Osoba sa rascepom licnosti...


Recommended Posts

Od pre par dana sam vlasnik jednog BMW-a X3 2.0D (E83 - 2005) i to je treci Bayerische Motoren Werke u mom zivotu.

Polovinom devedesetih sam sest godina vozio modifikovani BMW R50\5 (motor), od 2000 do 2005-e sam imao BMW 316 1.8 kockicu iz 1987-me.

Do nedavno sam vozio istovremeno New Beetle 2.0 sa benzinskim motorom  (taj auto mi se nikada nije dopadao i nikome ga ne bih preporucio) i Alfu 146 Junior koja je bila najlepsa i najuglancanija 146 u Nisu i verno me je bez ikakvih problema sluzila preko 8 godina pa ostaje u mom najlepsem secanju.

Jedan sam od osnivaca kluba Alfisti Srbije ( www.alfisti.rs ) i clan upravnog odbora, a posto sam ostao bez Alfe... Verovatno cu kupiti neku Alfu 33 zbog aktivnosti koje su vezane za moj klub, ili neki stari Alfa Sud, alfa Sprint, GTV 2000 ili tako nesto ako mi se nasmeje sreca...

Ovaj X3 je ujedno i prvi dizel u mom zivotu. Prekrsio sam izreku koju sam cesto citirao: "Na nafti se ore, na plinu se kuva, a vozi se na benzin".

Ipak, nadam se da cu se sto pre readaptirati na BMW i adaptirati na Dizel...

Sve vas pozdravljam i nadam se razmeni iskustava, savetima i lepom druzenju (sto je najvaznije).

Iz Nisa sam i bavim se muzikom...

Link to post
Share on other sites

dobrodosao

 

nego ti si izleda bas podeljena licnost,spojio si nespojivo alfu i bmw :)))

najbolji drug mi je verni alfista(33,147,156,159 trenutno) i on i ja se tako pljujemo oko alfe i bmw-a da nema dalje,naravno na drugarskoj osnovi. Ko sto on nikad nebi kupio Bmw,tako ja nebih Alfu. E,ti si izuzetak

Link to post
Share on other sites

Imam drugaciju filozofiju... Ovaj kamionet koji sam kupio (X3) i nije bas po mom ukusu. Volim automobile sa sportskom crtom, a u ovom slucaju je odlucila prakticnost, funkkcionalnost, ekonomicnost, cena registracije itd.

Volim BMW-ove sestocilindricne benzince, a veruj mi, kada bi iskljucio pristrasnost, seo da provozis neku neku ozbiljniju Alfu... Itekako bi ti se dopalo njeno "cuore sportivo" (sportsko srce). Hocu da kazem da je slicnost Alfe i BMW-a u tome sto obe firme prave karakterne automobile sa sportskim crtama...

Slicnost je takodje u tome sto obe firme imaju dugacku tradiciju, BMW je nastao jos 1916, a Alfa je pobedila jos na prvim trkma F1 (Manuel Fandjo). Obe firme nisu od juce i imaju ozbiljnu istoriju.

Dakle, gledam tip vozila i osobine. Ono sto mi odgovara ili ne odgovara kad sednem u njega. Ne robujem bas firmi kao firmi jer sam svestan da te firme ne brinu bas previse o nama vec na nama lepo zaradjuju...

Da... Te dve firme su slicne i po tome sto su jedni bili nacisti, a drugi fasisti :-)))))

Kako god bilo... Da sam kupio BMW 323i uzivao bih odmah... Za dizel i SUV.... Trebace mi period adaptacije, a to nema veze sa brendom.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...