Na zalost i ja...


Recommended Posts

E malo sutra... Slusaj te svi koja mi je potrosnja.

I koja je racunica.

Benzin 11.7L na 100km = 1230din

Plin 15.8L na 100km=853din + sigurno ode barem 2L benzina na paljenja i grejanje. sve to jednako = 1055din

Znaci paltio sam plin 1000e ateti oko 100e nemam rezerni tocak, smrdim kao sporet, svemu je tesko prici pod haubom, cuju se dizne plina kao traktor.

Nesto ne stima. Moj auto trosi plafon litar vise plina. Znaci plafon. Uredjaj je Tomasetto, ali da, ugradio ga IvanT. Jbg, rekao sam ja, bolje je staviti slab uredjaj kod dobrog majstora nego dobar uredjaj kod loseg majstora.

Zamisli, jos mi nije upalio check engine a ovi BMW za NA trziste su preosjetljivi na nepravilan rad. Kladim se da ti nije stelovao smjesu. Tako ces sjebat ventile i celo klipa.

A cekaj, ugradio si sekvent a smrdi?

Koji uredjaj?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali nije mi jasno zasto 15,8l trosi, kad kod mene, na benzinu trosi 10l, sad na plinu trosi od 10,5l do 11,5l?

Sta zasto?Zato sto je to motor 2.5 170ps,eto zato!Meni ne trosi u gradu ispod 18 NIKAD!

Link to post
Share on other sites

pa dobro nidzo nemoj da se ljutis, a sta je sad rekao "bmw 528i", da mu trosi oko litar vise, a ima auto od 2 tone...

Link to post
Share on other sites
Citajte sta sam ja pisao, Nidza ga je vozio pa neka kaze kako ide a sto kaze 528ia litar vise trosi nego benzina.

upravo to

Link to post
Share on other sites

E ovako Kao sto sam naglasio to je bilo prvo stelovanje.

Sinc sam bio kod coveka i lepo smo ga spoili na komp seli u kola i vozikali se sve kako to vec ide...

Promenio je parametre i sada bi trebalo da sve bude ok. Ja jos uvek nisam presao ni 1000km sa njim.

I jos nesto majstor je dobar!! Nije ovo jedini auto da sam radio kod njega. E36 M43motor 1.8l isto sekvent i vrhunski je uradjen. Trosi 10%-15% vise plina od goriva, ide ekstra.

I ne kazem da preterano smrdi ali ja osetim plin. Uvek moze da se oseti malo smrada. Ja sam malo picajzla pa me i to nervira.

Link to post
Share on other sites

A pa mora ponekad da se oseti, eto widish da ce se na kraju isplatiti... Nek je sa srecom :blink:

Link to post
Share on other sites

ja promenio vec nekoliko automobila , svi bili na plin i ama bas bas nikad nisam osetio miris plina u kabini .... nikad ... sve bili obicnjaci uredjaji

Link to post
Share on other sites

Aj daj slike da vidim kako izgleda seqvent na m20 keveti.. Ja planiram ovih dana da ga ugradjujem.

Ps:ako imash tezu nogu na gasu budi presrecan sa potroshnjom ispod 18l u gardu i uzivivaj u voznji..

Link to post
Share on other sites

Videcu da stavim sutra slike.

I ne sme on da trosi preko 20% vise. A o 18l necu ni da pricam ni da cujem. Zato sto bih onda vozio na benzin trosio 11-13l i vozio bih se kao covek.

Plin se ne oseti u kabini i kao sto rekoh ne puno ali ga ja osetim napolju jedva ali osetim razliku izmedju njega i benzina o tome pricam. I ja sam se vozio u raznim kolima koja imaju plin i uvek osetim razliku u mirisu. Mozda je nekom zapusen nos :blink:

Link to post
Share on other sites

Ma opusteno marko, posle sipanja na pumpi kod mene se oseti malo u kabini ali na par sekundi, znas kao ibenzin posle sipanja na pumpi, pa mu nije nishta, dok ne izvetri...

Link to post
Share on other sites
ja promenio vec nekoliko automobila , svi bili na plin i ama bas bas nikad nisam osetio miris plina u kabini .... nikad ... sve bili obicnjaci uredjaji

Ja ne osjecam miris ni vani ni unutra. Ne osjecam nikakvu razliku....jedino ostaje vise para u novcanik.

PS. Moze da izbacuje plin kroz auspuh ali samo kad nije stelovano kako treba.

Link to post
Share on other sites

Nisam bio tu neko vreme ali sam sa kolima napravio 1500km

Konstantno sam merio potrosnju i izgleda od prilike ovako

Otvoren put+klima= 12.5l brzina oko 140km/h

stani kreni i sporija voznja oko 14-17l

Opet otvoren put bez klime 11.5l brzina oko 160km/h

Sve u svemu nije lose. Ma da mi se cini da osetim razliku i da na benzin ide neznatno bolje.

I koliko kapiram plin je sranje za gradsku voznju i voznju u nizim stepenima i stalnom menjanju brzine.

Ali opet ponavljam sve u svemu nije lose ustedeo sam para na ovih 1500km oko 80e

E u makedoniji je plin 46.25 dinara. Znaci strasno i tu smo najskuplji.

Plin01.jpg

Plin02.jpg

Plin03.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeste jeftinije. Ali poruka je jasna ko god moze da izdrzi da vozi na benzin samo napred. Fabrika nije slucajno zaboravila da ugradi i plin.

Ili naravno dizel ali samo da je fabricki.

Toliko od mene.

Link to post
Share on other sites