Na zalost i ja...


Recommended Posts

E da se pohvalim ili pozalim! ;)

Evo upravo mi je auto na ugradnji plina!!

Bice gotov verovatno sutra, Poslacu ovih dana kako je ispalo i kako ide..

Imam poverenja u coveka koji radi zato sto je ugradio i bratu. Nadam se da ce i meni dobro da ide.

Bice boca dosta mala 45l ali danas barem svuda moze da se sipa plin.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na mom autu, kad dodje los plin, osim sto trosi vise (12l), vuche jedva ali jedva, kad si na zlatiboru da ne pricamo, redukovan vazduh i u trecoj ne prelazi 70km/h na maloj uzbrdici, inache cale je prezadovoljan, trosi oko 10,7-11l, ne vuche lose, i nije do sad bilo nikakvih problema, osim naravno struje, koja kod plina mora biti perfektna, menjali smo kablove i svecice 2 puta ali je vakum crevo i dalje pucalo, dok nismo izvalili da treba da se zamene razvodna kapa i ruka...

Samo na struju pazi ako malo trokira i secka znaj da je to toga...

U svakom slucaju se isplati... e i da na benzinu je trosio oko 10l, ali cale debil uopste nije koristio benzin i ostavio prazan rezervoar duze vreme i sad se sve zapusilo ne moze ni da povuce benzinu, al se pumpa cuje sto znaci da valda radi tako da je filter valjda...

Link to post
Share on other sites

kvalitet plina je katastrofalan u nasoj zemlji ....

Link to post
Share on other sites

Evo javljam se sa prvim utiscima. Auto ide ekstra na plin. krajnja brzina mi je ista kao i ubrzanja. koliko mogu za sada da primetim.

Sto se tice potrosnje jos uvek ne mogu da izmerim potrosnju. tek sam sipao pun. Jedino sto me smara kada vidim koliko sranja imam pod haubom a to ne treba tu da bude.

Znam da sam ga sada usrao ali jebi ga...

Za sada sam zadovoljan.. Ali poruka svima koji mogu da se drze jos sa ovim cenama goriva samo neka se drze.

BMW je napravljen da ide na benzin.

Link to post
Share on other sites

a shta si ti to usrao?

jel auto ide extra na plin? ide...

jel ti ubrzanje i krajnja brzina ostala ista? jeste...

chekaj samo da vidish koliko chesh novaca imati u dzepu posle potroshene te prve boce

jedino shto si usrao je gepek

...i ovaj topic ;)

Link to post
Share on other sites

Pa recimo da hoce, vozices se dosta vise i prelazices vecu kilometrazu i tesiti se time kako je jefino, a posle kad saberes sve to dodje na isto, znam po caletovom autu (nije BMW ali je princip isti) ....

Link to post
Share on other sites
Pa recimo da hoce, vozices se dosta vise i prelazices vecu kilometrazu i tesiti se time kako je jefino, a posle kad saberes sve to dodje na isto, znam po caletovom autu (nije BMW ali je princip isti) ....

Evo mog coveka, isto je i sa mojim caletom, vozi auto tri puta vise i opet mu sve na isto dodje, ali se svakako isplati jer

imas prevoz, i jos sto je taj tvoj prevoz BMW, pa sta ces bolje :)

Nek je sa srecom, i da te ne zajebava... P.S. A nemoj ni ti njega :D

Link to post
Share on other sites

Jos uvek ne znam nisam stigao da potrosim ni jedan rezervoar. Tek sam ugradio ali koliko ja shvatam bice 15% vise nego benzin.

I koliko sam cuo od ljudi pri jacim gazenjima ce trositi dosta vise nego benzin zato sto je ipak benzin benzin!!

Link to post
Share on other sites

Da na vecim obrtajima trosi dosta vise zato sto plin ne moze da sagoreva bzro kao benzin pa se motor dosta muci,

to je neka moja logika....

Link to post
Share on other sites

E malo sutra... Slusaj te svi koja mi je potrosnja.

I koja je racunica.

Benzin 11.7L na 100km = 1230din

Plin 15.8L na 100km=853din + sigurno ode barem 2L benzina na paljenja i grejanje. sve to jednako = 1055din

Znaci paltio sam plin 1000e ateti oko 100e nemam rezerni tocak, smrdim kao sporet, svemu je tesko prici pod haubom, cuju se dizne plina kao traktor.

Ali ustedeo sam 175din na 100km Bas sam uradio dobar posao zar ne!!! Za tacno 49500 km cu poceti da stedim. Super sam prosao... :blink:

Ja sam najveci idijot koji je vozio BMW ikad!!! Upropastio sam savrseno dobar BMW da bih se na kraju vozio skuplje nego pre.

Ja sam imbecil, moron itd... ako se neko seti jos nekog epiteta slobodno neka podeli to sa ostatkom foruma primam uvrede i na PM moze i na mail.

Dobro jos nisam bio na stelovanju ali cu otici danas sutra. Pa ako nesto oni mogu da urade ok. Naravno pod uslovom da auto ide isto kao na benzin.

U suprotnom sve mi se nesto cini da ce sve da leti napolje u tri lepe pm.

Ima da rasprodam sta imam od delova plina i izvucem makar nesto para.

Mislim da mi je ovo jedna od najglupljih investicija u zivotu.

Svako ko u BMW i bilo koji drugi ozbiljan auto stavlja plin je IMBECIL plin je za juga, keca, ladu i ostalo djubre.

Link to post
Share on other sites

Usteda je ogromna.Sa plnom sam presao minimum 130.000km i znam da sam na ustedi sa plinom 5put otplatio ceo auto(E21)!!!!.Da ti trosi i 20plina isplati se ali ne za sekvent,jel tebe sekvent izadj skoro pola vrednosti tvog auta!

Link to post
Share on other sites

To tu samo nije nesto dobro odradjeno, vozim seqvent i trosi za litar vise plina od benzina a ne treba ni ceo kilometar da se zagreje i prebaci na plin. Idi u taj servis i neka ti sve naprave kako treba ili da ti vrate pare.Sto je neko rekao i da jahtu imam i u nju bi stavio plin.

Link to post
Share on other sites
E malo sutra... Slusaj te svi koja mi je potrosnja.

I koja je racunica.

Benzin 11.7L na 100km = 1230din

Plin 15.8L na 100km=853din + sigurno ode barem 2L benzina na paljenja i grejanje. sve to jednako = 1055din

Otkud ti podatak da trosis 11.7 na benzin? Sa boarda ili je u pitanju sipanje od cepa do cepa? Koliko ti treba vremenski ujutru da prebaci sa benzina na plin?

Gde si ugradio i koji je sistem u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Sto kaze moj drug bane ja uvek sipam od cepa do cepa i merim svaki ali svaki put potrosnju u tri decimale. I tako poslednjih 4-5god koliko ga vozim.

Posto je auto garaziran i ne treba mu puno da prebaci na plin. Za sada po ovoj temperaturi izmedju 4-5 min od toga 2 min u leru i oko 3 u voznji.

Ja vam kazem ljudi da je motor ekstra protokomer ustelovan itd. tako da ja to stalno pratim ako nesto treba doradjujem itd.

Ma zvao sam ja coveka i veceras cemo da proamo da sredimo to idemo malo da ga vozimo i bacimo na komp.

Covek je maksimalno korektan, barem za sada!

Ja se nadam da ce sve biti sredjeno da ide kako treba(to mi je najbitnije) i da trosi normalno.

Jer ako bude tukao 16l sve leti napolje i kraj!

Link to post
Share on other sites

Ali nije mi jasno zasto 15,8l trosi, kad kod mene, na benzinu trosi 10l, sad na plinu trosi od 10,5l do 11,5l?

Link to post
Share on other sites