Recommended Posts

Posto cena nafte,samo skace i skace, dosao sam do ideje da prodam mog dizela i uzmem benzinjaru i ugradim neki kvalitetan plin,prelazim jebiga prilicno puno,tako da mi je sa te tacke gledista benzin+plin mnogo isplatljivije.........

uzeo bi recimo neki 320,323,325...........eventualno 318,ali tesko posto predspstavljam da su mu perfomanse u odnosu na 320d velika nula,e sad sta bi vi preporucili da bi najmanje osetio razliku u perfomansama,da li ovo uopste ciniti.....

i to bi najradije isao na varijantu kupea,a po svemu sudeci,za pare koje bi dobio za mog mogu opusteno uzeti takav auto i ugraditi plin........

molio bi one okorele protivnike plina da se ne javljaju....

Link to post
Share on other sites

mislim da je 320 sasvim ok,nece da ''chupa'' kao dizelka iz niskih obrtaja ali moze lepo da se nosi sa njim kad se navije preko 4k :lol: ... pritom je laksi za odrzavanje i mislim da ces lakse naci jedan takav u dobrom stanju nego neki 325.

Link to post
Share on other sites

Ja jesam protivnik plina ali ne javljam se sada tim povodom.

Vidis ja vozim takodje dizelku i znam vrlo dobro o cemu pricas. Ustvari svi koji voze na ono gorivo koje je fabrika propisala znaju o cemu govoris. Imam razumevanja za tebe ali samo ako bas, bas mnogo prelazis. Ja dnevno predjem oko 70km, pa tako puta 30 dana i dodjem na neku cifru od recimo 2000km mesecno. Sve to sad pomnozi sa nekih 11l na 100km i izadje mnooogo. Jbg, sta je tu je.

Ustvari javljam ti se sa jednom molbom.

Imas auto extra i mozes ga prodati skoro cim das oglas. Tvoj auto je veoma trazen kako zbog performansi, tako i zbog potrosnje a narocito kubikaze.

Situacija na svetskom trzistu je katastrofalna i ono sto se mora uciniti je da se to stanje resi. Video sam na Dnevniku da su se glavonje najrazvijenijih zemalja na svetu, sastali kako bi bas o ovom problemu (nafta) razgovarali i nasli neko resenje.

Uh, gde sad je ode sa temom.

Da skratim. Sve sto sam ti rekao za auto stoji, a moja molba bi bila samo da ne zuris, vec sacekas malo. Nadam se kao i svi da ce se ovo resiti. Vidim da je to tvoja ideja za sada, ali ne i odluka, te zato ne zuri sa donosenjem iste. Gorivo jeste skupo, plin ce takodje biti jos skuplji ako ostane ovako kako je ali bice bolje sigurno. Nije to samo u interesu nas, vec i u interesu citavog sveta. Sacekaj bar jos malo, samo sacekaj jer benzinca slicnog tvom dizelu tesko da ces naci.

Link to post
Share on other sites

jesi li siguran da mozes naci coupea e46 da je ocuvan kao taj tvoj?

ne znam brate,i sa 320 ces biti nezadovoljan kako cupa iz malih naspram tvog...

opet imas restajlinga extra izgleda,boje,ocuvanog i sa vrhunskim motorom...ako si ga izgustirao stavi ti njemu chip pa mozda ti i smanji potrosnju :lol:

Link to post
Share on other sites

Ovo verovatno nece nista da ti znaci ALI...

Uskoro novo poskupljenje..... Dizel skuplji za 1.63 dinara.....

Kao sto vidite trend se nastavlja.....

Link to post
Share on other sites

Podrzavam Glogija.

Nadjes neki fini 323 ili 325 (nikako 320 jer trosi kao 325 a ne ide s mjesta), ugradis mu plin i mirna bosna.

Imas Doru u NS koji sa Ivanom Todorovicem su ti najbolji majstori plina na balkan, a i sire.

Racunaj 325 da ti trosi 12 litara plina i litar benge na 100 km. Sa sobom imas skoro 200 konja, 6 cilindara, totalnu opremu i bolje vjesanje koje idu serijski kod 325 i td.

Link to post
Share on other sites

u pravu si glogi i ja sam to razmisljao,samo ovde mi je tesko prodati dizela.al bih rado uzeo benzinjaru coupe nema veze koja od ta tri.vazno da je dobro ocuvan

Link to post
Share on other sites

Glogi i ja mislim da je to pravi potez. Uzmes neki 323 ili 325 sa nekim kvalitetnim plinom i resis problem.

Link to post
Share on other sites

Plin ce uvek biti duplo jeftiniji od benzina sto znaci da ce uvek biti isplativije voziti na plin nego na benzin. Cini mi se da je razlika plin dizel na 100km oko 130din pa ti vidi koliko ti se isplati i za koje vreme ce ti se isplatiti plinski uredjaj. Otprilike trebao bi skoro godinu dana da vozis auto na plin da bi ti postao jeftiniji od dizela i poceo da stedis.Mislim da je bolje da se drzis fabrike i vozis mada opet najbolje znas sta ti je ciniti. Stavi sve na papir pa dobro razmisli sta i koliko dobijas i gubis.

Link to post
Share on other sites