Iskustva sa dizel motorima D60


Recommended Posts

Odlucio sam kupiti

BMW this one

ono sto me zanima iskustva sa ovim autom, da budem precizan upravo sam zavrsio razgovor za bratom i onako "usput" sam se pohvalio da kupujem taj BMW na sto je on odgovorio da su se BMW dizel motori pokazali kao losi i da ih treba izbjegavati, mislim ja sam ostao WTF molim vas mogu li komentari sugestije etc...

Thx

Link to post
Share on other sites

Pozdravi brata puno,evo javili u minhenu da zatvaraju BMW jer su pukli zbog tih dizel motora,u bg recimo ima samo 3 benzinca i samo 10000 dizela e60.Plus sto ti dizeli svake godine dobijaju neke nagrade na sajmovima kao najlosiji motori,ma strasno.Samo ti uzmi jednog i uzivaj i kazi bratu da ne brine,pozdrav

Link to post
Share on other sites

E drugari hvala vam svima na ovim postovima, :) iako sam pomalo bio sumnjicav na tu izjavu od strane brata zelio sam provjertiti sa pravim maherima :acute: u utorak ili srijedu ova masina ce biti moja, osjecam se kao malo djete kad ceka omiljenu igracku, kroz par dana vozicu se u onome sto sam mislio da je nedohvatljivo za mene, vozicu svoj san :) aa kako sam uzbudjen saljem video kad kupim i slike.

PS

bas me zanima taj prelaz iz Peugeota u BMW

Link to post
Share on other sites
PS

bas me zanima taj prelaz iz Peugeota u BMW

prosto je kao prelaz sa magarca na čistokrvnog arapina(mislim na konja da ne bude zabune :) :acute: )

Link to post
Share on other sites

Poznavaoci,koliko kosta carina,porez.transport,sve sto podrazumeva da se ovaj auto prebaci na Bg table?e da ko odredjuje trzisnu vrednost auta da bi se platila carina i porez?Hvala

Link to post
Share on other sites

Nidzo,ako ti sta moze pomoci u CG se to odredjuje na osnvu kataloske vrijednosti auta pa se odbijaju godine starosti

opet ti kazem kod nas u CG ali vjerujem da je slicno i gore...za 530d 2004-2005-ta dodje nedje oko 4000e plus trensport iz inistranstva...

crashxx uzeo si pravo auto i nemoj se nista sekirati sto se motora tice,pun pogodak 100% a to ces i sam vidjeti...

Link to post
Share on other sites
ono sto me zanima iskustva sa ovim autom, da budem precizan upravo sam zavrsio razgovor za bratom i onako "usput" sam se pohvalio da kupujem taj BMW na sto je on odgovorio da su se BMW dizel motori pokazali kao losi i da ih treba izbjegavati, mislim ja sam ostao WTF molim vas mogu li komentari sugestije etc...

Thx

Купио сам дизел мотор и могу слободно да тврдим да су све то предрасуде настале још у прошлом веку.У дизелу сам добио онај пригушени звук који као да режи,нисам веровао каталогу док нисам пробао.

Данас се праве тркачки мотори од 12 цилиндара у дизел варијантама.

Link to post
Share on other sites
Poznavaoci,koliko kosta carina,porez.transport,sve sto podrazumeva da se ovaj auto prebaci na Bg table?e da ko odredjuje trzisnu vrednost auta da bi se platila carina i porez?Hvala

transport zavisi od toga koliko će te ko odrati

što se određivanja tržišne vrednosti tiče određuje se kataloški na osnovu god proizvodnje kubikaže snage i pređenih km

ovo poslednje se lako da rešiti napucaš ga još 50 - 100 000 km na gore i smanjiš cenu a ostalo jbg tu ne možeš ništa

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

U principu su dobri, malo troshe odlichan obrtni moment i snaga. Mane: turbo odlazi chesto i nevjerovatno puno otkaza motora zbog "swirl flapsova". BMW je priznao ovaj problem i radio je neka ojachanja na tim klapnama, ali i na novijim odlazi to i dalje. Pogledajte mobile.de i vidjecete da ima puno e60 dizela u kojima se spominje novi motor ugradjen na 80 000 km ili slichno. Sve radi te gluposti. Znam shta pricham, imam jednog takvog.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...