Na zalost i ja...


Recommended Posts

Zbog ovog stalnog "pojeftinjenja" goriva. Ja sam resio da malo vozim ekolosko gorivo. Zbog kisnih suma.

Da ne s..em vise. Misli m da cu za nedelju dve nedelje da ugradim plin. Na moju veliku zalost i tugu.

Makar ce biti sekvent. Nadam se da ce ici kako treba. Ma da sam skeptican. Bas cu da napisem sta sta sam napravio i kako ide.

Koliko bi sekvent trebalo da trosi vise plina nego na gorivo?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja imam sekvent u hyunday-u 2.0 16v atomatik,trosi isto benzina i plina i jednog i drugog oko 12 lit.

Link to post
Share on other sites

po prici fabrike i ostalih ... trebalo bi da potrosnja goriva bude ista kao i plina .... ali ... posto je nas plin blago receno ...UZAS... ne znam sta da ti kazem...

obrati se babicu , mislim da ce ti on vise reci a i mogao bi da ti da lepu cenu za to

Link to post
Share on other sites

Hvala za predlog, ali vec imam varijantu gde cu. Ma da iskreno ne znam gde je to. Posto me brat vodi.. Znam da je uredjaj zavoli!!

Samo me zanimala potrosnja, meni goriva trosi 11-12l

E nisam znao da je kod nas plin los.?? Uvek sam bio u ubedjenju da tu nema sta mnogo da bude lose.

Da se samo sa gorivom mucka. Ali izgleda da sam pogresio.........

Link to post
Share on other sites

ne cini tooooooooo, neeeeeeeeeee , kabri an aplin, neeeeeee heheheheheheh mada kad vidim alfu spider zadnju na dizel i neke audi kabrio i neke stare bmw kabrio na dizel, hm i to je bolje

Link to post
Share on other sites

Mucka se i sa plinom i to shteti jbg!Plin je valjda meshavina proprana i butana,naravno propan je skuplji od butana i sad da se ne bi "potroshili" oni propan ubace manje i shteta po motor!!Seljaci jbg-a...kao mi drzhimo pumpe face smo...aha u pm... :preved:

Ni meni nije bilo lako kad sam ugradjivao plin,ali eto...isplatilo se!

Link to post
Share on other sites

...u nasim uslovima ne bi trebalo da trosi vise od 10% u odnosu na gorivo, naravno ako je sve ustelovano i ugradjeno kako treba !

...stavis i preporodis se, duplo vise druzenja sa ljubimcem uvek izvlaci osmeh na licu !

Link to post
Share on other sites
Hvala za predlog, ali vec imam varijantu gde cu. Ma da iskreno ne znam gde je to. Posto me brat vodi.. Znam da je uredjaj zavoli!!

Samo me zanimala potrosnja, meni goriva trosi 11-12l

E nisam znao da je kod nas plin los.?? Uvek sam bio u ubedjenju da tu nema sta mnogo da bude lose.

Da se samo sa gorivom mucka. Ali izgleda da sam pogresio.........

Da kod Ranko imas ga na forumu M5lpg,jako dobar majstor.Ja imam obican plin i trosi 17-18lit po gradu kad hoces,sekvent je majka ali i kosta!

Link to post
Share on other sites

Sa sekventom moze da ti trosi isto plina ko sto je i benzina. Plin los? Jeste, ali pomislite kakav nam je benzin...jos gori.

Inace, sa dobrim plinom i benzinom , trebalo bi da trosi par procenata litara vise plina.

Link to post
Share on other sites

Skrnavljenje auta je trpanje glupih spojlera, neonki i raznoraznih styling gluposti, dok piln to nije, eventualno ako se tocece mesto zabusi na rubu ili takvom nekom glupom mestu a u motornom prostoru se napravi krs i lom, sve ostalo su gluposti... Ja sam licno protiv plina uvek bio i bicu,ali ako budem morao da dajem celu platu na corbu ceo zivot stavicu plin i cao, jebes ti auto ako moras samo za njega da radis, ko ima para neka vozi na benzin i uziva, to postujem....

Link to post
Share on other sites

Pa to i ja mislim. Sada ja trenutno imam para. Zato i ugradjujem sekvent. Ali me zato me bas zasvrbi i zaboli kada sipam po 6000din toliko mi je od prilike pun rezervoar. A one varijante sipam za 500din, pa onda vecito vozim na rezervi to necu, zato cu i ugraditi plin. Nadam se da ce sve biti ok. Otvor za punjenje cu staciti tako da ga poklopac rezervoara zaklanja.

Link to post
Share on other sites

Sa sekventom bi trebalo da ide lepo i da trosi neznatno vise!Mada trebas proveriti koju kilometrazu pravis i da vidis za koju ces se varijantu opredeliti...kosta sekvent,kao sto moj drug Nidza rece ali kad kad sam juce seo u njegov auto i video preklopnik za plin bilo mi je jasno da nam drzava propada!!!Kriza bato,mora se!Salu na stranu,i ja vozim na plin i da nije tako verovatno bih se vozio samo kad su skupovi!!! :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

U vecini slucajeva taj plin je katastrofalno odradjen,crkavaju protokomeri,pucaju glave,crkavaju pumpe.Ne vidim tu neku ustedu,sem toga i plin ce biti skuplji samo kad se jos vise ljudi navuku na njega...Sekvent je skup i treba mu mnogo vremena da se isplati.Zimi palis na benzin dok se malo ne ugreje potrosis ga dosta ili teras stalno na plin pa kad hoces na benzin saceka te pumpa,ciscenje dizni...Niti je kvalitetan benzin,niti plin,kako god da okrenes ne valja!

Link to post
Share on other sites
Skrnavljenje auta je trpanje glupih spojlera, neonki i raznoraznih styling gluposti, dok piln to nije, eventualno ako se tocece mesto zabusi na rubu ili takvom nekom glupom mestu a u motornom prostoru se napravi krs i lom, sve ostalo su gluposti... Ja sam licno protiv plina uvek bio i bicu,ali ako budem morao da dajem celu platu na corbu ceo zivot stavicu plin i cao, jebes ti auto ako moras samo za njega da radis, ko ima para neka vozi na benzin i uziva, to postujem....

pravo zboris prijatelju!

Link to post
Share on other sites
U vecini slucajeva taj plin je katastrofalno odradjen,crkavaju protokomeri,pucaju glave,crkavaju pumpe.Ne vidim tu neku ustedu,sem toga i plin ce biti skuplji samo kad se jos vise ljudi navuku na njega...Sekvent je skup i treba mu mnogo vremena da se isplati.Zimi palis na benzin dok se malo ne ugreje potrosis ga dosta ili teras stalno na plin pa kad hoces na benzin saceka te pumpa,ciscenje dizni...Niti je kvalitetan benzin,niti plin,kako god da okrenes ne valja!

znaci da svi ubacimo dizel ili da predjemo na bicikle ili ford tabanus!?a inace plin nece preci pola cene benze,jer to nije uradio 30 godina unazad a kad se dobro uradi sasvim je ok.niko ne mora da nam drzi lekcije o benzinu,plinu ili nafti ali kad je ovako kako je,sta da se radi.

Link to post
Share on other sites
Ja vozim na plindzu.

Long live P_L_I_N!

hehehe,ne kaze se plin nego tecni naftni gas!sala prijatelju!i ja vozim na plin i niti me jbava protokomer,niti dizne niti ovo niti ono i sasvim sam zadovoljan i da ce Bog da jos dugo bude tako!

Link to post
Share on other sites

kao sto mr.bmw kaze mucka se i sa TNG-m,sistem propan-butan i te fore, ali to se odmah provali po potrosnji(kod jednih za 1000 din. predjes npr. 150 km,kod drugih 100, i sve ti je jasno) i kako auto vuce te je redno da se odmah odjbu pumpe koje rade takve eksperimente.sto se tice snage u svakom casopisu pise da auto na tng trosi 7-10% goriva vise na 100 km i da gubi isto toliko snage u odnosu na benzu.toliko.

Link to post
Share on other sites
Zbog ovog stalnog "pojeftinjenja" goriva. Ja sam resio da malo vozim ekolosko gorivo. Zbog kisnih suma.

Da ne s..em vise. Misli m da cu za nedelju dve nedelje da ugradim plin. Na moju veliku zalost i tugu.

Makar ce biti sekvent. Nadam se da ce ici kako treba. Ma da sam skeptican. Bas cu da napisem sta sta sam napravio i kako ide.

Koliko bi sekvent trebalo da trosi vise plina nego na gorivo?

nemoj tako prijatelju,pa niko nije umro,mislim ovo nazalost i tako to.neznam stanje tvojih finansija ali kad budes osetio po novcaniku(a za istu kilometrazu kao i pre)finansisku stranu plina,neces govoriti tako.jeste da je benza benza,to uvek govorim,ali srbija je srbija.to sto ti ostane mozes da trosis na devojcice ili sa gospodjom ako si ozenjen,hahahaha!javljaj sta si uradio!poz!

Link to post
Share on other sites

Ja ugradio sekvent pre 4 meseca. Kombinacija Zavoli i AC, vecina italijanskih delova, presao sam oko 15000 od tada, vrlo sam zadovoljan. Inace motor je 2.5 24v u e34. Trosi oko 11.5-12 litara na 100 km, na putu sa prosekom od oko 100 kmh. U gradu je oko 14+, ali ne preko 15. Ima momenata kad se oseca mala razlika u odnosu na benzin, ali ubrzanje za 10 sekundi do 100 je sasvim ok, da ne pricamo da vuce drugom 115 a trecom do 170!

Link to post
Share on other sites

Ma sekvent je bre extra stvar, to sto motor izgubi malo snage ni ne oseti se, da ima mucki sa plinom ima ali nadjete pumpu koja ima dobar plin i nema problema, sta bre riknjavaju protokomeri pumpe i dizne, to su bre budalastine(mislim na sekvent). Presao sam nesto preko 10000km i jos uvek na benzin ide kako treba. Dizna za plin se postavlja tako da kada sipa plin sam gas prolazi pored benzinske dizne a ne preko nje kao sto je to slucaj sa venturi sistemom, a sto se tice zagrevanja pa netreba da se motor zagreje na radnu temperaturu da bi radio plin.Isplati se i te kako, kada ga budes stavio videces koliko ce ti znaciti, vozi i uzivaj i svako ko ima mogucnost da ugradi sekvent moja preporuka. Kako ide moj auto na plinu i benzinu neka kazu oni koji su se samnom vozili a sto se tice potrosnje 8l na otvorenom sa divljanjem nesto preko 9l a po gradu 14l benzina 13l.

Link to post
Share on other sites