nesto vise o e30?


Recommended Posts

Nemoj da se naljutis, ali sa tim znanjem o kolima i bmw-u najbolje je da odes i probas kola, pa ako ti se svidja kako izgleda i kako se vozi, pozoves majstora u kog imas poverenja i koji je popravljao i neke savremenije masine od juga, pa onda slusaj sa ti on kaze....

Eventualno slikaj kola, okaci ovde slike, i napisi broj sasije, pa da ti kazemo nesto osnovno o tim kolima

I prelistaj malo forum, puno ces nauciti o E30, i sta je lose i sta je dobro.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nemoj da se naljutis, ali sa tim znanjem o kolima i bmw-u najbolje je da odes i probas kola, pa ako ti se svidja kako izgleda i kako se vozi, pozoves majstora u kog imas poverenja i koji je popravljao i neke savremenije masine od juga, pa onda slusaj sa ti on kaze....

Pa to sam i rekao da cu da uradim :)

Nego sam postavio neka konkretnja pitanja (bregasta, hidropodizac) upravo iz razloga sto kapiram da ovde na forumu ima ljudi koji znaju da na njih odgovore. :D

Link to post
Share on other sites
2. Gde je limarija najkriticnija kod njih? Gde najvise obratiti paznju?

odozdo je najkriticnija i to iza prednjih tockova jer se tu nalaze odvodi vode sa sofersajbne. Odvodi se vremenom zapuse i krene korozija...

Takodje, kriticne su i sajtne izmedju tockova...

Sve u svemu - auto na kanal i gledati odozdo rupe, rupice i koroziju...

Na linku je nesto vezano za vlagu u autu i koroziju....(jedna tipicna pojava)

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=2692

Link to post
Share on other sites

ovaj iz oglasa se bas umorio. dobar je jedino za praznjenje kucnog budzeta vlasnika i punjenje budzeta majstora. za 200 eura vise kupi ljiljin, mislim da nisu za poredjenje. dupe i oko, a nije neka drasticna cifra + sto u slici i reci imas sve sta je radjeno na ljiljinom a na ovom ti je sve na "keve mi nevenke"

Link to post
Share on other sites
ovaj iz oglasa se bas umorio. dobar je jedino za praznjenje kucnog budzeta vlasnika i punjenje budzeta majstora. za 200 eura vise kupi ljiljin, mislim da nisu za poredjenje. dupe i oko, a nije neka drasticna cifra + sto u slici i reci imas sve sta je radjeno na ljiljinom a na ovom ti je sve na "keve mi nevenke"

Cenis po kilometrazi?

Ljiljin mi je jako daleko a ovaj mi je jako blizu. Bar da se ode i pogleda.

Planiram i plin koji je +400e pa to onda malo menja celu sliku u finansijama. :lol:

Uglavnom, ako odem da pogledam, napisacu utiske ovde i mozda neke slike. Videcemo. :P

Link to post
Share on other sites
Cenis po kilometrazi?

Ljiljin mi je jako daleko a ovaj mi je jako blizu. Bar da se ode i pogleda.

Planiram i plin koji je +400e pa to onda malo menja celu sliku u finansijama. :lol:

Uglavnom, ako odem da pogledam, napisacu utiske ovde i mozda neke slike. Videcemo. :P

ti zivis u Minhenu????

Link to post
Share on other sites

Pri kupovini nesmes gledati samo u krugo od 50km (ok ako vozilo znas i uzimas od poznanika ili na preporuku), vec malo i sire, prvo netreba nigde zuriti pri kupovini, uzmes lepo oglase do cene koja ti odgovara izvrtis telefone vidis koliko moze da se spusti cena tako nekoliko komada i odes za vikend i lepo pogledas probas i na kraju odlucis od tih nekoliko kom koja si video. I nesmes dopustiti da ti cena od 100 eur do 400 eur bude prepreka pri odluci. Nesmes dopustiti za par km budu problem, jer posle kajanju nema kraja!

Link to post
Share on other sites

Interesantno da coveku niko nije spomenuo 318 IS jeste da je 4 cilindra ali zato je bolji od 320 (kako po potrosnji i jaci motor ima). Ja sam imao 318 IS i iskreno receno navozao sam se sa njim sve dok se nije desio udes.

320 po meni bolje da nisu pravili jer ako imas novca za 320 imas i za 325 jer potrosnja skoro ista i nakon sve zavisi od vozaca tako zavisi i potrosnja, mada kod nas znate kako je gorivo.

Moja preporuka bi bila je da probas da nadjes 318 IS (cak ima i lanac a ne remen).

318isp.jpg

Link to post
Share on other sites