Recommended Posts

nije bas prenapeto pitanje, ali mene interesira.

dajte mi ljudi recite kolka je kod vas razlika u cijeni benzin - plin. citao sam po forumu i ispada da je kod vas litra plina 30ak posto jeftinija od litre benzina, a meni je to malo cudno jer onda se ne isplati bas ugradnja, pa mi je jasno da ljudi kenjaju da je plin sranje. ali i zanima me cijena instalacije, jer naime to mi se cini puno jeftinije.

u hrvatskoj: litra plina 3.35kn ( 0,46 € )

litra benge 8.90kn ( 1,23 € )

ugradnja: od 550 € vozila s karburatorom (fergazer)

do 2000 € vozila s plasticnom granom (6 cil.)

a za 8 cil. ili vise mi se neda ni pisat

+ atest 150 €

Link to post
Share on other sites

ljudi iz hrvastke dolaze ovde na ugradnju plina

zakazu telefonom, uzmu slobodan dan, sednu u kola put do ovde ih koshta oko 40e, ostave auto, izbleye po gradu, dodju poslepodne po auto, put u povratq ih koshta 20e jer se vrachaju na plin i ushtedeli su 500 do 700e.

Link to post
Share on other sites

ma znam, meni frend ugradio u bosni za pola jeftinije, ali nema atest ni nikakve papire i jedino prolazi tehnicki jer ima tipa koji mu za neku lovu to sredi. a ako ide van zemlje opet ga mogu jebat slovenci, austrijanci, svabe i svi do kraja popisa EU.

a cuo sam na vijestima (rts-a ja mislim) da u srbiji i vi sami imate problema sa samim sobom jer navodno nema zakona o plinu (ili tako nesto) i onda vas isto jebu. jel to tocno?

Link to post
Share on other sites
ma da neznam, ja sam cuo da niko od tih radionica jos nije ovlasten da vam izda atest..

Radionice i ne izdaju atest, oni ti izdaju potvrdu da su ugradili uredjaj, pa sa sertifikatima za bocu i uredjaj i tom potvrdom ides na razne institute npr.: masinski fakultet, AMSS... koji pregledom utvrdjuju ispravnost ugradnje i onda dodeljuju atest. Jako komplikovano i smarajuce :P :) :)

Link to post
Share on other sites
Najbolje da nije usvojen!

A sto sam onda platio kaznu pre 4 meseca ako nije usvojen? Usvojen je samo sto se ne primenjuje , kao za mnoge druge stvari. npr zatamnjena stakla

Hahaha da se neljutis ispao si magarac kao i ja jer su i meni pisali i ja idiot platio a onda dosao drug policajac saobracajac i rekao mi da sam budaletina sto sam platio jer tako navlace vozace i pokazao mi njihov zakon sa propisima po kojima pisu kazne i pokazao mi da jos uvek nigde ne postoji dopuna zakona za vozila na TNG.

Link to post
Share on other sites

.ebo nas naš Beograd baš. Bio ja letos u Aleksincu kod rodjaka, moj ujak tamo drzi tehnički pregled, i mi ušli u priču oko plina, registracije, i verovali ili ne, kod njega u radnju jednom nedeljno dolazi Baja iz niša i izdaje ateste za plinski uredjaj na licu mesta. Gistro pregleda sve, lupi pečat, ti platiš taksu i rešen problem, nema nikakvog cimanja. Ja lično imam plinski uredjaj za koji se može reći da i nije baš novijeg datuma, tako da pretpostavljam da bi mi na institutu nasli sigurno nešto što ne ispunjava njihove zahteve, pa bi morao to da menjam i da se cimam, a tamo ( na samo 210km od Beograda ) sve se to reši za 20 min. i teraj dalje.

proverio sam, dolazili su ljudi iz Beograda da rade atest, znaci moze.

Link to post
Share on other sites

elem ovako stoji stanje nemoze se ni kod nas bez atesta panduri pisu kazne od 2000 din do 5000 kako se kojem digne il ga castis hiljadarku da ne pise ........

sto se tice cena vec sam ih uporedio nenormalno je da plin bude kod nas skuplji za 19 din nego u hrvatskoj....a benz za 10...

sto se tice instalacija ja sam skoro ubacio na mom audiju 80 1,6 sa karburatorom 90'godiste

cena instalacije je bila a i sada je 240 eura za karburator motore +- 20 - ak eura zavisi koji tip sta i kako . Ja sam ubacio Steffaneli uredjaj (kupljen kod direktnog uvoznika u BG i radi extra )i klasicnu cilindricnu bocu od 55 litara znaci sve to otprilike + rad majstora staje 240 eura dobijaju se papiri za atest sto se placa naknadno u ostale sisteme nisam upucen bolje ce vam reci ljudi koji to ugradjuju ima ih ovde....a atest sam to uradio sl nacin:posto je auto vec bio registrovan......

1. odlazak na tehnicki pregled da se utvrdi da imam uredjaj na gas kostalo 1100 dinara

2 odlazak sa tim reg. listom u sup i uzimam uput na atest, u supu platio 1400 dinara da mi izdaju uput

3 sa uputom dolazim zakazanog dana u zakazano vreme na teh. pregled gde se vrsi atest dajem uput ,papire od boce isparivaca i servisa koji je ugradio mada ovo za servis nije obavezno bar u Valjevu gde sam ja radio onda ovima iz vince i placam im 3600 dinara na licu mesta i dobijam zeleno kartonce i uverenje da je plin atestiran u 2 primerka

4 onda idem u sup da udare u saobracajnu VOZILO NA GAS ali vraga ova iz supa me vraca opet na tehnicki da se utvrdi da sada imam vozilo na gas tehnickom opet dajem 1100 dinara + uzimam uplatnicu za zamenu saobracajne dozvole to je 280 dinara

5 dolazim opet u sup da sve to sredim kad mi ona lujka u supu kaze ovako: za svaki novi registracioni list i zahtev mora i republicka taksa od 1310 dinara da se plati i vraca me nazad u banku..... uplacujem jos 1310 dinara republicku taksu i promenu saobracajne 280 dinara

6 dolazim opet u sup i sve to predajem cekam 3-4 sata i dobijam novu saobracajnu sa promenjenom masom vozila + 30 kg i pozadi u napomeni udareno VOZILO NA GAS

Suma sumarum tehnicki 1100 din + uput na atest 1400 din+ atest 3600 + opet tehnicki 1100 din + saobracajna 280 + republicka taksa 1310 dinara = 8810 dinara + bankarske takse na uplatu 90 dinara to vam je ravno 8900 dinara uz dosta cimanja i peripetija

Eto toliko je to mene izaslo okruglo u dinar i ne samo mene nego sve nas koji smo bili tu ........

Da napomenem da je jeftinije za 1100 dinara ( 1 teh pregled ukoliko se radi prilikom produzetka registracije vozila)

Znaci atest je izasao oko 115 eura sto je otprilike cena pola sistema... STRASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites
nije bas prenapeto pitanje, ali mene interesira.

dajte mi ljudi recite kolka je kod vas razlika u cijeni benzin - plin. citao sam po forumu i ispada da je kod vas litra plina 30ak posto jeftinija od litre benzina, a meni je to malo cudno jer onda se ne isplati bas ugradnja, pa mi je jasno da ljudi kenjaju da je plin sranje. ali i zanima me cijena instalacije, jer naime to mi se cini puno jeftinije.

u hrvatskoj: litra plina 3.35kn ( 0,46 € )

litra benge 8.90kn ( 1,23 € )

ugradnja: od 550 € vozila s karburatorom (fergazer)

do 2000 € vozila s plasticnom granom (6 cil.)

a za 8 cil. ili vise mi se neda ni pisat

+ atest 150 €

evo ovako.plin sam ugradio,ima 2.5 god. i platio 290 evra + 50 evra atest.dolaze likovi iz nisa(tehnicki fakultet),pregledaju sistem,papire radionice,racun,papire iz mup-a ,udare pecat i platis gore pomenutih 50 jevreja.naravno,upisuje se u saobracajnu da je vozilo na lpg,dobijes knjizicu(nesto poput saobracajne) da je plin atestiran,naljepnicu i ......vozi misko!iako je 318i M40 e30 ,sistem je klasican,na klapno,iza filtera za vazduh,isparivac brc,boca lovato,50 lit.potrosnja po gradu do 12(a zna biti i vise),na otvorenom 10,pa i manje(ali retko hahaha).lit. plina-54 din.,lit. benze 102(treba da pojeftini ovih dana).1 evro-77 din.cene sistema su i danas uglavnom iste,s time da sam cuo da je atest poskupio na nekih 70-80 evra ali stvarno nisam siguran.te cijene kod vas su katastrofa a ne verujem da su bogzna nesto kvalitetniji uredjaji.naravno,uvek treba biti oprezan ko,kako,sta i gdje ugradjuje.poz.

Link to post
Share on other sites

kod nas je plin 54 dinara, i to je skoro duplo jeftinije od benzina, znaci nije 30% jefniji nego 50% jeftiniji, a trosi litar vise...

54din=0,7eur

Link to post
Share on other sites

U Rushnju na jednoj pumpi, da je ne reklamiram, ko hoce naci ce je, gas kosta 47,9 din sto je celih 6 din manje nego u gradu. Prvo sam mislio da je prevara a onda sam sipao i provalio da nije. Sad tocim iskljucivo tamo, odem, sipam punu bocu i vozim se dok ima, onda opet odem.....Skoro sam isao za Cacak i provalim da na ibarskoj ima pumpi koje toce gas po jos nizim cenama, ZNACI DA MOZE, samo je neko resio da se lesi od para......

Link to post
Share on other sites

bokibmw: meni uopce nije jasno da vi mozete ugradit plin i za to dat nekih 250 - 300 eura, a nas tu kosta 1000 - 1800. a onda se s druge strane ispostavi da su vam cijene goriva puno vece! ludilo..

inace, ja sam u ponedeljak ostavio auto u radioni, u utorak ga podigao i narucen sam za atest kod njih za tjedan dana. oni ce pregledat, ja platit 1100 kuna (oko 11000 dinara) i to je to. 2000 dinara skuplje od svega onog s popisa ali bar na jednom mjestu i zbogom. na sljedecoj registraciji upisuju mi promjene u knjizici vozila.

IxINBG: znaci razlika je 50%. ok ali opet je skuplji 60 % !!! od naseg ! suludo, dok su instalacije toliko povoljne..

Link to post
Share on other sites
bokibmw: meni uopce nije jasno da vi mozete ugradit plin i za to dat nekih 250 - 300 eura, a nas tu kosta 1000 - 1800. a onda se s druge strane ispostavi da su vam cijene goriva puno vece! ludilo..

inace, ja sam u ponedeljak ostavio auto u radioni, u utorak ga podigao i narucen sam za atest kod njih za tjedan dana. oni ce pregledat, ja platit 1100 kuna (oko 11000 dinara) i to je to. 2000 dinara skuplje od svega onog s popisa ali bar na jednom mjestu i zbogom. na sljedecoj registraciji upisuju mi promjene u knjizici vozila.

IxINBG: znaci razlika je 50%. ok ali opet je skuplji 60 % !!! od naseg ! suludo, dok su instalacije toliko povoljne..

E legendo zato i vazi ona izreka srbija brate!! :huh: .... tj. nigde vise na svetu neces naci toliko ludaka na malom prostoru toliko paradoksa i cunih situacija pocev od cena svega i svacega tj. sto je kod nas normalna situacija u svetu je to nezamislivo i nemoguce... jbg tako ti je ...... odakle da su toliko skupe instalacije kod vas pojma nemam ali dati 1000 eura za plin ja mislim da je toliko kod nas u w 12 :preved: bar sam tako cuo

Vi dolazite ovamo da ugradjujete plin a mi cemo tamo da sipamo ;) :)

Link to post
Share on other sites

...osnava da se napise kazna postoji u zakonu odavno, tako da svi koji su platile neka se ne nerviraju nisu mogli da izbegnu !!!

...ima deo gde pise da svaka prepravka na motoru (vrste goriva) mora da se prijavi i atestira ! tako da...

Link to post
Share on other sites
...ima deo gde pise da svaka prepravka na motoru (vrste goriva) mora da se prijavi i atestira ! tako da...

Tako da ajd da ponovim opet.

Druagar mi je saobracajac i ponavljam kaze da vataju na foru i kaze da sa tom kaznom odes lepo kod sudije za prekrsaje i podneses zalbu sve to pod uslovom da hoces toliko da se cimas za 2000din.

E sad po tome sto kaze Misko M, ako te uhvati bez atesta to znaci da ti je vozilo tehnicki neispravno sto automatski dovodi do vandrednog tehnickog i iskljucenja iz saobracaja, lepo mi objasnio pandur.

Sto se tice Srbije i nelogicnosti, pa pojeftinili gorivo za skoro 6din. a plin poskupeo za 0.5din, pa gde je tu logika.

Link to post
Share on other sites
Tako da ajd da ponovim opet.

Druagar mi je saobracajac i ponavljam kaze da vataju na foru i kaze da sa tom kaznom odes lepo kod sudije za prekrsaje i podneses zalbu sve to pod uslovom da hoces toliko da se cimas za 2000din.

E sad po tome sto kaze Misko M, ako te uhvati bez atesta to znaci da ti je vozilo tehnicki neispravno sto automatski dovodi do vandrednog tehnickog i iskljucenja iz saobracaja, lepo mi objasnio pandur.

Sto se tice Srbije i nelogicnosti, pa pojeftinili gorivo za skoro 6din. a plin poskupeo za 0.5din, pa gde je tu logika.

...90% saobracajaca nema pojma o propisima dok ne gurne nos u knjigu, tako da mu reci nek jos par puta procita lektiru dok ne nadje !

...i po starom zakonu ne mozes da prepravljas pogonsko gorivo na svoju ruku, tako da ako te uhvate imaju pravo da te teraju na vanredni tehnicki i naravno kasnije kod sudije....

...da ne bude opet rekao mi saobracajac, informacije dolaze iz uprave saobracajne plicije i proverene su davno, tako da sad mogu samo jos vise osnova da imaju sa novim dopunama...

...sam zakon u celini ne mora da bude promenjen, dovoljne su dopune da bi nas sjebali...

...do prosle zime nisu imali zakonsko pravo da koriste laserske radare i mere brzinu i dolasku pa su hiljade ljudi platili kazne bezveze a onda su dodali jos jedan red i sad mogu sve...

Link to post
Share on other sites

nema logike sone 666 mi smo jebeno luda nacija bre jos nesto ne mogu da shvatim nikakooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zasto cena plina kod nas nije svuda ista?????? Evo zasto to kazem Sve pumpe u Valjevu i Sapcu i okolini koje imaju auto gas cena plina se krece od 53,5-54 dinara..... ok toliko je inace na pumpi na ulsku u surcin iz dobanovaca....i na skoro svima pumpama....i to je ok ali sta mi nije jasno??? OMW pumpa u Celijama tj. Lajkovcu na ibarskoj magistrali ona pumpa kod skretanja za Valjevo sa ibarske plin jbt 47 dinara :lol: ;) kao i na vecini pumpi od Lajkovca ka BG-u uz ibarsku tj . zapazio sam na jedno 2-3. E to mi nije jasno kako to moze?????????????????????? Sta je ibarska neko posebno trziste??? To ne mogu da razumem nikako... ako neko zna neka kaze

p.s. da napomenem ibarskom sam isao pocetkom septembra ali nema veze cene su bile te

Link to post
Share on other sites

Danas mi saobracajac u Zrenjaninu napisao kaznu od 2000 dinara zato sto nemam atest na golfu2 za plin.Zakon se ipak primenjuje :) Nisam platio al sam dobio papir na kome pise da imam uredjaj na TNG a nemam odgovarajuci atest.

Atest ipak mora da se uradi i da se dobije pechat u saobracajnoj knjizici.

Link to post
Share on other sites

Pa jbg ako nisu dodali nesto u zakonu pa im se sada moze, sto kaze Misko M jedan red i mogu sve.To su im mandatne kazne za punjenje budzeta inace kada bi se zakon primennjivao u potpunosti onda bi trebalo svakoga ko nema atest da posalju na vandredni tehniciki i da ga uklone iz saobracaja.

Sto se tice cene plina mislim da je drzava odredila maximalnu cenu po 1 litri a prodavac ima tu slobodu da formira cenu po svojoj zelji ali da ne premasi zakonom predvidjenu maximalnu.

Link to post
Share on other sites