E34 Pomoc oko tipa motora


Recommended Posts

Pozdrav

Verovatno jedan zanimljiv slucaj i nadam se da ce mnoge nasmejati. U saobracajnoj stoji da je 1988 godiste. Auto je kod nas u porodici od 2004. godine kada sam ja imao 13 godina tako da nisam pojma o kupovini i detaljima iste. Tada je mom ocu receno da je motor promenjen i da je on  mladji od ostatka auta. U poslednje vreme sam se zainteresovao da otkrijem da li je to 2.0 ili 2.5. Broj sasije kaze da je 525i iz 1988. godine, ali nemam tacnu informaciju za motor. 

Nisam strucnjak ali mislim da ljudi koji se dobro razumeju da sigurno znaju po cemu se moze razlikovati i zakljuciti koji je. Ono sto sam ja pronasao poredjem slika je da je motor m20 kao na slici. Nadam se da mi mozete pomoci.

S7300118.jpg

Link to post
Share on other sites

pa da,to ti je m20 a kubikazu mozes odrediti po broju motora jer na kraju broja motora bi trebalo da pise,

npr secam se kod mene na prethodnoj e36ci m40b18 je pisalo 184E1 (1800ccm 4cilindra,e1 nemam pojma sta znaci)

na sadasnjem m57d30 mi pise 30D6 ili tako nesto,nesecam se tacno(3000ccm 6 cilindara...)

to uvek pise na kraju broja motora,ako gledas iscitanu saobracajnu ili na samom motoru stoji ispod ili pored velikog broja

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...