Recommended Posts

koliko utice neispravni katalizator i neispravna lambda sonda na snagu i da li je umanjuje?! drugo, da li neko pravi katalizatore i izduvne grane u beogradu i da li su kvalitetne?! nesto sam cuo da imasaf pravi ceo izduvni sistem sa izduvnom granom i da kosta oko 300-400e. sta preporucujete?!necu neko djubre!!

Link to post
Share on other sites

Sta se ovo desava sa katalizatorima zadnjih dana?

Ako je katalizator zapusen normalno da se motor gusi.

Sto se tice pravljenja katalizatora to ne verujem da neko radi a i ako pravi to je preskupo, primera radi za tvoj nenispravan katalizator kao staro gvozdje mozes da dobijes minimum 50 e

Link to post
Share on other sites

moja bivsa firma je poslovala sa imasafom i kod njih su neki univerzalni katalizatori kostali oko 20000 dinara....velika cifra,ako katalizator gusi izvadi ga i ako neces da auto bude bucniji ubaci neki protocni lonac na njegovo mesto....

Link to post
Share on other sites

pa jbg katalizator nije menjan 17 god!!mislim da je propao!!da li lambda sonda isto utice na gusenje motora?nesto skupljam lovu da narucim iz nemacke neku pletenu izduvnu granu!da ili ne??!!oko 300e.

Link to post
Share on other sites

Na osnovu podatak koje salje lambda sonda se i pravi odgovarajuca smesa benzina i vazduha koju motor sagoreva. Ako je neispravna, taj odnos nije dobar, pa je normalno da auto ne ide dobro i mnogo trosi.

Sto se tice katalizatora, ne isplati se menjati ga , jer je preskup, a tvoj auto nepromenjeno moze da ide i bez njega. Da imas dve lambda sonde ne bi smeo da ga skidas, ali posto imas samo jednu ispred katalizatora, slobodno ga ukloni - normalno, ukoliko je neispravan i ne vrsi vise funkciju, a posebno ako je zapusen.Cak ce ti i auto biti za nijansu jaci, ali tesko da ces to osetiti, sem ako nije bio mnogo zapusen.

Link to post
Share on other sites
da,ali imam 2!!!!m50 b25 24v!!!2 izduva!!pa se spajaju u srednjem pa opet 2 cevi do velikog zadnjeg!!!!sve je orig!!!koliko su lambda sonde kod nas?!gde kupiti?!

Imas u Prvomajskoj boschovog zastupnika, neznam kako se zove. Cena oko 5000-6000 dinara.

Link to post
Share on other sites

katalizator ne moze tek tako da se zapusi , a nikako od starosti istog .... on moze da se sjebe od raznih sranja koje je motor izlucivao ( u slucaju da je motor bio gotov tj sjeban totalno ) i od sipanja pogresnog goriva u auto dolazi do raspadanja .... ja sam moj skinuo , bio je star 15 god a stanje je bilo kao da je juce izasao iz fabrike ....

ispred svakog katalizatora se nalazi metalna mrezica , slicna onoj za komarce koja sprecava da u kat udje svasta , moguce da se to zapusilo ali cisto sumnjam

Link to post
Share on other sites

Kad jednom sipas olovni benzin umesto bezolovnog, katalizator je gotov, a u kola koja su ovde bila devedesetih svi znamo sta je sve sipano. Lambda sondu mozes da stavis i univerzalnu, samo je bitno da pogledas na tvojoj koliko zica ima, moze da ima 1-4 zece i cena se krece od 20 do 60 e za NGK, Meat and Dorija i sl. originalne su uglavnom preskupe, meni su u Drinjaku trazili oko 180e.

Link to post
Share on other sites