Recommended Posts

BMW E39M54B22-Problem je sledeci,javlja se periodicno,nema pravila kada ce se desiti,naime,uglavnom auto startuje normalno,nakon krace voznje i stajanja(znaci ugasim auto na 10-15 min)i kada ga upalim ponovo on nece da primi gas,ler mu bude neravnomeran,ponekad hoce i da se ugasi sam nakon 10 tak sekundi rada,ponekad moze da se dodaje gas ali kad nije u brzini ali kad ga pustim onda se ugasi,ako i uspe da krene onda vuce jako lose,kao da nema snage,obrtaji u leru variraju i tada nastaje zanimljivi deo,ukljuci se ventilator od klime i to druga brzina u tom momentu auto proradi i radi savrseno,ler se smiri,pocne da vuce,nema problema sa kretanjem jednom recju sve ok,kada ce ponovo da se desi kvar to ne znam,nema pravila,dijagnostika je izbacivala gresku u senzoru radilice,stavljen je nov,nije neki bofl placen je 70 evratada nije bilo kvara mesec dana,sada je pokazala da je kvar senzora bregaste izduvne,ostalo ne prijavljuje graske,odakle da pocnem ne znam,moze li biti glavni komp ili se neki senzor pregreva pa ga ventilator ohladi kada se ukljuci,molim pomoc ili neko misljenje

Link to post
Share on other sites

Kreni od toga što ti dijagnostika pokazala, znači zameni senzor bregaste.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

ok,nije problem da se zameni,vise me muci to sto je isti problem bio kada nije pokazivao da je taj senzor u pitanju nego senzor radilice koji je zamenjen,zamenucu i ovaj ako ga opet ocita kao kvar,malopre ista stvar bila,cim se ukljucio elektricni ventilator onaj ispred viska odmah je problem nestao,auto se ne pregreva bar tako pookazuje tabla,motor vruc onako relativno a creva blago tvrda bez nekog narocitog pritiska u njima

Link to post
Share on other sites

ok.to ali nije dzabe dijagnostika izbacila tu gresku. Verovatno da je u nekom momentu taj senzor brljao. Ne kazem da je sto posto on u pitanju ali treba od nekud krenuti.

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, vranjin said:

ok.to ali nije dzabe dijagnostika izbacila tu gresku. Verovatno da je u nekom momentu taj senzor brljao. Ne kazem da je sto posto on u pitanju ali treba od nekud krenuti.

naravno,plasim se da nije glavni komp u problemu jer ce biti tesko pronalazenje istog,ne mogu da povezem ulogu ukljucivanja ventilatora u svemu tome,moram napomenuti da taj ventilator ponekad hoce da su ukljuci na kratko i dok je hladan auto,znaci bukvalno pri paljenju,radi 10 tak sekundi i ugasi se

Link to post
Share on other sites

To što se upali na deset sekundi je normalno kad je spoljna temperatura iznad 10 stepeni. Ne znam u čemu je poenta sa ventilatorom, moguće strujanja vazduha da negde kvari odnosno popravi kritični deo :) .

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, vranjin said:

To što se upali na deset sekundi je normalno kad je spoljna temperatura iznad 10 stepeni. Ne znam u čemu je poenta sa ventilatorom, moguće strujanja vazduha da negde kvari odnosno popravi kritični deo :) .

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

to i ja razmisljam,da ohladi nesto i tada proradi sve

Link to post
Share on other sites

Pregledaj kontakte na džekovima od senzora koji su bliže ventilatoru.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam bio skoro uzeo neki zamenski senzor bregaste, nov. Kad sam ga stavio motor radio kao traktor.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, vranjin said:

Pregledaj kontakte na džekovima od senzora koji su bliže ventilatoru.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

uh tu sam slab sa senzorima,ne znam koji je koji,znam za taj kriticni gde se nalazi to mi je Miki pokazao

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, vranjin said:

Ja sam bio skoro uzeo neki zamenski senzor bregaste, nov. Kad sam ga stavio motor radio kao traktor.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

menjao sam ja senzor bregaste usisni,mislim da je febi stavljen,radi ok,on je pravio problem da je auto lenj u startu sada je extra kada krece

Link to post
Share on other sites

Bezbolnije ti je naci senzor na probu nego traziti komp.Od neceg moras poceti. Zameni mu ono sto trazi pa ako nije onda dalje.

Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da obrises greske i da motor radi sa pripcanom dijagnostikom i umomentu kad pocne da brlja da vidis da ki ce ponoviti istu gresku.

Pretpostavljam da mozes obrisati tu gresku senuora bregaste.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, vranjin said:

Najbolje bi bilo da obrises greske i da motor radi sa pripcanom dijagnostikom i umomentu kad pocne da brlja da vidis da ki ce ponoviti istu gresku.

Pretpostavljam da mozes obrisati tu gresku senuora bregaste.

Greske su pobrisane pre 10 tak dana tj ta greska sto je pokazao senzor izduvne bregaste,od tada je dva puta pobrljao,kad je bio Miki onda smo sve pokusali da pobrljavi ali nije hteo,vukao lepo i radio kao sat,isti je kao onaj zabac iz crtanog filma koji nece da peva kad treba haha,ici ce na dijagnostiku ovih dana pa da vidimo sta ce sada reci tj pokazati

Link to post
Share on other sites