Recommended Posts

To je vec individualno..

Ja smatram da su pioneer. Ja njih koristim.

A i to ti sve zavisi koju seriju uzmes. Imas npr 13'' koji kostaju 30e i oni rade!! Ali ako kazes da hoces kvalitet. Onda te iste 13'' kostaju preko 100e i treba ti pojacalo za njih. Kada se radi muzika u kolima onda bas vazi ono pravilo "Koliko para toliko muzike" Sto uzmes skuplje komponente to je zvuk lepsi i jaci.

Sacekaj da se oglasi i bane318is po pitanju cena i zvuka. On sa time radi.

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi sa koliko novca raspolazes.

Ja licno kuci koristim Bose uparene sa Onkyo pojacalom koji su u svoje vreme bilo oko 3.500-4.000e. Znaci komplet zvucnici i pojacalo. To mi je ozvucenje jos dok sam bio momak i koje me i danas itekako sluzi. Pravi osecaj je kada sedim na mom mekom krevetu, udobno zavaljen, a onda kada im dam malo po jacini, oni sundjeri iza ljedja se pretvaraju u metalne siljke i pocinju da udaraju po ledjima dok odozdole pocinje da se dize dziga, a sve to pri kristalno cistom zvuku.

Nije mi poznato ko od kvalitetnih kuca proizvodi zvucnike za auto ali ako ih pravi recimo Bose, JBL, Altec Lensing, koje god od ovih da uzmes, neces pogresiti. naravno racunaj da ce i cena biti daleko veca od Pioneer-a, Sony-a itd koji sve to prave ali za razliku od gore navedenih, bave se i drugim stvarima. Nikada ne mozes porediti recimo jedan Sony sa Altec Lensing-om koji se bavi iskljucivo zvukom i iza sebe ima takav epitet da njegovo ozvucenje koristi, Bela kuca, Sidnejska opera a kod nas svojevremeno je bila ozvucena Olimpijada u Sarajevu. Porediti jednu takvu kucu sa Sony-em ti je isto kao porediti fotoaparate firme Canon, Fuji, Nikon sa recimo nekim HP, BenQ itd.

Svojevremeno mi je ujak, koji zivi u Nemackoj pricao da njegov kolega, neki Turcin u svog Golfa ima ozvucenje vredno 40.000e i ide i takmici se tamo bas za najbolje ozvucenje auta. To je bilo pre nekih 5-6god. i tada je bio 3-ci na tom takmicenju. Tesko je i zamisliti sta to on ima u autu, ali to je upravo ona prica, koliko para, toliko muzike.

Ne zaboravi da koje god zvucnike da kupis, bez kvalitetnog pojacala neces imati ni z od tih zvucnika.

Da skratimo pricu, ako zelis jake zvucnike, lepe na oko, a kod kojih cim im das na volumenu, vec na 50% dolazi do distorzije zadivices neke ljude koji ne poznaju tu materiju, a sve to za nekih 200e. Ali ako zelis kvalitetan zvuk spremi od 500e pa na gore. Granice nema.

Koliko para, toliko muzike.

Link to post
Share on other sites

Mislim da napravim ovakvu konfiguraciju

1.Pioneer autoradio DEH-3000MP

2.Pioneer zvučnici za kola TS-A6911

3.Pioneer zvučnik za kola TS-W307D2

4.PIONEER TS-A1311

5.SONY POJAČALO ZA KOLA XMSD12X

Link to post
Share on other sites

Idemo ovako.

1.DEH-3000MP Nikako! ja znam da je jeftin ali gledaj prvi sledeci koji ima makar 2 izlaza za pojacala. Jedno je stvarno malo. Mozda ti sada ne treba ali se nikad ne zna.

2.TS-A6911 Lepo ce ti svirati. Naravno samo sa pojacalom. Bez njega zaboravi.

3.TS-W307D2 Isto lepo. Ali isto bez pojacala nista. i to jaceg pojacala.

4.TS-A1311 Isto super zvucnici. Bas u skladu sa elipsama. Samo isto nista znacajno bez pojacala. Pogotovo sa jedinicom koju si naveo. Ona ne moze nista da potera.

5. Sa ovim pojacalom neces nista napraviti. Gledaj neki pioneer.

Za ovo sto si ti smislio ne moze da se izvede bez min 2 pojacala.

A samim tim ti treba i radio koji ima 3 izlaza.

Evo ti primer: Jedno 4/kanalno i na njega vezes dva izlaza prednji i zadnji i pustis one fine zvucnike.

I jedan mono blok ili 2/kanalno pojacalo za woofer. A i za njega ti treba izlaz na jedinici, za woofer.

Na sve to bi ti trebao i jedan kondezator.

Sve te zvucnike koje si ti naveo ne mogu da rade bez pojacala. A ako ih tako spojis dobices mnogo gori zvuk nego da da si uzeo mnogo jeftinije komponente.

evo ti pojacalo idealno za to GM-6300F za zvucnike i GM-5300T ili GM-3300T za woofer. Naravno moze i nesto polovno ali u tom rangu.

Alpina ima najbolje woofere i super pojacala. Ali su zvucnici i jedinice losije od pioneer-a. Pioneer izvlaci neuporedivo bolji zvuk. Dok je alpina jaka na basu!

Ako te jos nesto zanima reci. ali dobro se raspitaj sta sa cim ide. I kao sto vidis nekad odredjeni zvucnici vuku za sobom jos troskova.

Link to post
Share on other sites

E ovako, prvo evo ti dve jedinice sa 3 izlaza sto je moja prvenstvena preporuka ako ikako mozes da skrpis pare za njih.

Redjacu ih po onome sto mislim da je bolji i po njihovim spec.

DEH-P700BT ili DEH-P7000UB

Sada ako vec ne mozes da izdvojis za ove evo dva komada sa po dva izlaza.

DEH-P6000UB ili DEH-6010MP

Ali stvarno gledaj da ima ako ikako mozes 3 izlaza. Gore sam ti naveo zasto.

Ako ti ista treba samo reci i pitaj.

Link to post
Share on other sites

Super je to jedinica. Dva moja prijatelja je imaju. Jedini nedostatak je samo 2 izlaza, Prdnji i zadnji. Za woofer ces imati problem da vezes. Izvodljivo je ali je ipak losija varijanta. Ali ako nemas za neki sa 3 izlaza ovo je definitivno pravi izbor.

Sto se tice blaupunkta ja bih preskocio. Radice, ali je ipak dosta iza pioneera i alpine. Nije slucajno toliko jeftiniji. Blaupunkt je pravio svojevremeno super kasetofone za prvu ugradnju pre nekih 15god. Ali ih je vreme pregazilo a konkurencija razbila. Obidji ga...

Link to post
Share on other sites

pioneer dok je imao stari natpis jos je i bio zvucnik ali sada je golo govno opet iznosim svoje misljenje jer sam se bar toga na menjao!!! sto se mene tice magnat radi kao bolestan kada se dobro sve ukomponuje ali za woffer ja bi uzeo JBL bez razmisljanja!!! ali pozovi Slobu i sve ce ti objasniti!!! a sto se jedinice tice alpina je zajebala sve sa zvukom a za njom klarion pioneer sony...........................

Link to post
Share on other sites

Verovatno mislis na neku tuznu TS-G seriju. Dali si imao TS-E seriju. I samo opet ponavljam ako hoces da samo lupa i da se cujes dva kvarta dalje radice ti i magnat i blaupunkt itd... Ali ako ti je drazi kvalitet od drmanja i probijanja vidi da to bude jedinica i zvucnici pioneer, pojacala i woofer moze cak preporucljivo od alpine.

Link to post
Share on other sites

markic ja sam sa magnatovim sistemima uzimao dva prva i trece mesto u SQ tako nemoj da mi pricas sta je magnat a sta pioneer!!! svasta sam imao od ozvucenja u kolima ali sa magnat pokazao kao jako jako dobar tako da znam sta pricam!!! toliko od mene. :)

Link to post
Share on other sites

Ne zelim da ulazim u polemiku ali Magnat je svakako cenjenija firma od Pioneer, na polju ozvucenja, tako da nema nikakve diskusije sta je bolje.

Link to post
Share on other sites

I Grcka je bila Evropski prvak u fudbalu pa ne znaci da je najbolja!!

Cak sta vise, znamo svi da ih je usralo. Ali nema veze...

Ja nemam sumnju u Magnat, Ali kao sto sam i u pocetku izneo moje licno misljenje a i dosta ljudi koje znam da je pioneer tu u prednosti.

Link to post
Share on other sites

Ne mozes bas tako gledati.

Znamo da je benzin bolji od plina pa ipak vozimo na njemu. Takodje znam jedno 20 ljudi koji uz racunar koriste neke plastikanere firme Genius a samo jednog koji koristi JBL. Hocu ti samo reci da ne mora znaciti ako 1000 ljudi koristi jednu stvar a samo 10 drugu, da je ova koju koristi vise njih bolja. Jednostavno, kod nas jos uvek ljudi gledaju da sto jeftinije prodju, pa makar to bilo i na ustrb kvaliteta.

Link to post
Share on other sites

Da ali vecina ljudi kod nas ne koristi pioneer. I kada kazem pioneer ne mislim na one jeftine jedinice i zvucnike koje mozes da kupis u metrou za 100-200e

Ja iskljucivo pricam o kvalitetnim zvucnicima koji kostaju dosta i jedinicama koje su preko 500e sa digitalnim procesorima zvuka itd...

I daleko od toga da je to jeftinije.

Link to post
Share on other sites