problem sa lerom na plinu


Recommended Posts

ovako,zazao me je ler gas,zamenio sam protokomer i sada na benzin prede,ali imam problema sa lerom na plinu,cas je premali cas je prevelik,pokusao sam na isparivacu da nastelujem ler ,reaguje ali ne radi lepo,najveci problem je kada je hladno napolju onda obrtaji toliko padnu da lampica od altelnatora zasvetli ...

e sad plin je obican venturi sistem,isparivac je lovato,intresuje me sta bi mogao biti problem?potrosnja nije velika trosi oko 12 na otvorenom i to bas kada se gazi,u gradu je oko 13

razmisljao sam da kupim membrane i da servisiram isparivac,neznam dali se to isplati?

inace na filteru za vazduh je skinut onaj plasticni deo sto ide na kuciste filtera,kao usisnik i stavljen je KN ulozak filtera,neznam da mozda to ne pravi problem posto je sada filter prolazniji,dali da vratim tu plastiku i kupim standardni filter?da napomenem da ide normalno i u voznji nema problema

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nisam mnogo pametan oko ovoga, ali mogu ti reci jedno - kad sam pitao mog majstora da li da stavim kn filter u kockicu, rekao je da ne moze zato sto imam plin, a poklopac filtera mora da bude zatvoren inace nece da valja. napomenuo mi je da postoji i neki kockasti kn koji ide u tu kocku ali mi ne savetuje. pa ti protumaci...

Link to post
Share on other sites

pusti ga da radi na plin, zavrchi mu taj sraf sve dok ne spusti malo obrtaje, cim si primetio da je ler poceo padati vrati taj sraf malo tek toliko da mu se obrtaji vrate na normalu i probaj tako ujutru

Link to post
Share on other sites

druze mislis na sraf za ler?

danas sam mu vratio onu lulicu na kuciste filtera sto ide do fara i vratio stari ulozak filtera a izvadio onaj kockasti KN ,kada sam ga upalio malo je traktorisao ali kada se zagrejao onda je ok ,videcu ujutru...

znas kako sa onim srafom za ler na isparivacu,dotezem ga ja dok ne pocne lose da radi ,ali onda kada ga popustam on malo dobije ler ali opet ne radi lepo,a kada ga popustim jos malo onda radi super ali je ler preko 1000 negde na 1200 ali mi je previse,da napomenem da je ler na benzinu oko 700-800 obrtaja tako da ne mogu stelovati ler na leptiru...

u svakom slucaju sa fabrickim filterom i lulicom ide mnooogo bolje ,bolje vuce i bolje poteze i na benzin i na plin

Link to post
Share on other sites

VUCE TI FALSH VAZDUH 100%!, Proveri na usisnoj grani ili na nekom crevu za vakum,ja sam imo isti problem pa sam skido celi usis i premazao ga crvenim silikonom i onda je bilo OK, i ja sam imo K&N filter i nisam imao problema.

Link to post
Share on other sites
Vidis, to jebe kad ne znas ni koji je auto u pitanju, cak ni koji sistem plina. :rolleyes:

ne razumem,ako je ovo upuceno meni?

napisano je koji je plin,a ispod avatara pise i koji je auto....

Link to post
Share on other sites

kao sto ljudi kazu,verovatno te negde zajebava vazduh,pogotovo,koliko sam shvatio,nemas poklopac na kutiji sa filterom za vazduh i samim tim se uvlaci vise vazduha nego sto je potrebno a to naravno ingeneri nisu predvideli!

Link to post
Share on other sites

neznam vise ni ja,kao sto rekoh vretio sam usisnu lulu,vratio obican filter uzeo novu klapnu i drugi protokomer,sada na benzin prede,na plin radi lepo kada se bas dobro zagreje,i ima ler,dok uglsvnom vsriraju obrtaji,mislim da su izgleda membrane malo otvrdnule ili je isparivac bas zaprljan,videcu da kupim membrane pa da ih zamenim i hocu da prebacim isparivac na levu stranu do filtera da bi creva bila kraca,jer mi je i el ventil od lpg kod filtera i cev do isparivaca je duga oko 2 metra ,tako kada ga prebacujem na plin on ima poveliku knedlu,verovatno dok plin stigne do isparivaca,videcu kada nadjem membrane uradicu sve od jednom i prebacivanje i remont da nebih rasturao nekoliko puta

Link to post
Share on other sites

a koja je poenta ugradjivanja tog isparivaca?kada motor svakako ne moze iskoristiti njegove kapacitete?

P.S.gde je najpovoljnije da uzmem set za remont isparivaca?lovato je u pitanju

Link to post
Share on other sites

aha...e ako je tako onda ok

nego imam jos par pitanja,

neko pominje neke emulatore dizni ili tako nesto?dali je bolje sa njima?kod mene je samo ugradjen rele koji iskljucuje dizne,dali bi nesto dobio ugradnjom emulatora,koja je njegova cena i koliko je komplikovana ugradnja?ustvari dali je potrebno menjati jos nesto da bi se ugradio ili ne?

Link to post
Share on other sites

membrane ti ne trebaju to nije tvoj problem. emulator bi ti pomogao samo u sluchaju te knedle koju imash prilikom prebacivanja na plin. u pravu si imash je zbog toga shto je ceo isparivach daleko. emulator che pomochi tako shto kada ga budesh prebacio na plin on neche odmah iskljuchiti dizne nego che ih on ostaviti da rade josh seqnd dva. ustvari, to vreme se shteluje na samom emulatoru. to je ustvari vreme dok ne dodje plin.

moze da te drka i falsh ali che najpre biti ler lauf. ako ti chishchenje tog qrca ne pomogne, i ako nemash klimu, onda juri nekog plinadziju da ti ugradi stabilizator minimuma.

daj neq sliq motornog prostora

Link to post
Share on other sites

slikacu sutra pa cu okaciti slike...

malo me zbunjuje posto na benzin radi fenomenalno,zagrejan ili hladan drzi na oko 700 obrtaja,a sumnjao sam na membrane jer je aparatura stara vec 5 godina verovatno je dosta presla.....

Link to post
Share on other sites

prebaci ga na plin, odvrchi ili zavrchi sraf na isparivachu sve dok ne bude radio najbolje (u tvom sluchaju najvishlje, pa neka je i preko soma rpm), i tada probaj da mu otkachish dzek sa ler laufa. aj probaj to pa javi shta se desilo...

Link to post
Share on other sites

ler lauf te drka 100%

probaj i sledeche:

dok radi na plinu, ali onako na vechim obrtajima stisni mu to crvo kleshtima shto ide od ler motora do te tvoje sexy ispolirane ;) usisne grane.

ako ler govno glavi stiskanjem che pocheti obrtaji da padaju

i probaj da ga iskljuchish. bez kleshta

Link to post
Share on other sites

icv sam ocistio,tako da zato ne sumnjam na njega mada je moguce i da je on,nego reci mi samo dali crevo kada stiskam skroz da zatvorim ili samo malo da mu smanjim protok pa da vidim dali ima razlike...probacu za vikend kada odem na plac...

a grana i poklopac ventila su malo na brzinu ispolirani,ali nisam stigao svuda da ispoliram bas detaljno

nego imam jos jedno pitanje,da nisam mozda suvise smanjio ler na leptiru?kontam da ako jos dodam lera na leptiru da ce icv automatski spustiti obrtaje ili gresim?mada icv bi trebao onda i da digne obrtaje i na plinu,ali ne da se zalece....

hvala na odgovorima :)

Link to post
Share on other sites

na leptiru ne mozesh da mu "suvishe smanjish obrtaje". jer da bi ler lauf radio kako treba potrebno je da leptir gasa bude skroz zatvoren. budesh li zavrtao taj shraf komp che se preko TPSa 3povati da mu svo vreme ustvari drzish malo gasa...

Link to post
Share on other sites

probao sam danas,kada mu dam na srafu na isparivacu najvislji ler i kada otkacim dzek sa icv radi kako radi nema razlike,kada stiskam crevo mislim da skoro da nema razlike u leru,samo se cuje sistanje na stisnutom delu creva dok ga ne stisnem skroz kada se auto ugasi.....

Link to post
Share on other sites

nishta se ne deshava? znaci da se ponasha kao da je iskljuchen dok je na plinu. treba proveriti da se plinadzije nisu zajebale kada su sekli + na diznama. on se obichno nalazi na istom +u. bitno je gde je taj + isechen. da li pre ler laufa (sranje) ili posle (ok). ler lauf te drka provereno. nego treba videti i zashto. jer nachin na koji mu ti spushtash obrtaje je pogreshan. ili mu zavijesh previshe plina pa obara obrtaje jer je u siromashnoj smeshi ili ga odvijesh previshe i otrujesh plinom pa obara obrtaje od bogate smeshe. i jedno i drugo se manifestuju nepravilnim primanjem prvog gasa iz stanja mirovanja

otidji ti kod nekog da to pogleda

Link to post
Share on other sites

i ja sam pomislio da je to u pitanju.....brovericu napon na icv tj dali ima +

inace posto je icv step motor,njemu napon izmedju ona 2 kontakta na dzeku varira u zavisnosti od broja obrtaja zar ne?premericu,pa ako nema + ispitacu gde se treba prevezati....hvala

Link to post
Share on other sites

bio sam danas u selu,ali nisam stigao nista da proverim,lose je vreme,uglavnom me je bas zezao ler stalno se gasio,dok ga nisam malo ostrije poterao par km pa se onda smirio malo rad kada se zagrejao...ali prebacicu isparivac blize filteru,skraticu creva i cevi zamenicu membrane(mozda ne mora ali mu nece skoditi) predihtovati ponovo usisnu granu i videcu dali ima napona na icv...nego cekam da nadjem da pokupujem sve ovo gde je najpovoljnije...membrane i treba mi pola metra cevi i oni holenderi za plin nisam jos nasao gde da kupim,jurim negde i onaj prikljucak za tocenje plina sto ide nastavak za njega da ga zamaskiram iza poklopca rezervoara,ako bude moglo da stane ali to nema veze sa ovom temom...

Link to post
Share on other sites

membrane su oko 20e

punjach kod rezervoara 15e

cevi i holendere chesh dobiti za dz

ali...

gde si ti to zamislio da premestish isparivach?

na drugu stranu i moze da stane ali na shta chesh ga okachiti?

na qchishte filtera ili na usmerivach viska :lol2:

Link to post
Share on other sites

pa ovako posto tamo ima dosta mesta napravicu nosac koji cu usrafiti na krak sasije ispod kutije filtera za vazduh,tako da onda nece biti problem pricvrstiti isparivac,tako da ce onda creva biti dosta kraca tj jako kratka,a inace el ventil plina je pored kutije filtera kao sto se vidi.....

dali je moguce da sam zeznuo icv pranjem?jbg kada sam ga uzeo chini mi se da je radio na leru na plin,ali sam ga odmah rasturio ,jer sam ga sredjivao tako da nije vozen i u medjuvremenu sam video ovde temu o ciscenju icv pa sam ga ocistio i pocelo je da zeza....pre je zezalo na benzin,ali onda sam zamenio protokomer i na benzin pocelo da radi dobro,ali ostalo zezanje na plin

Link to post
Share on other sites