Recommended Posts

Pozdrav svim clanovima,

Moje ime je Nemanja, iz Banja Luke sam. Zadnjih 4 godne sam aktivan vozac i od tada sam vozio peugeot 308 3 godine, i sad Citroen C4 2011 godiste. Stvar je u tome sto uvek sam birao francuze zbog udobnosti u voznji, ova auta su jako mali potrosaci i jako jeftini za odrzavanje. A meni kao momku koji sam zaradjuje i to finansira je odgovarala ta cinjenica. Medjutim, sta se desilo. SMORIO sam se i ti motori od 90ks su mi postali dosadni i nemam vise nikakvo uzivivanje u voznji. Pre par dana sam naleteo na ponudu da dam svog C4 za BMW.

E sad, reci cu vam prvo o C4. To je model iz 2011 godine. 1.6 dizel 90ks. OPREMA NISTA. Nema senzore, nema displey, nema eletrkoniku za zadnje prozore itd itd. Jedino je super ocuvan i kao nov je, presao 155 000KM. 

BMW je 320D model iz 2009 godine. 2.0 dizel 177ks. 

KOZNA SEDISTA
DVD
PROFESSIONALL NAVIGACION
BLUETOTH
KLIMATRONIC
CD BOX 8 KOM
TEMPOMAT
COMING LEAVING HOME
SPORT MF VOLAN 
NOVE GUME FELGE 17
2 KLJUCA 
SERVISNA
PARKING SENZORI
SENZOR ZA KISU 
PERFEKTNO STANJE BEZ MARKE ULAGANJA 

Presao 267 000km. Auto je prelep, lepe feluge, ocuvan itd itd. 

I sad stupate vi prijatelji dragi ako mozete da mi date savet sta da uradim. Ponuda je da dam svoj C4 i doplatim jos 3000EUR. dakle oko 11200EUR izadje taj BMW. To je za mene puno novca, ali opet ako taj auto vredi onda i nije ako ce me vratiti u zivot malo, ili pokopati jos vise sa troskovima odrzavanja ?

Citam tako po forumima da ti modeli imaju problem sa lancem, popravka je preskupa, DPF filter i te stvari takodje. Ja zaista nista ne znam o tim stvarima ( ne znam ni sta je jebeni DPF filter ), i svaka vrsta pomoci i savet je dobrodosao. Brine me i ta kilometraza, ali par ljudi mi je reklo da to za BMW nije nista. Zvao sam ovlasteni servis proverio sta je radjeno i radio je mali servis, spaner i remenje na 247 000km ovo ostalo nemaju uvid.

p.s kometare poput "jebes francuze uzmi bmw, to je auto" moilm da ne pisete jer sam se toga vec naslusao podosta. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Imaju problem sa lancem, zamjena i dijelovi  su oko 800EUR . DPF je diesel particle filter (filter chvrstih chestica), nalazi se u izduvu, i sluzhi da sagoreva garezh i time  auto manje zagadjuje okolinu. Niko ga ne mjenja, jer je preskup (novi je oko 1200EUR), ali mozhe da se chisti (hemikalijama - oko 100EUR, ili rastavljanje i mehanichko chiscenje oko 350EUR).

Naravno, to ne znachi da i taj konkretan auto ima te probleme, ali vecina ih kad tad ima.

Za njega ta kilometrazha nije velika, sve ostalo je OK, ako ti se svidja auto, kupi ga. Sretno :)

Link to post
Share on other sites

Ne daje ti ga on dzabe,taman je doslo vreme za zamenu lanca,skidanje dpf-a i vrv komplet servisa sto bi moglo da te iskosta poprilicno,ajde lupicu ali blizu 2000e,tako da dobro sve isproveravaj pre nego sto bude kasno.

Sto se tice odrzavanja i delova veruj da je sve to tu negde,nije ni taj c4 bas jeftin sa delovima.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...