Recommended Posts

moj iX ima drugacije diskove od obicne kocke, srce je valjda dublje, a samo karavan iX ima ventilirajuce zadnje diskove, od svih kocki :)

ne verujem ni da su diskovi za obicnu kocku mnogo jeftiniji u Delti :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imam zadnj trap od ix-a. Diskove polovne, zadnje ali kao nove sam platio 50e. Srce jeste dublje za nekih 2.5cm a i trap je širi valjda za nekih 5-6cm

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Taj IKS-OKS kosta ko djavo....sve mu je van standarda....a slabo ti ovo vrtis....pitaj Dusana kad hje vozio IX vecito je pokupljao pletene ograde na snow drift-u...hahaha

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

020420111843.jpg

020420111850.jpg

skinut je prednji kardan, opet je RWD, spremne su crvene H&R opruge za napred, puni silen blokovi, novi krajevi letve i krajevi spona, to sve montiram cim uhvatim vreme, i bice letnja varijanta :D

Link to post
Share on other sites

krenuo ja da menjam opruge... ovo je visina pre

090420111855.jpg

skinem stare, i uporedim sa crvenim H&R oprugama

090420111857.jpg

aj sto nisu bog zna kako krace od ovih mojih, nego su i tanje i mekse?! ako neko moze da mi objasni to, voleo bih da znam zasto je tako?!

na kraju sam odlucio da moje stare opruge skratim za krug (identicna duzina kao h&r), i stavio sam njih :)

evo rezultata

100420111859.jpg

100420111860.jpg

100420111861.jpg

ja sam zadovoljan visinom, nije patos, al nije ni mnogo visoko, pristojan je auto, ne diram vise visinu :)

Link to post
Share on other sites

Namerno si ga spustio na dole u tu rupu da bi bio nizi..., seci jos krug, lepo sam ti rekao!

Link to post
Share on other sites

Tu quoque mi fili? Mada je bolje da koristim mnozinu?

Da je rec samo o debljini i visini opruga, jedan naucnik sto se odazivao na ime Jung se ne bi bas proslavio sa svojim modulom elasticnosti. Ali edukacija je na trecem spratu, kod strpljivog profesora M54, tako da cu samo da konstatujem da mnoooooogo lepse izgleda ovako

Link to post
Share on other sites

Tu quoque mi fili? Mada je bolje da koristim mnozinu?

Da je rec samo o debljini i visini opruga, jedan naucnik sto se odazivao na ime Jung se ne bi bas proslavio sa svojim modulom elasticnosti. Ali edukacija je na trecem spratu, kod strpljivog profesora M54, tako da cu samo da konstatujem da mnoooooogo lepse izgleda ovako

i ja tebi (sta god da si rekao)! :P

a za ove sto pricaju o rupi, pa manja je visina od prednjeg spojlera do zemlje, ali od ruba do gume je ista visina i u rupi i bez nje :)

Link to post
Share on other sites