , kucaj na google-u pa ces videti razliku, pa uporedi. Samo vidi sto pre, sto kazu, moze veliku stetu da napravi ako je do zatezaca.

Link to post
Share on other sites

moj drugar ima 318ci sa 143 konja, ja nisam lepo stigao da ispratim te motore, ali bio je pre neki dan kod Bate da mu uradi svasta nesto na motoru. auto je 2003 godina, trosio je litar ulja na 500 do 600 km, uradjene su mu neke gumice ventila veliki servis mali servis i potrosni delovi. sve to ga je kostalo 20 000 din, dzabe za sav onaj posao. Sada mu auto radi kao sat i ne trosi vise ulje. sipaj 5w40, mislim da je to ok za taj motor

Link to post
Share on other sites

Pisao sam dosta o tom motoru. Prelistaj moje postove i u njima ces pronaci sve sto te interesuje o N42 agregatima. Ja sam taj motor vozio 4 godine i nisam imao nikakvih problema. Generalno, najvise ga pljuju oni koji ga nikada nisu vozili ili oni koji su kupili krseve.

To sto ti se cuje pri paljenju je 90% spaner lanca i to im je mana. Zameni to odmah dok ti auto nije prezupcio i napravio mnogo vecu stetu. U BMW Line-u ti je set spanera i lanac nesto ispod 100e i to ti preporucujem da kupis.

Neka je sa srecom novi auto. Nadam se da ces biti zadovoljan kao i ja sto sam bio. :good:

Link to post
Share on other sites

To je to. Uzmi u nekoj proverenoj prodavnici, rizik je preko neta, imas kopija delova koliko hoces.. Mozes, nije velik posao, treba ti gedora i vilasti 22 ili 24, odvrnes bocu za servo ulje, skines dzek senzora bregaste. I trebao bi da imas pristup.

Link to post
Share on other sites

I promeni ulje obavezno, isto iz neke krstene radnje. Kada pocne taj motor da trosi ulje, hoce kada ga prodaju da sipaju 10-40 10-50, da smanje potrosnju, pa moze i to biti uzrok zvuka na hladnom startu.

Link to post
Share on other sites

Pre nego narucis hidro spaner otvori cep gde dolivas ulje i ako se vidi lanac i mozes da ga pipnes prstom onda moras da menjas klizace a i lanac. U setu ti dolazi i spaner tako da ga ne placas dva puta kao ja.

Link to post
Share on other sites