Pitanje u vezi pumpe za gorivo


Recommended Posts

Zdravo svima,

Imam problem sa pumpom, koji me izludjuje. Naime, pumpa nekad radi, nekad ne. Ponekad upali najnormalnije, vozim normalno, stanem, kad krenem da upalim, upali i odmah se ugasi.Upalim na plin i u jednom trenutku ukapiram da pumpa radi(cujem tiho zujanje), prebacim na benzin, radi normalno. E sad, ova tematika je  vec dosta prezvakana i uglavnom je zakljucak da treba da se mijenja pumpa, ali ja ipak imam jedno pitanje..:)

Kad sam prosli put skidao pumpu, radi zamjene kabla koji je prekidao( pominjao sam ovo u drugoj temi) primjetio sam da na pumpi postoji kao neki mikro prekidac. Kad sam ga pritisnuo par puta pumpa nije radila, onda sam ga opet pritisnuo par puta i proradila je(bila je direktno spojena na akumulator zbog provjere). Moje pitanje je sledece: Sta predstavlja ovaj prekidac koji je zaokruzen na slici i moze li on da pravi probleme, tj, da li da se bakcem oko toga, ili odmah da jurim drugu pumpu?

Izvinjavam se zbog malo duzeg posta.

Pozdrav! 

http://www.imagebanana.com/view/ssc2j81k/001770117.png

Link to post
Share on other sites

pozabavih se juce pumpom..:) Skinuo poklopac, medjutim, ispod njga nijesu cetkice, nego samo mala oprugica koja pritiskaneku kuglicu..

Ne znam o cemu se radi..

Uglavnom, ponovo sam probao pumpu, par puta radi bez greske, sastavio, vratio na svoje mjesto i radi. Auto je paljeno makar 10-ak puta od juce i svaki put upali i radi bez greske na benzin

Nemam pojma, vozim ovako, dok ponovo ne kiksa, nista mi nije jasno..:)

Link to post
Share on other sites