2002 od penzosa do mladica


Recommended Posts

S obzirom da treba jos da ga registrujem i obavim neke sitne majstorije (ocistim karburator, zamenim paknove i gume), racunam da ce biti na ulici najkasnije do kraja avgusta.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super je ispao,da te sluzi i nemoj slucajno da ga akas po dzombama... :rolleyes:

A hrom lajsna na prednjoj haubi??? :)

Lajsne kod srpskih majstora cesto predstavljaju tehnicki visak....Mozda ovaj i nema fabricke lajsne,ne znam za koje je trziste bio?

Link to post
Share on other sites

Bice, bice, nisam stigao juce da ih stavim zbog kise. O lajsnama za 2002 sam solidno ispekao zanat tako da bih mogao da vam pricam o tome nerednih dana :) Ovo su one tzv. lajsne na metar koje ce tu stajati do daljeg kao privremeno resenje. Imam ja i ceo njegov originalni komplet, medjutim, dosta su iskrzane i ulubljene tako da cu radije sacekati dok ne nabavim set novih iz Nemacke. To se na slici ne vidi, ali ja sam rupice za lajsne privremeno dihtovao silikonskim gitom dok nove ne stignu.

Inace, lajsne su bile deo standardne opreme za sve modele osim za pojedine verzije 1602, i to one iz poslednje serije. Doduse, kod nasih ljudi je bila cesta pojava da se lajsne skidaju a rupe za nosace zagituju i prefarbaju. To je naravno glupost jer, ma koliko to smesno zvucalo, auto bez lajsni izgleda dosta drukcije (da ne kazem jadnije) i naravno gubi na originalnosti.

Link to post
Share on other sites

Nemoj nista da brigas, radim ja na tome vec poodavno :) Jedini problem je u tome sto to nije bas tako lako naci. U pitanju je dosta glomazan paket koji treba da dodje iz Nemacke, tako da ja zbog toga ali i grugih delova planiram da odem tamo i pokupujem sve sitnice koje mi nedostaju.

Link to post
Share on other sites

Druze ja svo vreme gledam ovu tvoju avanturu...stvarno si lik koji je ulozio mnogo SVEGA u ovaj auto i svaka ti cast!!!!! :)

Voleo bih da ga vidim uzivo i prvom prilikom cu to i uraditi,ako se ne ljutis naravno!!!A i mogao bi sa ekipom iz BG-a na skup u Nish da upotpunimo modele???? :P :buba: :crazy:

Link to post
Share on other sites

Tu si u pravu. Pored love, ulozio sam dooosta vremena i dobre volje. Razume se, nije mi zao ni jednog minuta niti Evra :P Naravno da ce moci da ga vidi svako ko pozeli (bice mi cast), a o skupovima cemo se vec dogovoriti :) Ono sto mogu da tvrdim je - masina radi kao zmaj. Juce sam ga provozao po kraju i vukao je KAO LUD! Ako ne bude kijameta, sutra ga teram na tehnicki, zavrsavam registraciju i auto je operativan pocetkom sledece nedelje!

Link to post
Share on other sites
Tu si u pravu. Pored love, ulozio sam dooosta vremena i dobre volje. Razume se, nije mi zao ni jednog minuta niti Evra :P Naravno da ce moci da ga vidi svako ko pozeli (bice mi cast), a o skupovima cemo se vec dogovoriti :) Ono sto mogu da tvrdim je - masina radi kao zmaj. Juce sam ga provozao po kraju i vukao je KAO LUD! Ako ne bude kijameta, sutra ga teram na tehnicki, zavrsavam registraciju i auto je operativan pocetkom sledece nedelje!

Bivsi vlasnik Herr.Mitrovic bi rekao:Vidi da ti kazem,nije to to!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Stvarno prelepo svaka cast treba dosta truda da se ovako restauira auto..... ali ne bilo koji auto....

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

svaka cast druze,skidam sesir

Link to post
Share on other sites

Eto mene posle duzeg vremena :) Imao sam dosta obaveza oko faxa, posla, zrdavlja i naravno auta. Ukratko, BMW je sklopljen registrovan i do sada je presao oko 500 km po gradskoj dzungli. Ima jos nekoliko stvari koje moram da resim, medju kojima je ciscenje karburatora, zamena brzinomera koji malkico laze, nabavka lajsni (koje, daj Boze, stizu sredinom januara) i jos nekoliko sitnica. Naravno, kada je u pitanju oldtajmer uvek ima posla. Bice slika uskoro :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Video sam ti malopre auto..

Daj stavi neke slike novije, nema vise ove tockove..

Svaka cast! Drugar moj takodje ima 2002 ali stoji u garazi i ceka malo vise vremena i nesto limarije da se krene u restauraciju, inace pre nje je imao 635csi ;)...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.