Recommended Posts

Da li moze da se spusti E36 automatik i da li je to dobro za njega?Cuo sam da je napred naj bolje 40 mm spustiti na fabricke amortizere a nazad bi max 2mm.

Link to post
Share on other sites

Apsolutno svaki auto mozes spustiti. Gledao sam na tv-u kako ljudi spustaju dzipove, jer ga predpostavljam voze iskljucivo po gradu, pitanje je samo koliko da bi sve to izgledalo skladno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dali neko slucajno ima dimenzije opruga u opruzenom stanju?kaze mi prijatelj ima opruge sa svog starog e 36 koji je bio spusten ali nezna koliko pa me intresuje dali bih mogao da izmerim duzinu i da znam koliko ce biti spusteniji od stock,30-40mm ili kako to vec ide.....posto nebih bas previse da ga spustam....

Link to post
Share on other sites

jbg on mi je samo rekao da je bio spusten i da su opruge crvene....

kada ih izmem slikacu ih i okaciti fotku ovde....dali one imaju negde neku oznaku ili slicno?

kod mene je bivsi vlasnik menjao prednje opruge,pa mi sada prednji kraj izgleda previsok..mislio sam samo njega da malo spustim za pocetak,zadnji mi deluje ok ali mozda gresim....ko se bolje razume neka mi kaze....hvala

ovde ima slika

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=3926

Link to post
Share on other sites

imas pravo....najbolje sve...mislim da je previse visok napred cak i da je visi nego standardni....jer malo mi previse ljulja mislim da opruge nisu od 318....

mada uskoro bih trebao da montiram i 17ice ali jurim povoljno gume pa bih onda i da ga spustim,a jurim i standardni diferencijal,pa bih sve to uradio odjednom.....

p.s. koliko se krece cena polovnih opruga?naravno nizih ne standardnih?

Link to post
Share on other sites

eibach iz pro-kit federi 30/30 crni, opruzeni su 21cm i 28cm upravo izmereno (novi nikada montirani).. po specifikaciji pasu na 316,318,318is

sad pitanje koliko su stock opruzeni?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

isao sam danas da gledam opruge,

opruge su eibach oznaka na zadnjim je ew2021102ha

a na prednjim je ew 2033001va

koliko sam nasao na netu prednje su nize za 25 mm a zadnje za 15

e sada sta me buni,chini mi se da su prednje mozda secene,mozda mi se cini samo da je poslednji navojak malo skracen,ali nisu grejane sigurno,plastifikacija je odlicna.

crne boje su

moze li mi neko reci kakve su ove opruge,i ako neko zna koja treba da je duzina pomenute prednje opruge....

i koliko vredi platiti.pozdrav

koliko sam video na netu trebalo bi da su opruge za m3

e sada dali ima veze sto je moj 318?pitam zbog tezine motora

Link to post
Share on other sites

:)

sve to stoji,to cu morati svakako da uradim,necu ih uzeti dok ih ne probam.takav je dogovor,nego sam hteo da se postedim zajebancije,pa da ih opet skidam ako ne bude valjalo,tj ako su prednje opruge secene nebih ih uzimao,a zadnje neznam ni dali da menjam posto pozadi nije previse visok,problem mi je previsok prednji kraj....osim ako su ove eibach tvrdje od stock,onda bih trebao menjati i zadnje

Link to post
Share on other sites
isao sam danas da gledam opruge,

opruge su eibach oznaka na zadnjim je ew2021102ha

a na prednjim je ew 2033001va

koliko sam nasao na netu prednje su nize za 25 mm a zadnje za 15

e sada sta me buni,chini mi se da su prednje mozda secene,mozda mi se cini samo da je poslednji navojak malo skracen,ali nisu grejane sigurno,plastifikacija je odlicna.

crne boje su

moze li mi neko reci kakve su ove opruge,i ako neko zna koja treba da je duzina pomenute prednje opruge....

i koliko vredi platiti.pozdrav

koliko sam video na netu trebalo bi da su opruge za m3

e sada dali ima veze sto je moj 318?pitam zbog tezine motora

ako si gledao na netu bas za te opruge onda ti nece odgovarati posto je M nizi od tvog fabrickog tako da mu dodje tih par cm plus par cm razlike tvog i M-a...

crni eibach moras naci bas za tvoj model kola odnosno za motore sa 4 cilindra, ako stavis od sestaka bice ti pretvrd napred i visi nego sto kaze fabrika !!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

da se nadovezem na ovu temu, jel se mogu skratiti prednje opruge na e36 318i... i nekoj home made varijanti. znaci nije mi cilj nikakve performanse i sta ti ja znam, cak ni ne volim da bude tvrd jako, samo da se malo spusti napred. kako bi se mogle skratiti opruge brusilicom? ili kako vec...

Link to post
Share on other sites