Recommended Posts

524 TD e34

Danas sam umesto dosadasnjeg stavio sper diff. Diff je 2.65 i desava se sledece.

Startan ali ne kao pre, medjutim sada prvom ide preko 50kmh (nisam probao do kraja sa obrtajima) i ne gusi se,tj moze i vise. Pre sam trecom vozio 70 i tek preko toga saltao u cetvrtu, dok mi sada 70 ide trecom i ne oseca se. Nisam mogao do kraja da ga razvuce tom trecom zbog saobracaja ali nabio sam ga na 130kmh i cini mi se da bi na max obrtajima mogao do 150. Jednostavno receno nista mi nije jasno i nesto mi se tu ne uklapa.

Pretpostavljam da sam izgubio stratnost ali dobio na max speed.

1. Sta sam ja ustvari dobio a sta izgubio ?

2. U zavisnosti od odgovora na prvo pitanje, ako ova kombinacija ostaje, sta gubim a sta dobijam ako bih olaksao zamajac ?

Link to post
Share on other sites

taj diferencijal je jaaako dugacak , izgubio si startnost a dobio nesto max brzine ... kao sto si rekao ... mozda ce ti trositi koji gram manje , zavisi od tvog stila voznje ...

zamajac ako olaksas dobices snagu na pravcu ali ce na uzbrdici auto malo slabije vuci .... pogotovu pod teretom

Link to post
Share on other sites

Olaksavanjem zamajca bi dobio to da laske auto nabija obrtaje, pa bi bio malo startniji, ali ne preporucujem da to radis, jer moze biti i opasno ukoliko se ne uradi perfektno.

A sto se diferencijala tice, promenom dobijes ili ubrzanje ili krajnju brzinu, ne moze zajedno, jer jedno ide na ustrb drugog. Slicno je i kad promenis profil i dimenziju gume, auto moze da bude zivlji, ali sa manjom maks. brzinom, a moze i obrnuto, zavisi sta stavis.

Link to post
Share on other sites

Sa ovim diffom si dobio na top speed a auto ti nije startan kao prije. Na autoputu ce trosit manje ali zato loce u grad, stani-kreni.

Sa laksim zamajcem auto treba da ide malo bolje, motor ce vibrirati vise, imaces slabije motorno kocenje.....

Link to post
Share on other sites