e60 dizajn enterijera!?


Recommended Posts

Da stvarno i ja mislim da treba na e60 da se stave tockovi od 12cola!!!! Strasno Vanyonni brate stvarno ti je ukus staromodan,sedi ti lepo u daciu sa 12cola felnama i pali kod njih u klub,svi koji "vole" BMW su i ljubitelji velikih felni i vrlo rado bi ih vozili da imamo bolje puteve,a ti ga poredis sa fijakerom,to idi na neki drugi forum pa tako pricaj!!!

Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za vredjanjem i slanjem nasih clanova u dacijin klub! Ova tema i jeste da se izjasne i oni koji su ZA i oni koji su PROTIV, a ne da na kraju kazemo da je samo jedna strana u pravu. Jer, u pitanju je ukus, a ukusi su itekako razliciti.

Link to post
Share on other sites

čitam čitam čitam i šta reći raspravlja se o nečemu ovakvom i spominje se dačija ne mogu da verujem

za poređenje plastike u dačiji koja je od recikliranih flaša i u BMW-u gde oni malobrojni komadi vrede skoro kao cela dačija stvarno nemam reči....strašnoooooooooo

možda bi neki hteli karbon ili aluminijum u osnovnoj verziji

ili možda nedostaje bezbroj nekakvih tastera pa rešenje uvek postoji neka lepo kupe ebenog merca ili japanca pa će imati čime da se igraju na semaforu

što se tiče toga da je E39 kao tenk i da izgleda masivnije i robusnije od E60 neki bi trebali da se zapitaju šta je za njih robusnost

a evo dva pomenuta enterijera jedan do drugog da se vidi o čemu se ovde priča i da li je enterijer 39-ke lepši ili nije

ne slažem se sa konstatacijom da muškarci ne gledaju enterijer

ja prvi bih pre vozio auto koji mi se manje sviđa spolja jer mi je bitnije kako se osećam u tom autu a ne kako će on izgledati spolja

naravno da se ogradim to ne znači da bih vozio kantu kao što je dačija ili nešto slično pa sve da ima entrijer i od sedmice

bmwe60interiornk4.jpgbmw5series2001800x600waum9.jpg

Link to post
Share on other sites
Pravo da ti kazem, BMW je toliko izgubio na vizuelnom identitetu, i pocinje da lici na sve ostale marke: ogromni tockovi, kao fijaker, sanduk za 3 lesa pozadi, kao oklopno vozilo sa strane; izgleda trapavo, kabasto, neproporcijalno i neskladno (pre svega mislim na e60, koji je blago receno - odvratan).

stvarno nemam rečiiiiiiiiiiii

pričaš o E60 i kažeš da je izgubio na identitetu i da liči na ostale marke biće da je tako

stvarno ne znam o čemu pričaš ali stvarno

da li o modelu koji je kada se pojavio imao najradikalniji izgled na tržištu ili o japancima i koreancima koji svi liče jedni na druge ili mercu koji nije izbacio ni jedan model koji ke liči na sve ostale serije koje izbacuje

navedi mi bar dva modela koji su mu slični

btw miki u pravu si definitivno treba vratiti dvanaestice jer E60 sa 17-icama ne liči ni na šta

Link to post
Share on other sites

Zapeli ljudi za Daciu, pa to ti je:)))))) 12-ica je valjda za Ficu, na Daciji je kada sam poslednji put pogledao bila 15-ica. Vozio sam sluzbenu Skodu Fabiu, plastika je 100x gora nego na Daciji, a da ne spominjem Fiatova i Zastavina vozila. U kante od automobila bih svrstao Yuga, Keca, Floridu, Volvo 3, Wartburg, Trabant... Sto se tice mog ukusa - priznajem, jeste staromodan. Jednostavno ne mislim da sve sto je novo i radikalno mora biti i dobro. Procesljajte malo i druge sajtove i forume BMW fanova ovde i u inostranstvu, i slozicete da se moje misljenje dele i mnogi drugi.

Kada je u pitanju enterijer, nemam favorita. Mislim da je BMW morao da se pomakne od E39, jer ga je konkurencija vec iskopirala. E60 ima zanimljiv enterijer, i rekao bih lep, mada njegove ostre linije podsecaju na enterijere americkih automobila, sto je i razumljivo s obzirom na nacionalnu pripadnost glavnog dizajnera. Ostre linije u enterijerima automobila se uglavnom izbegavaju, jer svaka ostra ivica ili cosak postaju potencijalna opasnost, jer prilikom sudara mogu naneti ozbiljne povrede putnicima, pa bi ovakav dizajn bio minus po pitanju bezbednosti. I to je upravo jos jedna ilustracija cinjenice da je dizajn preuzeo dominaciju nad faktorom funkcionalnosti. Velike felne su posebna prica i odnose se na sva novija kola, nikako nisam imao nameru da poredim BMW sa fijakerom. Vidjao sam 17-ice, 18-ice, otkuz znam koje na nekim kockama izgleda bljak!

U Dacia klub cu se mozda uclaniti, videcu. Dacia dobar auto za one nemaju mnogo para, a hteli bi novi auto, i koji nisu odusevljeni idejom da 4500 krvavo zaradjenih evra uloze u novog Yuga ili Floridu, sa garancijom 20.000km, opisom opreme: volan, menjac, brisac, bez mehanizma za podizanje prozora, jer majstor nije dobio platu 6 meseci, i cija ce karoserija posle 30.000 km proizvoditi zvuk kao kutija sa alatom koja se vrti u ves-masini. Daleko od toga da je luksuzna limuzina sa vrhunskim nivoom izrade i kvalitetom opreme, ali je solidna alternativa onima koji nisu bas pri novcu.

Link to post
Share on other sites

Misko, hvala za slicice - odlicno poredjenje jer su potpuno slicnih boja i opreme.

Ono sto sam ja htela reci je da UZIVO ova e60 ne daje ovakav utisak kao na slici, jer uzivo ta plastika deluje jeftinije od ocekivanog i onoga kako na slici izgleda. Ali ne kazem da je ispod konkurencije, jer kao sto su vec pominjali ovde, ostali idu istim trendom.

Link to post
Share on other sites

Glupo mi vise da se raspravljam, ali zato posto nova 5-ica ima onu jeftinu kinesku plastiku, pocinjem da kupujem iskljucivo kineske stvari. Sta ces, eto svidjaju mi se ta kako vi kazete, kineska sranja.

Razvescu se i od zene, zenim se kineskinjom, da okusim poprecnu pi.ck.

Link to post
Share on other sites
Misko, hvala za slicice - odlicno poredjenje jer su potpuno slicnih boja i opreme.

Ono sto sam ja htela reci je da UZIVO ova e60 ne daje ovakav utisak kao na slici, jer uzivo ta plastika deluje jeftinije od ocekivanog i onoga kako na slici izgleda. Ali ne kazem da je ispod konkurencije, jer kao sto su vec pominjali ovde, ostali idu istim trendom.

hmmmm pitam se...

da li sam ja slep pa nisam video kakva je plastika a vozio sam 4 sa različitim nivoima opreme ili je nešto trulo u državi danskoj

Link to post
Share on other sites
Glupo mi vise da se raspravljam, ali zato posto nova 5-ica ima onu jeftinu kinesku plastiku, pocinjem da kupujem iskljucivo kineske stvari. Sta ces, eto svidjaju mi se ta kako vi kazete, kineska sranja.

Razvescu se i od zene, zenim se kineskinjom, da okusim poprecnu pi.ck.

amin

Link to post
Share on other sites
Zapeli ljudi za Daciu, pa to ti je:)))))) 12-ica je valjda za Ficu, na Daciji je kada sam poslednji put pogledao bila 15-ica. Vozio sam sluzbenu Skodu Fabiu, plastika je 100x gora nego na Daciji, a da ne spominjem Fiatova i Zastavina vozila. U kante od automobila bih svrstao Yuga, Keca, Floridu, Volvo 3, Wartburg, Trabant... Sto se tice mog ukusa - priznajem, jeste staromodan. Jednostavno ne mislim da sve sto je novo i radikalno mora biti i dobro. Procesljajte malo i druge sajtove i forume BMW fanova ovde i u inostranstvu, i slozicete da se moje misljenje dele i mnogi drugi.

Kada je u pitanju enterijer, nemam favorita. Mislim da je BMW morao da se pomakne od E39, jer ga je konkurencija vec iskopirala. E60 ima zanimljiv enterijer, i rekao bih lep, mada njegove ostre linije podsecaju na enterijere americkih automobila, sto je i razumljivo s obzirom na nacionalnu pripadnost glavnog dizajnera. Ostre linije u enterijerima automobila se uglavnom izbegavaju, jer svaka ostra ivica ili cosak postaju potencijalna opasnost, jer prilikom sudara mogu naneti ozbiljne povrede putnicima, pa bi ovakav dizajn bio minus po pitanju bezbednosti. I to je upravo jos jedna ilustracija cinjenice da je dizajn preuzeo dominaciju nad faktorom funkcionalnosti. Velike felne su posebna prica i odnose se na sva novija kola, nikako nisam imao nameru da poredim BMW sa fijakerom. Vidjao sam 17-ice, 18-ice, otkuz znam koje na nekim kockama izgleda bljak!

U Dacia klub cu se mozda uclaniti, videcu. Dacia dobar auto za one nemaju mnogo para, a hteli bi novi auto, i koji nisu odusevljeni idejom da 4500 krvavo zaradjenih evra uloze u novog Yuga ili Floridu, sa garancijom 20.000km, opisom opreme: volan, menjac, brisac, bez mehanizma za podizanje prozora, jer majstor nije dobio platu 6 meseci, i cija ce karoserija posle 30.000 km proizvoditi zvuk kao kutija sa alatom koja se vrti u ves-masini. Daleko od toga da je luksuzna limuzina sa vrhunskim nivoom izrade i kvalitetom opreme, ali je solidna alternativa onima koji nisu bas pri novcu.

hahaha a dačiju ne bi svrstao među kante solidnna alternativa je kupiti polovnjaka za tu kintu a ne g...o kao što je dačija

što se linija enterijera tiče pa zar bi trebale da budu zaobljene samo da ne bi podsećao na amere iako sam auto nema ni jednu zaobljenu liniju spolja

jbt daj da im sugerišemo da izbace stakla iz upotrebe jer su potencijalno opasna pri sudarima a mogli bi i benzin da ne dođe do eksplozije

toliko od mene nema svrhe da više učestvujem u ovoj nebuloznoj raspravi

Link to post
Share on other sites

Au sta sve ispisaste :) Perki brate kako li je tebi u tvom jefitnom enterijeru :) ?!

Vozio sam e60 karavan sa full opremom 7-8000km i meni ono uopste ne izgleda na jeftinu plastiku. Sve je na svom mestu i jos uvek nisam primetio da nesto nije kako treba i da nadjem neku manu. Vozio sam se i u 520i sa najjeftinijom opremom i on je bio isto extra a pored njega vozio se u jos 5-6 razlicita e60 sa razlicitom opremom i u nijednom nisam primetio da je nesto odradjeno jeftino. Skoro sam vozio e90 318i sa nekom osnovnom opremom i on je sasvim ok. Nije mi jasno kako ste zakljucili da je enterijer jeftino odradjen.

Link to post
Share on other sites

Jebi ga ovde su izgleda bitni dugmici,sto rece Misko cini mi se,u e60 nemaju cime da se igraju na semaforu,ili kad odu u selo kazace neko kakav ti je ovo auto kad nema dugmice,i kraj odmah nisi u fazonu.Strasno.

Link to post
Share on other sites

Kao prvo - uvjek se nade neko ko sta je tu ovaj miki izvalio "Evo ja bih vrlo rado vozio jedan takav odvratni e60". Pa to je nevjerojatno da uvijek isto. Ako vec pricas svasta, bar budi originalan.

Tocno je samo jedno, a to je da bmw samo gubi svoj identitet, prvo npr. s farovima a onda i ukidanjem zakrenutog kokpita. Kakav "dizajn se menja", jebote mikijeve konstatacije, dizajn se treba mijenjat ali ne da zatres identitet i obiljezje jedne ovakve marke.

Kao drugo - opet ti miki dragi: svi oni koji ovdje nisu zadovoljni novim dizajnerima amerima (koje ti ocito obozavas) oni to govore jer vole bmw i zao nam je da sve ide u k..rac. A ti samo prati modu..

Trece - ovdje se govori dali nam je gust zamjeniti stari model novijim. NE. Jer vozio sam oba i znam da kad sam sjeo u E-60 da sam trazio logotip bmw-a da se uvjerim da sam zbilja u njemu ili je to audi. Osjecaj u E-39 je potpuno drugaciji, nadmocan, osjecao sam se ko car vozeci ga, a u E-60 interijer izgleda ko da ga je neko ubacio u mikser pa sasuo unutra. Potpuna muvana, nisam mogao vjerovat ni kad sam se uhvatio za vrata, izrada gore dole, trokutasto ko suzuki, ko da sam na tripu..

Dakle posto jedva cekam da neko nesto prosere a da nije ni procitao sta pisem, ponovit cu: govorim o dizajnu a ne o kvaliteti materijala koja je vrhunska i ne lici na kineze.

Cetvrto - Da miki! Naravno da smo mi mjerodavni da vidimo greske!! Ja ne vjerujem, pa sta si ti tele koje kaze bee i dobra mu je svaka trava koju mu gazda ponudi!?

Vanyonni - napokon neko pametan: "BMW je toliko izgubio na vizuelnom identitetu, i pocinje da lici na sve ostale marke: ogromni tockovi, kao fijaker". Sa ljudima sa ovog foruma sam vec imao raspravu o glupo velikim felgama, a naravno tu se opet javio miki sa originalnom izjavom: "Da stvarno i ja mislim da treba na e60 da se stave tockovi od 12cola". Svaki put isto, ali jednako glupo.

A GLUPO JE - sve iznad 19 cola.

Reko neko 17cola na E-60. Da! 17cola! Ali to je utopija jer svi bi valjda htjeli nadrkat 28 cola i (izvrstan izraz) imat fijaker. Sta ce ti gume uopce, vratimo se na kotace. Jer nekima je i 19 malo. "Kocka, E32, E34, E36, E38, E39 su predivni automobili koji imaju skladnu i prepoznatljivu liniju, elegantni i sportski auto u jednom". Tocno to je obiljezje bmw-a koji sada izgleda ko Honda.

Ja bi htio miki da mi odgovoris jel shvacas da ti kao stujes bmw u nebesa, a da je zapravo bmw ona sestorka gore koju je spomenuo Vanyonni, a da ti stujes Krisa Bengla?

Link to post
Share on other sites

ma zašto se držite farova jel to znači da je izgubio identitet sa E36 jer nije imao 2 okrugla fara

jedino što im ne treba oprostiti (mada njih boli qrac za to šta mi mislimo) je zakrenuti kokpit jer je to bilo obeležje BMW-a

ponavljam se za oštre linije u kabini pa zar bi trebalo da budu drugačije kod onakve spoljašnjosti

i ebene felneeeeeeeeeeeee uhvatili se o felnama od 20 pa na gore a niko ih ne spominje jer znamo koje su mu fabričke

možda bi bio lepši sa 15-icama pa da stoji rupa od gume do blatobrana

sada imam 15-ice a na drugima koje sam vozio imao sam i 16-ice i 17-ice i teško da mi auto sada bolje izgleda sa manjim felnama

ako neko želi poređenje postaviću sliku ovog sada i prethodnog pa neka uporedi

Link to post
Share on other sites

Evo petarda da odgovorim koju,ako uspem na sve tvoje prozivke,BMW cu dizati u nebesa uvek,pogresna ti je konstatacija da volim amere,da ih volim ne bih ih pljuvao,sto se felni tice kao sto kaze Misko svi znamo kolike su fabricke,i ja prvi da vozim e30,e34,e32e.......... stavio bih vecu felnu i to je stvar ukusa.naravno dosta mojih izjava su originalne,bar 99% jer nisam carobnjak da se u sekundi setim svega,a to da su moje izjave glupe to moze da se odnosi na nekoga ko je glup,a ja mislim da nisam glup kao i vecina koji ovde imaju isto misljenje kao i ja,znaci glup je onaj koji moze da kaze nekome da je glup(eto da ja tebi kazem posto si me naterao na to),ovde pricamo o ukusima i to je ok po meni,ali poredjenje sa daciom i to da li je jeftina plastika me nervira,to ako tebi izgleda kao jeftina ne znaci da je tako,i zar mislis da bi BMW izbacio model koji nije kako treba pa potom otpustio tog dizajnera ili bi pre otpustio dizajnera i uopste ne izbacio model jer nije kako treba,mislis da ne postoje verzije sa oznakom E47,E48.....itd,naravno da postoje ali prototipovi na kojima se usavrsavaju nedostaci,a to sto se vama pojedincima nesto ne svidja ne znaci da je to greska,a ni ti ni ja nismo merodavni jer ni ti ni ja necemo u skorije vreme kupiti nov BMW tako da su merodavni oni koji ga voze,a posto ih ima koliko pozelis mislim da opet nisi u pravu. I sad na kraju da ti se izvinim sto sam ti rekao da si glup!!!!!Ja tako nikada ni za koga ne bih rekao ako ga ne poznajem tako da treba da me upoznas pa mi posle reci da li sam glup ili ne i ja cu to postovati.Je li to OK?????

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.