problem sa lerom na plinu


Recommended Posts

jbg jutros sam krenuo na posao i zajebah se pa ga ranije prebaci na plin i u voznji je bilo ok i kada sam stao ugasi se i nije hteo da upali,verovatno ga ugusio i plin i benzin posto ja palim na benzin ne mogu na plin,morao sam malo da sacekam da bih ga upalio,e sad povecao sam malo ler na leptiru i sad kao radi na plin oko 800 obrtaja,ali mi na benzin zadrzi na 1100-1200 pa onda padne na 600 i malo varira od 600-800,da napomenem da sam onaj stel sraf na leptiru okrenuo samo za cetvrtinu kruga...videcu u voznji,ali ako nastavi da zeza vraticu kako je bilo.ima li neko pravilo kako se pravilno steluje ler?

dali zavrcem samo sraf dok ne dobijem zeljeni broj obrtaja ili na to utice i icv?podrazumeva se da ovo stelujem dok je na benzinu.jbg udavih vas ja skroz....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo ovako, posto sam rekao kad sredi cale to na svojim kolima, sto nas muci vec dve god, javljam...

E pa problem konacno resen... Dakle, rekli su da je ler lauf ventil... cale je kupio ler lauf ventil medjutim, kad sam video sta je kupio rekao sam mu da vrati, pa sam ja uzeo nas stari i ocistio ga, na benzinu radi perfekto, al na plino je radio bolje, nije gasio, ali nije to to... opet je skakao gore dole... Pozvali smo majstora koj nam je ubacio plin, rekao je da nismo ni trebali da kupujemo nov ler lauf, koj je sad vracen coveku od koga smo uzeli, vec da dodjemo kod njega da ima novi sistem kako resava taj problem sa ler gasom... Otisli smo malo ga cekali, za to vreme ja sam rasklopio sve kako bi dosao do ler lauf ventila, majstor je dosao, i mi sad cekamo da vidimo sta ce covek da uradi... Izvadio je ler lauf ventil, stavio nesto novo, kao gumeno crevo, koje se steluje, umesto ler lauf ventila, malo ga prestelovao i to je to.... Sta da kazem auto sada radi kao nov, kao na benzinu, vuce kao lud, znaci strava ja i cale nismo mogli da verujemo.... i sta mislite kolko je uzeo za to...

500 din, dzaba, a mi se mucimo 2 godine sa tim.... sve je reseno, ko je zainteresovan mogu da dam br telefona tog majstora, on se inace nalazi kad se spustate sa banjice pa se penjete prema vidikovcu, pa na toj uzbrdici....

Znaci kad je ubacio to crevo koje se steluje, auto je poceo da se gusi, on je uzeo malo otvorio nastelovao na 800obr/min

kako je i bilo fabricki, cackao jos nesto, ali uglavnom ja sam pre pre prezadovoljan, swima preporucujem ovo....

Ubih se dok napisah :prankster2:

Link to post
Share on other sites

E da, da ne bude da nije to, znaci i mi smo mislili da imamo preblema sa leptirom, koj je kod mercedesa pogotovo osetljiv, medjutim nikakvih problema sa njim nije bilo, kad je detoniralo vakum crevo zbog lose struje, leptir se zaglavio, ja sam sve skinuo i sam ga nastelovao, tako da 100 posto ti nije leptir, a i da jeste ovaj majstor ce ti ga prestelovati....

Link to post
Share on other sites

ubacio ti je rachvu umesto ler laufa. sa tim "sistemom" auto dok je hladan (kada treba da povecha obrtaje) na benzinu nikada neche raditi. pazi se ide zima a taj period dok je hladan che trajati sve duze i duze... a i na plinu che drkati

Link to post
Share on other sites

to za benzin, ne radi od kad smo plin stavili, znam na sta mislis ono kad upalis auto pa kad poveca 10-20 sek,

a i cale pali na gas, cak i sad kad je hladno, posto je ludak ostavio prazan rezervoar 2 meseca i sad se sve to zapusilo

pa kad proba da prebaci na benzin samo se ugasi... kolko je opasno to sto pali na gas po ovako hladnim danima?

Link to post
Share on other sites

jbg icv treba da menja protok vazduha u zavisnosti od obrtaja motora i da ga drzi na jednom broju obrtaja,ovako on vise nema regulaciju obrtaja tako da kada je motor hladan bice mali ler,a kada je vruc bice velik.....

Link to post
Share on other sites

e da, i ponashache se kao karburator sistem. kada mu budesh upalio potroshache (ventilator u kabini, grejache, svetla, klima i sl) obrtaji che padati jer nema shta da ih pegla.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

danas sam skidao gornji deo usisne grane predihtovao sve ponovo ,skidao leptir,zamenio dihtunge,ona tanka creva od vakuma,i dalje je ispo...posle ostrije vozne kada stanem on opet pocne da dize i spusta obrtaje,pa se kasnije smiri,dok na plin skoro i da nema ler ili je jako neujednacen...pocinjem da sumnjam na icv?

pokusacu sutra da iscimam prijatelja da skinem sa njegovog da probam,zna li neko cenu icv? cuo sam da je nov jako skup,ali neznam sta da radim,dali nov dali polovan

Link to post
Share on other sites

o ovako radio sam malo danas pa da podelim sa vama.....

otisao sam danas na plac,i motor je bio dobro zagrejan,ali je na plinu jako dizao i spustao obrtaje,znaci od 200-1000 i sav se tresao,pokusao sam da nastelujem plin i nije hteo bolje da radi,otkacim icv i on poce normalno da radi.....mislio sam da ugradim rele da gasi icv,ali posto sam kupio membrane,resih da remontujem isparivac i da ga prebacim na drugo mesto.

kada sam rasturio isparivac video sam da je membrana kao od plastike skoro i na jednom mestu je bila naprsla,videlo se da je prljavstina od plina prolazila i na drugu stranu,a unutra je bilo strasno koliko je bilo prljavo.....bilo je za saku djubreta,.operem sredim zamenim membrane i gumice,jedino nisam zamenio gumicu na el ventilu na isparivacu samo sam je osmirglao,jer sam kupio membrane greskom od vakumskog isparivaca,tako da jedna membrana je visak,a jedna gumisa manjak...

sklopim sve to stavim na kola on opet lose radi,otkacim icv opet isto lose ,pocnem da zavrcem sraf za ler na isparivacu i kada sam ga zavio skoro do kraja,on poce da radi lepo....nije mi jasno zasto je moralo toliko da se zavije,pre je bilo otprilike na pola,

prikljucim icv ,on opet lepo radi :pilot:

nastelujem plin na onom crevu sto ide do rasprsivaca i krenem nazad kuci,posle 20ak km,koliko imam do kuce i dalje radi,desi se malo da padnu i poskoce obrtaji kad dam gas pa pustim,padnu mozda na 500 pa se vrate na 600 2-3 puta i onda radi normalno....

nadam se da ce biti ok,ovako sam sada zadovoljan,verujem da ce trebati mozda jos malo da se presteluje kada gumice nalegnu.....

videcu ujutru kako ce se ponasati....:)

ako opet pocne zezati,otkacicu icv ili cu ubaciti potenciometar za regulaciju lera,ali se nadam da mi nece trebati...

ima jos jedna stvar koju sam primetio,a to je da kada idem nizbrdo, kada je veca nizbrdica i samo kada sam na plinu da se cuje da malo puca u auspuhu,jako slabo ali se cuje za razliku na benzin....

dali moze biti do svecica?

zamenjene su nove pre 2000km kada je radjena generalna,zaboravio sam koja je oznaka,ali su neke ngk sa 2 kraka....

Link to post
Share on other sites

Ako auto ide kako treba nema sta da te brine a to pucketanje kroz auspuh mislim da je to manje vise normalno i da se to culo i kod mene kada sam vozio kocku i nikada za 40000km koliko sam otprilike presao sa njom nisam imao ni jednu exploziju.

Link to post
Share on other sites

znaci trebao bih da popustim onaj sraf za ler na isparivacu?ali jbg onda cu zeznuti er?

eh da onaj zuti stel sraf mesingani zasta je on?skidao sam ga kada sam prao,pa sam ga isto vratio kako je bio,dali se na njemu nesto steluje?on je odvrnit 1/2 kruga

eh da ona gumica na el ventilu nebi trebala da pravi problem zar ne?posto je ostala stara.

Link to post
Share on other sites

jok. ta gumica nikad ne riknjava. a taj mesingani je za pritisak. to nema potrebe da chachkash. dovoljan ti je i onaj tochkich. otidji bre kod nekog... otidji bre na teh. pregled kod nekoga i namesti mu CO na recimo 0.5. na leru dok je trazi ga na onom sivom shrafu i dok mu drzish gas na oko 3k rpm trazi ga na onom na crevu. eto, najprostije.

Link to post
Share on other sites

Babicu nisam razumeo ovaj zadnji post oko stelovanja lera a imam isti problem na benzin radi normalno a na plin zeza tako kada stanem on 4x odradi odskakanje od 500 do 1100 obrtaje i nakon tog cetvtog puta se stabilizuje na nekih 750 800 obrtaja imas li mozda neki savet vezano za ovakav slucaj ler gasa na plin.

Link to post
Share on other sites

ja mislim da je to icv,moguce da malo glavi pa da zato zatalasa obrtaje dok se ne smiri,dali si probao tada kad pocne da njise da ga otkacis i da vidis dali ce se obrtaji smiriti?

Link to post
Share on other sites

meni su problemi isto poceli posle chiscenja plina,mada primetio sam da su i membrane na isparivacu bile porozne ,tako da u poslednje vreme nije uopste imao ler.kada sam uradio,poceli su simptomi kao kod tebe.ali kada otkacim icv on radi.probaj da ga upalis ,prebasic na plin i otkacis icv,trebalo bi da ima ler pa ga provozaj pa vidi dali padaju obrtaji kada stanes.ne zaboravi da prikljucis ponovo icv jer ti nece imati ler kada ga prebacis na benzin :)

Link to post
Share on other sites

dok radi na leru, zavrchi mu onaj shraf na isparivachu sve dok ne budesh primetio da je motor pocheo da spushta obrtaje. kada to uochish, pardon oslushnesh :), to je onako u najkrachim crtama. ako ne, probaj stalno da mu odvrchesh po malo ili zavrchesh taj shraf i pri svakom pomeranju mu daj gas, pusti ga i gledaj gde che se najbolje stabilizovati u leru. tu ga i ostavi. iz mog isqstva, jedino bmw pravi najvieche oscilacije na leru sve dok mu se ne nashteluje idealna smesha.

Link to post
Share on other sites