problem sa lerom na plinu


Recommended Posts

Hvala Babicu za savet, zavrnuo sam ler sraf na isparivacu za ceo krug i sada se stabilise iz prve. Koji su sve faktori potrosnje plina i kolicini te potrosnje na m50 24v od 1991ccm i koja je potrosnja normalna za taj motor i auto u nekoj normalnoj voznji bez divljanja po gradu? Venturi sistem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e ovako,babicu bio si u pravu ,bila je siromasna smesa,popustio sam sraf na isparivacu nekoliko krugova i sada se smirio rad i ne pucka na auspuh,ima super ler kada je skroz hladan i i negde do 60-70 stepeni,medjutim kada postigne punu radnu temperaturu opet pocne da njishe obrtaje,nije nista previse strasno nisu velike oscilacije,od 500-800 obrtaja,ali malo nervira....neznam da mu slucajno nisam dao previse plina na leru pa zato brljavi?

mada sada radi super,sada hoce da se prebaci i posle 15-20 sekundi rada na benzinu,na plin normalno ,bez detonacije i normalno radi....

Link to post
Share on other sites

hanas sam ugradio elektronski regulator za ler kada radi na plin i radio je super sat vremena u mestu,reaguje na podesavanje,ali cim sam ga poterao malo ostrije i kada stanem opet malo skacu obrtaji ,manje ali variraju,e sada razmisljam ,posto sam regulator povezao paralelno sa postojecim kablom,pa kontam da ga opet tripuje dolazni signal sa kompjutera pa zato opet skacu obrtaji....pokusacu da ubacim i jedan relej koji ce da prekida fabricki vod ka icv kada radi na plin a preko ove el zezalice cu samo da nastelujem koliki broj obrtaja mi odgovara....pa cu javiti rezultate

Link to post
Share on other sites

danas sam ubacio rele kojim prekidam zicu tj minus koji regulise otvorenost icv,i kada ga prebacim na plin relej prekida komandni signal,tako da icv se regulise samo preko ugradjenog regulatora....

i opet isto,kada se zagreje ponovo pocne da njise obrtaje,onda malo drzim gas na 1000 obrtaja i pustim i onda radi normalno.zaista mi vise nije jasno preko cega sada njise obrtaje i kada je icv iskljucen,tj nema regulaciju nego mu je otvorenost sa konstantim naponom....

Link to post
Share on other sites

bane veruj mi da pocinjem i ja da mislim da nema leka,samo me intresuje na koju foru njise obrtaje kada icv nije u funkciji....jbg kada semafor duzi drze,onda se i smiri pa lepo radi .... :)

ma kada bih bio siguran da bi sekvent resio problem,veruj mi da bih ga ugradio....

verujem da boca i cevi bi mogle da ostanu....koliko bi kostao ostatak delova koje je potrebno ugraditi?

i sta ako i onda nastavi da zeza?onda bi se tacno roknuo....

Link to post
Share on other sites

Meni se to dešavalo, posebno kada je auto hladan, uzrok svega je bio nizak nivo raskladne tečnosti, dosuo sam tečnost i prodlem je bio rešen. Probaj i Ti. Ako ti je raspršivač malo viši, slobodno naspi malo više rashladne tečnosti. :) :) :vampire:

Link to post
Share on other sites

eh sta je cudno mene zeza samo kada se skroz zagreje i posle ostrije voznje...isparivac sam spustio nize sada je na pola mozda i malo ispod polovine hladnjaka,ali u svakom slucaju sa ovim regulatorom i sa otkacenim icv na plinu je mnooogo bolje nego pre

Link to post
Share on other sites

mozda nisam dobro objasnio na icv im dve zice crvena i belo zuta.crvena je stalan plus a belozuta je regulisani signal (-)

ja sam presekao tu belo zutu i stavio relej,tako da kada bacim na plin relej se aktivira i icv se gasi,a regulator sam povezao posle releja,znaci do icv,da bih sprecio da regulacija sa el regulatora dodje u dodir sa fabrickom regulacijom icv.

mozda nisam nista postigao sa ovim,ali prvo vece je mnogo vise njihao obrtaje kada sam stigao kuci nego sada kada sam stavio rele

Link to post
Share on other sites

kako ne radi?radi.el regulator salje - kao pobudu

kada ga povezem na icv i kada stelujem ler na potenciometar on reaguje i menja ler...od nekih 600obrtaja pa skoro do 1500

znaci da radi :)

Link to post
Share on other sites

pa reley samo prekine fabricki signal

ovako kada su povezani paralelno,ako fabricki regulator posalje veci napon onda ce on pregaziti ovaj sa el regulatora i opet ce dizati obrtaje...ovako je icv stalno u istom polozaju jer signal nece varirati

Link to post
Share on other sites

untitled-2.jpg

znaci kada je na benzinu relej ima napon i icv je ukljucen nisam nacrtao zice kada se prebacim na plin relej se gasi i prekida se vod ka icv....a onda se pali el regulator koji je bio ugasen dok je auto radio na benzin

Link to post
Share on other sites

Jesmo postavili ovaj nov deo, ali se i dalje jebemo sa time ewo vec dobre 3.5, god... Stvarno mu nema leka.... Nego ja sad nesto izvaljujem drugo, da li se nekom desava, ili je primetio, da mu obrtaji padaju brzo, i da mu nesto oko alternatora zuji? ili uopste neko zujanje cudno, ne toliko strasno, ali se ipak cuje malo, ako jeste, proverite da li je tu oko alternatora... Ali primarno je ovo za obrtaje, znaci da li nekom obrtaji padaju brze nego pre a da je primetio? Pitam ovo zato sto imam nesto posle da kazem...

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

jos jedno pitanje,nema mnogo veze sa ovim

kod mene je postavljen mesac ispred protokomera a iz njega klapna,mesac je sa 2 creva,e sada,neko kaze da je bolji mesach sa jednim prikljuckom ,intresuje me sta je bolje i ako je bolje gde ima da se kupi,

i jos nesto dali je bolje da mesac bude posle protokomera?u slucaju detonacije kontam da ce biti manja kolicina plina u sistemu,pitam zbog moguceg ostecenja protokomera,posto klapna ne zadrzi bas mnogo...:dance3:

Link to post
Share on other sites