Kineski delovi karoserije??


Recommended Posts

Pozz svima..Interesuje me jeste li imali iskustva sa kineskim delovima karoserije, odnosno kopijama kojih ima dosta na oglasima za 3-4 puta manju cenu od originala? Ne mislim na m branike, vec standardne fabricke delove - krilo, hauba, branik, far..Ima ih po dosta pristupacnim cenama, pa jel ko probao, citaj koristio? Verujem da sam kvalitet nije kao original, ali da li bar pasu po merama kako treba, da negde ne strci ili fali? :) Zanimaju me karoserijaki delovi pre svega za e90 i e60..Hvala

Link to post
Share on other sites

Za izbegavanje, neki majatori nece da rade sa njima jer ne pasu lepo, bude sex za upasovati.

Polovno originalno najbolje

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da te zamjenske jos nitko nije upasao da bude kao orginal, zarezi se vide na oko, , rupe za neke kopce nisu na pravom mjestu, koliko god pokusavas popraviti onda zafali na drugom kraju. Sto se karoserijskih djelova tice tu se samo stavlja original. I polovni dio je bolji od novog zamjesnkog

Link to post
Share on other sites
On 3/11/2021 at 9:28 AM, GrujaBG said:

Za izbegavanje, neki majatori nece da rade sa njima jer ne pasu lepo, bude sex za upasovati.

Polovno originalno najbolje

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

Takvi "majstori" rade po sistemu, daj samo da bude po original fabricki primerak,  tako da on moze da nabaci lagano i brzo na auto bez potrebe za bilo kakvim oblikom modifikacije koji bi mu oduzimao vreme u radionici. Tako bih i ja znao da zamenim svaki deo... 

BTW, kopije limenih elemenata svakako nisu na nivou originala ali postoje primerci koji se mogu solidno upasovati na auto uz malo truda.

Link to post
Share on other sites

Uopste nije tako, vec su ti delovi cesto nemoguci za upasovati nemaju konstantan kvalitet, i cesto ne mogu da urade kako treba jer prosto ne moze.

Ja sam poslednji put za e36 uporedjivao potkrila i kad sam video oba nisam se dvoumio da li da platim originalno.

A majstorsko umece se ne ogleda u montazi dela koji se menja, posto to i jelte treba da ide glatko, a ne da posebna sfera posla bude pasovanje i budzenje krila koje bezi.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, GrujaBG said:

Uopste nije tako, vec su ti delovi cesto nemoguci za upasovati nemaju konstantan kvalitet, i cesto ne mogu da urade kako treba jer prosto ne moze.

Ja sam poslednji put za e36 uporedjivao potkrila i kad sam video oba nisam se dvoumio da li da platim originalno.

A majstorsko umece se ne ogleda u montazi dela koji se menja, posto to i jelte treba da ide glatko, a ne da posebna sfera posla bude pasovanje i budzenje krila koje bezi.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

Original krilo ce uvek imati prednost u kvalitetu naspram kopije i tu nema pogovora. Nego se moj post odnosi na reakciju majstora "E to je kopija nije original...odbijam da radim". Ako se radi o starijim autima, tipa E36,  restauracije i slicno, odredjene modifikacije moraju da postoje jer nemas mogucnost da nabavis svaki limeni segment kao zamenski deo. Tu se upravo ugleda umece jer se odredjeni elementi moraju praviti od lima. Takodje, polovna originalna krila je ponekad tesko naci u zdravom izdanju te kopija ostaje kao jedina alternativa.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites