e60 dizajn enterijera!?


Recommended Posts

Odmah da se ogradim, pricam iskljucivo o dizajnu.

ne bih da vredjam vlasnike e60, jer mi se taj model bas dopao kad se pojavio, i sada mi se dopada spolja, pa kad smo komentarisali onaj rozi, slozila sam se da bih mu oprostila tu boju, jer spolja gledano E60 u poredjenju sa drugim autima iz te klase izgleda kao ajkula u akvarijumu sa obicnim ribicama. Medjutim, imala sam priliku da vidim i probam modele koji su u punoj opremi - i neverovatan je osecaj razocarenja po pitanju dizajna, taj enterijer izgleda prilicno jeftino, a ona plastika im je dala izgled made in china :) . Pre par dana videla sam model u osnovnoj opremi sa sve onim kotačima (ona tri kruga kojima se regulise ventilacija)i to je razlog ovog mog posta - ono je strasno gadno! Posle e39 sesti u 'ono' ... NIKAKO! ;)

Pitanje je sledece, da li bi neko bio srecan da zameni onu svoju dnevnu sobu u obliku tenka e39 i modele pre, sa ovim popularno nazvanim 'plastikanerom'?

ocigledno da vise luksuz ne daju za male pare i osnovna oprema znaci ogoljena.

Tuga, valjda ce naslednik vratiti onaj luksuz,negde sam procitala da je dizajner dobio sutkartu :buba:

acs-5series-studio-interior.jpg

jeste da kasnim sa ovom temom par godina od kako se pojavio, ali me je zanimalo zasto to niko nije komentarisao... :shok:

i na kraju, naravno da je noviji auto uvek bolji i da zdravim razumom svi treba da biramo sto novije automobile da bismo vise uzivali u voznji a ne u caskanju po servisima, ali kako da se uziva u necemu sto nije dostojno svog prethodnika

Da vas cujem - za i protiv :bye:

Link to post
Share on other sites
..... ali kako da se uziva u necemu sto nije dostojno svog prethodnika

Potpuno verujem u to sto pricas mada nisam isprobala novije BMW modele jer me, jednostavno, ne interesuju. Isprobala sam novije modele nekih drugih marki automobila i prica je slicna.

Odgovor na pitanje kako moze da se uziva u necemu sto nije dostojno svog prethodnika : To je jednostavno psihologija mase...u 98% slucajeva vlasnici tumace da ono sto je novije to je naprednije, boljeg dizajna itd...Marketing odigra svoju ulogu i to je to. Reeeetki su oni koji prave komparacije i koji ce na kraju da kazu da je noviji enterijer jeftina ali nabudzena plastika, u vecini slucajeva potpuno nepotrebna.

Link to post
Share on other sites

Da je enterijer moderan, jeste ali po mom misljenju tu se e60 dosta izgubilo na specificnostima koje je BMW uvek imao u odnosu na druge proizvodjace automobila.BMW je uvek imao srednju konzolu koja je bila okrenuta vozacu dok ovda toga nema.Sve postaje slicno kod novijih vozila,tako da Mercedes,AudI i BMW postaju toliko slicni kao da ih pravi isti dizajner,generalno mislim da se gubi dosta na autenticnosti marke.....

Link to post
Share on other sites

i meni deluje nekako osqdan enterijer u odnosu na audi. deluje jeftino jer izgleda prazno. sklonjeno je dosta tastera. nisam bash ni neki ljubitelj space shuttlea ali...

Link to post
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom uopste.

Ako plastikanerima nazivas ovo sta reci za Daciu, koju takodje nazivamo plastikanerima. Jednostavno sve si to stavila u istu grupu.

Vozio sam ne jednom, nego bar jednom nedeljno, doduse 3-icu e90 320i, zatim Pasat 2006god, Audi a6 2005god, Audi a4 2008god njega i najvise vozim, zna Misko, vozili smo se zajedno, i svi oni imaju slicnu unutrasnjost. Zavrsna obrada je dobro odradjena i u skladu sa danasnjim standardima i zahtevima koju diktiraju kupci.

Kazes, ko bi se preselio iz svoje sobe e39 u plastikanera. Moje pitanje bi bilo, da li bi se iz svoje sobe sa videom i tv-om, preselila u sobu sa dvd-om i plazmom?

Ovo sto je napisao Deja, potpuno se slazem sa njime sem u jednom.

Citiram: generalno mislim da se gubi dosta na autenticnosti marke.....

Mislim da je bmw vec izgubio svoj identitet onog trenutka kada je izbacio okrugle farove (govorim o spoljasnosti).

Mnogi su citali moje tekstove ovde gde sam trazio enterijer iz novih modela i resenja kako da ga uklopim u e34(okrugli farovi) a sve u cilju ocuvanja te autenticnosti.

Link to post
Share on other sites

Evo ja bih vrlo rado vozio jedan takav odvratni e60,a kao drugo cemu onolike nagrade kada se pojavio ako nije vredno toga,i iskreno meni enterijer ne izgleda jeftino.To je moje misljenje ali da nije kako treba ne bi ih bilo ovoliko po ulicama.Po BGu ih ima vise nego zastave,tako da vrlo rado bih vozio taj jedan ruzni odvratni E60 i bio bih najsrecniji na svetu ;)

Link to post
Share on other sites
Ako plastikanerima nazivas ovo sta reci za Daciu, koju takodje nazivamo plastikanerima. Jednostavno sve si to stavila u istu grupu.

Cek malo...Dacia kosta nekih 7000 eur i obicno su komentari tipa "za te pare, kvalitet enterijera je odlican". A najjeftiniji bmw 116i je valjda 21000 eur...

Ovde je, koliko razumem, diskusija na temu da li je za ONE pare od pre 20 godina kvalitet bio bolji nego kvalitet koji se nudi danas za OVE pare?

Link to post
Share on other sites

Predjenje Dacie i BMW? Automobili pocinju od Golfa (iako ne mogu da ga smislim) a Dacia spada u red baraka,jedino se ljudi pale na njih jer su to nova kola a sto ce se raspasti posle 4-5 godina to nema veze!

Link to post
Share on other sites

Ne mogu, a da se ne nadovezem na temu. Iako sam ponosni vlasnik jedne kocke, posedujem i Daciu Logan staru tacno tri godine, i auto za sada ide odlicno kao i prvog dana, nista nije menjano i sve savrseno radi. A posle iskustava mog drugara Schnitzera sa compactom starim 5 godina i placenim 14.000 (krvavo zaradjenim), debelo bih razmislio o kupovini novijeg BMW-a.

Sto se tice enterijera, nisam neki ljubitelj sajber varijante. Ok, i enterijer na mojoj kocki sada izgleda oskudno, i rado bih za zamenio za enterijer nekog novijeg BMW-a, ali ovo je previse. I, kao sto neko vec rece, nisam siguran da ce izdrzati 20 godina; na kocki mi je enterijer kao NOV i uopste ne odaje utisak jeftinog, a to nije ono sto sam cuo za modele serije 1.

Kada je u pitanju eksterijer, ovde bih se u potpunosti slozio sa nirvanom; dupli okrugli farovi su davali smek i utisak otmenosti, verovatno zbog slicnosti sa linijom koju je imao Jaguar, i koji je i dan-danas zadrzao taj detalj. BMW koji je uvek donosio novitete u dizajnu, kako tehnickom, tako i vizelnom, u poslednje je vreme podlegao pod uticaj konkurencije, i sve to pod vodjstvom jednog amerikanca - gospodina Krisa Bengla, glavnog dizajnera.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta cete onda ovde kad ovako pljijete po BMW,idite onda u dacia klub pa se tamo hvalite,a koliko ce sta da traje kod e60 i jedinice videcemo kada budu imali 20 godina.Skontao sam da je ovde na forumu sve manje pravih zaljubljenika.Sto se tice okuglih farova oni i dalje postoje ali su presvuceni staklom,godine prolaze dizajn se menja,ne treba valjda kao jugo da ostane sve isto 100 godina!!!!

Link to post
Share on other sites

vec na pocetku sam sve objasnila, nije poenta kakva je petica u odnosu na daciu, nego kakva je u odnosu na e39-svog prethodnika. Govorim o zadovoljstvu koji dobijete kad zamenite prethodni model za noviji(a to ushicenje sigurno nece doziveti neko ko je vozio full e39 i presao u e60), naravno da bi svako zamenio auto star 20 godina za novu e60, ako je taj auto vozio jer nije mogao da kupi noviji, druga stvar je ako neko voli konkretno dizajn nekog modela, pa uziva u njemu. Dakle, razlika u luksuzu, kvalitetu koze i plastike je ogromna u korist starijih generacija. Ne verujem da kupci diktiraju taj trend, jer svuda citam kako se ljudi masovno zale na siromasan izgled.

Link to post
Share on other sites

ne pljujemo bmw, svi ga volimo, i meni se e60 spolja gledano svidja, nije vise tenk i ne deluje onako masivno kao e39, ali Boze moj, to mi ne smeta. Ali to sto volimo BMW ne treba da znaci da treba da zazmurimo na greske koje novi dizajneri prave i udaljavaju bmw od njegove tradicije - a to je emocija koju znaju svi kad sednu za volan svojih ljubimaca...

Link to post
Share on other sites

Da mi smo merodavni da vidimo greske,evo po bg se pravi otpad sve e60 ljudi svi razocarani pobacali svoje petice u otpad,kazu nisu zadovoljni nista.BMW puko sa ovom serijom kada je izbacio u prodaju.Strasno aj vi picite sa vasom pricom ja se vise ne mesam

Link to post
Share on other sites

Mislim da noviji BMW sve vise postaju konfekcija...Sigurno da su troskovi proizvodnje metalnih branika skuplji od troskova za proizvodnju plasticnih (niklovani se sastavljaju iz vise deloba imaju vise srafova,niklovane linkove-poklopce,to navodim samo kao primer...Generalno plastika je zastupljena u vecem procentu...Kad sa bilo kog novijeg BMW-A skines npr prednji branik skapiras da mu je to sve dok kod starijih imas ispod vezni lim,maska je iz vise delova...kvantitativno manje delova....Trapovi kod svih novijih su zakomplikovaniji pa je sam tim i odrzavanje skuplje,koristi se aluminijum koji je skuplji,reparacija cesto nije moguca.Sve je vise elektronike koja je podlozna kvarovima...Najgore je sto i novija vozila cesto voze vozaci koji su zadrzali mentalitet vlasnika VW Golf2,znaci hoce da idu dve glave a da delovi ne prelaze 5 eur po komadu,a da trose 5l na 100km.Obicno ga ne odrzavaju po specifikacijama fabrike,teraju ga dok se ne nasluti da ce onda nesto otkazati,onda ga prodaju i pricaju kako je to los auto....

Link to post
Share on other sites
....Trapovi kod svih novijih su zakomplikovaniji pa je sam tim i odrzavanje skuplje,koristi se aluminijum koji je skuplji,reparacija cesto nije moguca.Sve je vise elektronike koja je podlozna kvarovima...

Ovo je verovatno tacno jer je cilj menjati nov auto na 5 godina kada jedino mozes da izvuces pare od prethodnog i kupis opet novi...zbog toga je vreme koje je potrebno da se izbaci novi model drasticno skraceno.

@Miki

Ajde bre Miki sta se zestis toliko?? Pricamo normalno ;).....Teeesko da ces moci da izmeris i da dokazes ko je veci zaljubljenik u BMW

@Alpina

Prica o enterijeru se prosirila ..:buba:

Link to post
Share on other sites

Definitivno se prosirila, u prvi mah sam i ocekivala da ce me napasti jer kritikujem dragi nam bmw, ali vidim da vecina shvata da je to iz ljubavi da bi bio sve bolji i bolji ;) :buba: ih, i jos da se mi za nesto pitamo...gde bi nam bio kraj

Link to post
Share on other sites
Samo da dodam :Enterijer ne vozi auto ali zene koje inace imaju osecaj za lepo prvo gledaju enterier,dok je to muskarcima sekundarno.....

Mala ispravka....Zene primecuju ono sto je lepo...ali..sto se auta tice primecuju i ono sto je racionalno i funkcionalno

Link to post
Share on other sites

Uh jbt, vidim prica se rasirila, nakon sto sam prvi izneo svoje misljenje, tj. neslaganje.

Prvo, ne govorimo o novcu, vec o enterijeru, nebitno koliko on kosta. Po meni je on dobar sto sam vec napisao.

Dacia, hm. Nisam ja rekao da je ona losa, prema njoj ne gajim bas nikakva osecanja, te je zato necu ni komentarisati. Radi se o tome da je enterijer Dacije kod nas nazvan, jeftinom plastikom, tj, plastikanerima i da je enterijer nove 5-ice stavljen u isti kos, nazvan isto. Izvinite gospodo, ali ja to nisam rekao, rekao je covek koji je otvorio ovaj post.

Jbt, nazvati enterijer 5-ice jeftinom plastikom kineskom, pa, jeste li vi normalni. OK, neka bude da smo Miki, ja i jos neki ovde bolesnici, uz to slepi, te trebamo podhitno kod ocnog doktora. No naravno dok ne posetim tog doktora, tvrdicu suprotno, tacnije, dok ne progledam.

Aj majke ti, prosvetlite me, otvorite mi oci, posto sam ja po vama ocigledno, slep kod ociju.

Link to post
Share on other sites
Posto svi ovde vole sve modele BMW, pretpostavljam da bi ste vozili i ovo?

A zasto da ne. Naravno, mozda, kazem mozda poneki put iskljucivo u dvoristu, nikako u gradu, mada bi najverovatnije vise stojao u garazi kao nesto izuzetno retko. Oldtimer. Takodje ako bih imao takav auto, budi siguran da bi pored njega imao jos 5 automobila u dvoristu, jer ovakav auto imaju samo kolekcionari, pritom milijarderi. Dilema bi bila samo kojim do grada.

Sa druge strane ne razumem tvoje pitanje, voziti ovo ili ono. Svako ko kaze da ce radije voziti e39 nego e60 zbog enterijera, po meni nije normalan. Pravo pitanje bi ustvari bilo da li bi ti radije vozio tvoju kockicu jer e90 ima sajber enterijer, kako sam kazes.

Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kazem, BMW je toliko izgubio na vizuelnom identitetu, i pocinje da lici na sve ostale marke: ogromni tockovi, kao fijaker, sanduk za 3 lesa pozadi, kao oklopno vozilo sa strane; izgleda trapavo, kabasto, neproporcijalno i neskladno (pre svega mislim na e60, koji je blago receno - odvratan). Kocka, E32, E34, E36, E38, E39 su predivni automobili koji imaju skladnu i prepoznatljivu liniju, elegantni i sportski auto u jednom. Kod noviji modela, dizajn dominira nad funkcionalnoscu i ide se na efekat kontroverznog.

Da sam kolekcionar, verovatno bi ih imao sve: 326,327, 340, 327, 501, 503, 1600, 2000, E3, E12, E21, E23, E24, E28...

Zasto treba da mi se svidja sve sto BMW izbaci? Veliki deo vas ovde pije npr. kafu; jel bi ti pio kafu kada bi ti neko sipao so u nju? Zasto da ne, to je i dalje kafa?!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.