2002 od penzosa do mladica


Recommended Posts

Vidim da si otisao u "Perlu", eno ga Misketov E46 3.0d u pozadini, sivi. Svaka cast, budi siguran da ti je auto u pravim rukama i da ce biti uradjen vrhunski :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moram da priznam da me je ovaj autolakirer Perla vise nego prijatno iznenadio. Imaju komoru, vise radnika a posao koji zavrsavaju deluje krajinje profesionalno, za razliku od vecine domacih farbara. Auto doduse jos nije poceo da se radi, ali nadam se da ce izgledati onako kako mi je obecano.

Link to post
Share on other sites
Kao sto ste vec verovatno videli, pre dobrih 4 meseca dosao sam u posed BMWa 2002 ti iz 1971. Automobil je bio u voznom stanju i registrovan, medjutim, osnovna ideja mi nije bila da samo kupim jednog takvog lepotana i vozim ga dok ne crkne, vec da mu vratim pun sjaj. Taj zadatak, ispostavilo se, duzi je i skuplji nego sto sam inicijalno ocekivao, no ubedjen sam da ce rezutat svog ulozenog truda biti vredan.

Za sada je posao sa limarijom dobrim delom pri kraju. Majstor je pokrpio sve sitnije rupe, dok sam ja nabavio potpuno nova krila, vrata, sajtne, rubove, podrubove i prednji vezni lim. Ovako to sada izgleda:

1-4.jpg

2-4.jpg

3-3.jpg

4-2.jpg

5-2.jpg

6-2.jpg

7-2.jpg

8-2.jpg

Sledeci korak je vadjenje motora, zatim farbanje, tapaciranje sedista, patosa i neba, sklapanje, nove kocnice, gume i registracija :) Malo li je!

Nastavak sledi...

kratko i jasno.ti si (pozitivni) ludak,hahaha!

Link to post
Share on other sites

posto sam presao ceo post,definitivno sam zakljucio da imamo posla sa ludakom!!!!!!!!!!!2002,sala naravno,sve ovo izgleda fenomenalno,svaka cast!

Link to post
Share on other sites

Tek ce da bude starmali kad ga presvucem kozom iznutra :) Danas nosim sedista, nebo i patos kod krojaca.

A to da sam prozvan za ludaka vec sam navikao. Tako me nazivaju svi pocev od roditelja do prijatelja i poznanika :)

Link to post
Share on other sites
Tek ce da bude starmali kad ga presvucem kozom iznutra :) Danas nosim sedista, nebo i patos kod krojaca.

A to da sam prozvan za ludaka vec sam navikao. Tako me nazivaju svi pocev od roditelja do prijatelja i poznanika :)

Termin ludak i nije bas adekvatan,prdpostavljam da je Riverman mislio na ludaka u pozitivnom smislu....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

odusevljen sam dozom entuzijazma! svaka cast! samo nastavi, i nek ti je sa srecom! SVAKA CAST! (morao sam jos jednom :) )

Link to post
Share on other sites

Preslvacenjem sedista sam dosta zadovoljan. Iako posao jos uvek nije uradjen do kraja, za sada deluje cak bolje nego sto sam realno ocekivao, pogotovu ako se uzme u obzir da je rec o kozi sa kojom je dosta tesko raditi.

Izgled je radjen prema nacrtima iz fabrickog kataloga:

prednjesediste1hq3.jpg

Isti ovaj krojac mi je sasio nebo (za koje cu reci da li valja tek posto bude nategnuto), patos koji ce takodje biti uradjen na kraju, panele iz gepeka kao i tapacirunge za vrata koje je prvobitno bio osljario pa sam ga naterao da ih napravi ponovo. Klasicna prica. Ume da uradi dobro ali samo ako mu visis nad glavom.

Link to post
Share on other sites

Auto je ofarban :D Chamonix weiß BMW original! Sutra ujutro ga slepujem natrag do limara i onda krecemo u sklapanje.

farba1.jpg

farba2.jpg

farba3.jpg

Sto se kvaliteta tice, zadovoljan sam 80%. Auto je dobro sastrugan, izgitovan, poravnan (nema talasa), boja je glatka, postojana i uglavnom ravnomerno nanesena. Postoji izvesna mala kolicina trunja i kapljica koje se srecom ne nalaze se na udarnim mestima kao i neke povrsine ispod haube koje nisu dobro ofarbane. Obecano mi je da ce ti problemi biti naknadno sredjeni. Nisam imao prilike da auto bolje procenim s ozbirom da je na njega naknadno napadala neka sitna prasina, no ono sto sam video delovalo je manje vise solidno.

Doduse, i ja sam malo cepidlaka ;)

Link to post
Share on other sites

e prijatelju odlichno ti to napreduje ali ajde kad se sve to zavrshi kazi koliko te je to finansijski sve zajedno izashlo, dakle kad sve bude gotovo, samo sam radoznao koja je cifra za takav jedan posao

Link to post
Share on other sites

To ti mogu i sada reci. Celokupna investicija, u sta ukljucujem i cenu samog auta, registraciju i apsolutno sve troskove i delove iznosice na kraju nesto malo vise od 4.000 €.

Link to post
Share on other sites

Pa, skoro je gotov. Motor je vracen, juce je zategnuto nebo i poslavljen patos. Ostaje jos samo da se zavrsi sa mehanizmom za prozore, da se instalira jos nesto elektronike i da se ubace tapacirunzi i sedista. Ako sve bude teklo po planu, auto ce biti registrovan i operativan u narednih 10ak dana :)

Ostaje jos otvoreno pitanje felni. Ove sadasnje nisu bas bog zna sta lepe a i imam problem sa njihovom sirinom. Trenutno pregovaram za set originalnih sportskih za dvojku, ali to cu vrovatno ostaviti za narednih mesec-dva, najvise zbog finansija.

Sledeca tura slika dolazi kad auto bude potpuno sklopljen!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.